10 blogowych motywów dla strony opartej o WordPress

Do dzisiejszego zestawu trafiły najnowsze i najbardziej ciekawe rozwiązania z oferty TemplateMonster. Wśród przedstawionych motywów znajdziecie produkty od różnych dostawców, w tym od ZEMEZ (zespół eweloperów TemplateMonster). Jednak wszystkie one mają wysoką jakość, a ich bezpieczeństwo było sprawdzone przez pracowników marketplace.

Poniższe motywy dla WordPress wykorzystują różne rozwiązania, jednak wszystkie mają niezbędne opcje do stworzenia funkcjonalnej witryny internetowej. Oprócz tego motywy są kompatybilne z popularnymi wtyczkami z serwisu wordpress.org. To pozwala  dodać ulubione dodatki i korzystać z nich na stronie. Do innych zalet  templatek należy zaliczyć czysty kod, który został wykonany zgodnie ze standardami W3C i rekomendacjami wyszukiwarek internetowych. Dzięki temu nie musicie optymalizować kodu od zera, strona oparta o jeden z poniższych motywów będzie przyjazna dla SEO. Templatki  są również responsywne i kompatybilne z popularnymi przeglądarkami www.

Kupując jeden z tych motywów otrzymujecie dożywotne wsparcie techniczne. W przypadku produktów od ZEMEZ działa wcześniejszy schemat: pracownicy TemplateMonster przyjmują zgłoszenia i pomagają rozwiązać wynikające problemy klientów 24/7/365. W przypadku templatek od innych dostawców możecie także pisać na czat. Specjaliści wsparcia technicznego skierują Wasze zapytania do autorów produktów.

Więcej informacji o motywach możecie znaleźć w opisach poniżej.

Uwaga: Nie zamieszczam grafik, bo klikając w ZOBACZ a następnie w przycisk Zobacz live demo zobaczysz działanie każdej skórki!

SocialGeek

Za pomocą tego motywu możecie stworzyć blog hobbistyczny na dowolny temat. Dzięki wygodnemu projektowi i obecności różnych widgetów możecie dodawać różne typy zawartości na stronę. Dostępne są też podstawowe opcje zarządzania wyglądem, które pomogą zmienić kolory, ustawić logo i zmienić położenie elementów na stronie. Innymi słowy, macie wszystko, aby ruszyć z blogiem internetowym.

Podany motyw ma tradycyjny dwukolumnowy układ, co pozwala w wygodny sposób umieścić elementy na stronie. Czytelnik ma dostęp do różnych sekcji z artykułami, które zebrane są według tematów oraz czasu publikacji. To pozwoli odwiedzającym szybko znaleźć interesujący temat i przejść do konkretnego wpisu. Osoby odwiedzające mogą także zapisać się na newsletter.

Motyw SocialGeek opiera się o Unyson Framework. Jest to bardzo ciekawe rozszerzenia, które wzbogaca templatkę o różne opcje. Motyw zawiera także Contact Form 7, Meta Box i szereg widgetów. A jeśli będziecie potrzebowali dodatkowych opcji, możecie ije szybko dodać instalując popularne wtyczki dla WordPress. Ten motyw będzie całkowicie z nimi kompatybilny.

ZOBACZ>>>

Projector

Podany motyw na pewno przypadnie do gustu przedstawicielkom płci pięknej, które zajmują się fotografowaniem i poszukują stylowe rozwiązanie do tworzenia portfolio webowego. Templatka zawiera 5 gotowych stylów strony domowej i wygodne opcje personalizacji, które pomogą szybko dopasować jej wygląd do potrzeb projektu. Oprócz tego motyw zawiera rozbudowaną galerię i mediatekę, które pomogą w najlepszy sposób przedstawić fotografie osobom odwiedzającym.

Wygląd strony głównej zależy od wybranego projektu. Jednak każdy z nich będzie ciekawy dla odwiedzających. Ponadto wszystkie projekty realizowane są w taki sposób, aby odwiedzający mogli zapoznać się z pracami fotografa i przejść do bezpośredniego kontaktu z nim. Mogą także przejść do tematów blogu oraz zapisać sią na newsletter.

Motyw Projektor jest to zupełnie nowa linia produktów od zespołu ZEMEZ. W nim były wykorzystane najlepsze wtyczki Cherry i dodatkowy zestaw modułów i widgetów JetElements. Także ten motyw jest zbudowany w oparciu o wizualny edytor stron Elementor. Dzięki czemu możecie zarządzać elementami strony jednym kliknięciem myszką. Templatka wspiera również 600+ fontów webowych Google i zawiera mapę Google.

ZOBACZ>>>

Fortunado

Podany motyw jest przeznaczony do stworzenia blogu poświęconego grom komputerowym. Jeśli chcecie dzielić się swoim doświadczeniem na ten temat, Fortunado na pewno spełni wszystkie Wasze potrzeby. Templatka ma prosty projekt, w którym główny nacisk został położony na dużą typografię i obrazki wyróżniające artykuły tematyczne. Dzięki temu czytelnicy szybko znajdą interesujący wpis.

Na stornie głównej umieszczone są sekcje z wpisami posortowanymi według czasu ich dodania i tematu. Z ich pomocą odwiedzający mogą szybciej znaleźć interesujący artykuł spośród setek publikacji. Czytelnicy mogą także zostawić swój mail w odpowiednim polu, aby otrzymywać informacje o nowych artykułach. Mogą również śledzić blog w popularnych sieciach społecznościowych. Linki do tych profili umieszczone są w stopce.

Ten motyw zawiera tylko podstawowe opcje do tworzenia blogu. Do Waszego użytku dostępne są rozwijane menu, formularz zapisu na newsletter, opcje mediów społecznościowych i różne widgety. Możecie także skorzystać  ze stylowych fontów Google, które pomogą wyróżnić zawartość na stronie www. Motyw również ma poprawny kod i jest przyjazny dla SEO.

ZOBACZ>>>

Jordan Turner

Jeśli prowadzicie treningi, to na pewno chcielibyście powiedzieć o swoich usługach w Internecie. Motyw Jordan Turner idealnie nadaje się do tego celu. Ma elegancki projekt, w którym główny nacisk został położony na proste efekty animacyjne, jakościowe obrazki i dużą typografię. Oprócz tego w paczce z motywem dostępne są tematyczne obrazki, których możecie używać do przygotowania wpisów na blogu.

Po wejściu na stronę główną odwiedzający mogą znaleźć najważniejsze informacje o trenerze. Tutaj jest sekcja z krótką biografią, listą nadchodzących spotkań, opiniami klientów i licznikiem umiejętności. Osoby odwiedzające mogą także dołączyć do grona fanów trenera w popularnych sieciach. Do szybkiego kontaktu z trenerem na stronie znajduje się odpowiedni formularz kontaktowy.

Funkcjonalność tego motywu jest realizowana za pomocą najnowszej wersji Cherry Framework. Oprócz tego templatka zawiera JetElements i manager rezerwacji spotkań. Pierwsza wtyczka wzbogaca stronę różnymi modułami i widgetami, a druga – upraszcza proces zapisywania na spotkanie z trenerem. Ten motyw również wspiera fonty webowe Google i technologię Retina. Ma poprawny kod i jest optymalizowany pod kątem SEO.

ZOBACZ>>>

Quidin

Za pomocą tego motywu możecie stworzyć  prostą stronę hobbistyczną i dzielić się swoimi zainteresowaniami z użytkownikami. Templatka ma nie tylko stylowy projekt, lecz także zawiera wszystkie niezbędne rozszerzenia do realizacji Waszych pomysłów. Należy także podkreślić istnienie  rozbudowanych opcji personalizacji, które pozwalają zarządzać wyglądem strony w trybie online.

Oglądaj, słuchaj, ćwicz - zdobywaj nowe umiejętności online

Na stronie głównej przedstawione są kluczowe informacje o Waszej stronie. Tutaj znajduje się dynamiczna sekcja z kluczowymi rozdziałami witryny, przegląd tematów i opinii użytkowników. Dostać się do pozostałych informacji można przez rozwijane menu górne oraz używając szybkie linki w stopce. Osoby odwiedzające mogą zapisać się na newsletter oraz polubić stronę w popularnych sieciach społecznościowych.

Motyw opiera się o Cherry Framework 5.0, dzięki czemu możecie korzystać z rozbudowanych wtyczek Cherry. Oprócz nich do templatki była dodana wtyczka JetElements, która jeszcze bardziej rozszerzają jej funkcjonalność. Także do motywu był wbudowany Elementor, który pozwala zarządzać elementami strony dzięki technice „Przyciągnij i Upuść”. Templatka również jest responsywna i kompatybilna z popularnymi przeglądarkami internetowymi.

ZOBACZ>>>

Pixate

Jeśli poszukujecie nowoczesnego rozwiązania do stworzenia strony dla studio zajmującego się filmowaniem uroczystości, na pewno musicie zwrócić uwagę na Pixate. Na pierwszy rzut oka podana templatka ma bardzo prosty projekt. To jednak ma na celu skupić maksymalnie uwagę odwiedzających na usługi firmy i nie odwracać ich uwagi ku dodatkowym elementom graficznym oraz efektom animacyjnym.

Strona główna jest wizytówką dla studia video. Tu  znajduje się dynamiczny suwak, który można użyć do celów reklamowych. Także tutaj jest sekcja z krótką informacją o firmie, pracownikach i oferowanych usługach. Osoby odwiedzające mogą także przejść do blogu tematycznego, gdzie znajdą ciekawe artykuły o filmowaniu. Wszystkie pozostałe informacje są ukryte w osobnych rozdziałach, do których można dostać się przez rozwijane menu górne.

Pixate to nowe pokolenie produktów od ZEMEZ. Dzięki połączeniu możliwości Cherry Framework, wtyczki JetElements i wizualnego edytora stron (Elementor’a), macie szereg możliwości do tworzenia profesjonalnej strony www. A jeśli będziecie chcieli dodać WooCommerce, WPML, Yoast SEO i inne popularne wtyczki dla WordPress, możecie być pewni, że motyw jest kompatybilny z nimi. On także ma czysty kod i jest przyjazny dla SEO.

ZOBACZ>>>

Olins

Jeszcze jedno ciekawe rozwiązanie do stworzenia portfolio fotograficznego. Spośród innych templatek Olins wyróżnia się szerokim wyborem gotowych projektów strony głównej, co pozwala zbudować nie tylko personalny blog, lecz także stronę firmową. Należy także wyszczególnić ciekawe efekty animacyjne, które dodają dynamiczności stronie. Przy tym nie odwracają uwagi odwiedzających od zapoznania się z pracami fotografa.

Jak pisałem wyżej, wygląd strony głównej może się różnić w zależności od wybranego stylu. Jednak w każdym projekcie uwzględnione są ważne widgety, które pomogą wyświetlić interesującą informację na stronie. Oprócz tego te projekty nie są obciążone skryptami i elementami graficznymi. Dzięki temu strona oparta o ten motyw będzie szybko ładować się na różnych urządzeniach mobilnych. Podkreślić trzeba też wygodną nawigację, co pozwala odwiedzającym szybko przejść do interesującej informacji na stronie internetowej.

Poza galerią podana templatka zawiera tylko podstawowe opcje do tworzenia stron. To jednak nie przeszkadza korzystać z popularnych wtyczek dla WordPress. Motyw Olins jest kompatybilny z WPML, WooCommerce, MailChimp itd. Oprócz tego motyw wspiera fonty webowe Google, dzięki czemu możecie używać ponad 600 stylowych typografii na stronie. Kod został wykonany zgodnie ze standardami W3C i rekomendacjami wyszukiwarek internetowych.

ZOBACZ>>>

Mindelo

Mindelo to nowoczesne rozwiązanie do stworzenia portfolio fotograficznego, które spełni wszystkie Wasze potrzeby. Po pierwsze, motyw ma kreatywny projekt, w którym połączone są stylowe efekty animacyjne i jakościowe obrazki. Po drugie, templatka zawiera rozbudowaną galerię, która pomoże w najlepszy sposób przedstawić Wasze pracy na stronie. Po trzecie, macie wygodne opcje zarządzania wyglądem strony.

Na stronie głównej umieszczone są kluczowe informacji, które pomogą odwiedzającym zapoznać sią z fotografem. Tutaj jest sekcja z krótką informacją powitalną, licznikiem umiejętności i portfolio. Osoby odwiedzające mogą także zapoznać się z ostatnimi artykułami z blogu oraz przejść do profili fotografa w popularnych sieciach społecznościowych. Dostać się do pozostałych podrozdziałów witryny można przez menu dostępne w nagłówku i stopce.

Podany motyw został zbudowany w oparciu o Visual Composer. Dzięki temu macie potężne rozwiązanie do tworzenia unikatowych projektów stron i ich zarządzania jednym kliknięciem myszką. Oprócz tego motyw zawiera Slider Revolution i Contact Form 7. On także wspiera fonty webowe Google i technologię Retina. Motyw również ma czysty kod i jest optymalizowany pod kątem SEO.

ZOBACZ>>>

Maxcv

Jak można zrozumieć z nazwy tego motywu, jest on przeznaczony do tworzenia CV i przedstawienia swoich umiejętności dla potencjalnych pracodawców. Projekt motywu został wykonany w jasnych kolorach, co pozwala skupić uwagę odwiedzających na zawartości strony. Oprócz tego do Waszego użytku dostępne są różne widgety, które pomogą w najlepszy sposób przedstawić swoje umiejętności.

Po wejściu na stronę główną można znaleźć wszystkie niezbędne informacje o pracowniku. Tutaj jest krótka biografia, licznik umiejętności, doświadczenie w pracy, realizowane projekty i oś czasu. Oprócz tego możecie prowadzić bloga i dzielić się artykułami z czytelnikami. Macie też możliwość dodawania informacji o cenach na za odpowiednie usługi, jeśli pracujecie jako freelancerer.

Podany motyw zawiera Slider Revolution, Contact Form 7, galerię, rozwijane menu i szereg widgetów dla wyświetlania różnych typów informacji. Oprócz tego do niego  dodano Visual Composer, który pozwala zarządzać zawartością stron dzięki technice „Przeciągnij i Upuść”. Templatka wspiera także WPML, Yoast SEO i inne popularne wtyczki dostępne są na serwisie wordpress.org. Dzięki temu możecie szybko dodać brakujące opcji na stronie www.

ZOBACZ>>>

Zoomix

Jeśli zajmujecie się fotografowaniem, wtedy na pewno potrzebujecie stylowe portfolio internetowe do prezentacji Waszych usług. Dzięki Zoomix otrzymacie potężne rozwiązanie do realizacji tego celu. Templatka ma nie tylko nowoczesny projekt, lecz także zawiera rozbudowaną galerię TM i mediatekę. Oprócz tego motyw posiada wygodne opcje personalizacji, które pomogą szybko dopasować jego wygląd do własnych potrzeb.

Zamiast suwaka na stronie znajduje się duży obrazek tzw. Hero Image. Jest to cudowne miejsce do wyświetlenia zdjęcia fotografa oraz najlepszej pracy z portfolio. Poniżej dużego obrazku jest umieszczone samo portfolio i krótka informacja o fotografie. W razie dodatkowych pytań osoby odwiedzające mogą skontaktować się z fotografem przez formularz kontaktowy dostępny u dołu strony.

Podany motyw został zbudowany w oparciu o Cherry Framework i zawiera popularne wtyczek i widgetów Cherry. Oprócz tego do niego  włączono wtyczkę JetElements, która jeszcze bardziej poszerza funkcjonalność templatki. Także ten motyw korzysta z możliwości Elementor’a – wizualnego edytora stron. Za jego pomocą możecie przesuwać elementy na stronie jednym kilknięciem myszką.

ZOBACZ>>>

Autor: Janusz Kamiński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.