10 motywów dla WordPress w niebieskich kolorach

Przedłużamy nasz poprzedni temat o anatomii kolorów i opiszemy dziś niebieską barwę, którą najczęściej stosuje się w projektowaniu stron internetowych. A więc, jeśli planujesz odnowić projekt już istniejącej strony albo zbudować nową i nie chcesz, aby była wykonana w niebieskich kolorach, na pewno musisz zapoznać się z dzisiejszym tematem 🙂

Czym jest barwa niebieska? Jest to jedna z addytywnych barw podstawowych, która wchodzi do przestrzeni barw, opisywanej współrzędnymi RGB. Ponieważ jest to barwa podstawowa, nie ma możliwości uzyskania tego koloru za pomocą mieszania innych kolorów.

Barwa niebieska kojarzy się z otwartą przestrzenią, wodą, morzem, niebem. Właśnie od ostatniego bierze swoją nazwę. Tak, jeszcze w XIV wieku „niebieski” oznaczało „przynależny do nieba”, a dopiero później wyraz ten stał się osobnym określeniem barwy niebieskiej, charakterystycznej dla koloru nieba.

Do jakich stron najlepiej używać kolor niebieski? Jak pisaliśmy powyżej, barwa niebieska jest najczęściej spotykana w projektowaniu webowym. Przy tym najczęściej wykorzystuje się odcienie tego koloru, a nie samą barwę. Wszystkie odcienie niebieskiego kojarzą się z wypoczynkiem i bezpieczeństwem, ale jasne kolory związane są z życzliwością, a ciemne – ze smutkiem.

Zalety barwy niebieskiej:

 • kojący kolor,
 • sprzyja relaksacji fizycznej,
 • tworzy atmosferę zaufania i bezpieczeństwa,
 • kolor kreatywności.

Wady koloru:

 • ta barwa jest chłodną, dlatego może odwracać uwagę odwiedzających.

A więc barwa niebieska będzie pasowała najlepiej do następnych tematów:

 • psychologia,
 • społeczeństwo i ludzi,
 • biznes,
 • technika.

Przy tym nie rekomenduję używać tej barwy do stron związanych z żywnością. Teoria ewolucyjna sugeruje, że kolor niebieski jest związany z trucizną. Przez to taka strona będzie budzić negatywne emocje u osób odwiedzających.

Również jak w przypadku barwy zielonej, kolor niebieski jednakowo lubią mężczyźni i kobiety. Zgodnie z badaniami prowadzonymi przez Niela Patela, jest to ulubiony kolor dla 59% płci silnej i 23% płci pięknej.

Patrząc na te dane, możesz śmiało używać barwę niebieską oraz jej odcienie do tworzenia stron www. Takie projekty będą sprawiały pozytywne wrażenie na wszystkich odwiedzających bez różnicy na płeć. A więc, jeśli zdecydujesz się na ten kolor, musisz zapoznać się z dzisiejszym zestawem templatek. Wybrałem do niego najlepsze niebieskie motywy dla WordPress ze strony TemplateMonster.

Poniższe motywy są w pełni responsywne i kompatybilne z popularnymi przeglądarkami internetowymi. Dzięki temu strona oparta o te rozwiązania będzie poprawnie wyświetlać się na urządzeniach z różną rozdzielnością ekranu. Te templatki mają również poprawny kod i są przyjazne dla SEO. A więc nie musisz w dodatkowy sposób dostosowywać kodu do standardów W3C i rekomendacji wyszukiwarek www.

Wśród przedstawionych templatek znajdziesz motywy rozpowszechniane na licencji GPL, jak i produkty udostępniane na licencji do jednorazowego użytku. Dlatego możesz wybrać ten produkt, który będzie Ci najbardziej odpowiadał. Na sam koniec należy dodać, że razem z motywami dostaniesz rozszerzoną dokumentację. A jeśli będziesz potrzebował pomocy podczas instalacji i użycia templatki, możesz skorzystać z bezpłatnej pomocy specjalistów wsparcia technicznego od TemplateMonster. Pracują 24/7 i odpiszą w ciągu 2 godzin.

Uwaga: Nie zamieszczam grafik, bo klikając w ZOBACZ a następnie w przycisk Zobacz live demo zobaczysz działanie każdej skórki!

PlumberPro

Za pomocą motywu PlumberPro możesz stworzyć  stylową stronę firmową dla usług hydraulicznych i wodnokanalizacyjnych. Oczywiście może być stosowany do realizacji innych stron biznesowych. Podana templatka ma nie tylko nowoczesny projekt, lecz także zawiera szereg opcji realizowanych za pomocą Cherry Framework 5.0. To wygodne rozwiązanie do przedstawienia swoich usług w sieci.

Po wejściu na stronę główną osoby odwiedzające mogą szybko znaleźć odpowiedzi na interesujące pytania. Tutaj jest informacja powitalna o firmie, przegląd jej zalet i oferowanych usług. Oprócz tego na stronie można znaleźć opinie klientów i ostatnie artykuły na blogu. Jest możliwość zgłoszenia pytanie do managerów firmy przez odpowiedni formularz kontaktowy oraz wezwać hydraulika do domu, rezerwując datę w specjalnym kalendarzu. Dostać się do pozostałych informacji można za pomocą rozwijanego menu górnego.

Jak wspominałem wyżej, funkcjonalność tego motywu została realizowana za pomocą ostatniej wersji Cherry Framework. Dzięki temu do templatki wbudowano następujące opcje: menedżer spotkań, rozwijane menu, kalendarz, zakładki ulubionych stron, opcje mediów społecznościowych itd. Skórka również wspiera fonty webowe Google i technologię Retina.

ZOBACZ>>>

Bellaina

Podany motyw jest poświęcony tematowi „Nieruchomość”, a więc będzie idealnie pasował firmom, które oferują tego typu usługi. Oprócz kreatywnego projektu, w którym główny nacisk został położony na dobrą grafikę i dużą typografię, do skórki zostały dodane specjalne funkcje. Dzięki nim będziesz mógł przedstawić nieruchomości tak, aby w wygodny sposób mogły je przeglądać osoby odwiedzające stronę.

Głównym elementom strony głównej jest wyszukiwarka z filtrami, która pozwala odwiedzającym ustawić optymalne kryteria wyszukiwania. To pozwoli szybko wybrać interesujące ogłoszenia i przejść do bliższego zapoznania się z  nieruchomościami. Także na stronie głównej znajdują się dodatkowe sekcje z informacjami o niedawno dodanych nieruchomościach i agentach pracujących w firmie. Osoby odwiedzające mogą również zapisać się na newsletter oraz przejść na profile agencji w popularnych sieciach społecznościowych.

Motyw Bellaina został zbudowany w oparciu o Cherry Framework 5.0. To pozwala korzystać z mediateki, galerii, kalendarza, zaawansowanej wyszukiwarki, rozwijanego menu itd. Także do templatki dołączono specjalną wtyczkę Cherry Real Estate, która pozwala zarządzać nieruchomościami. Motyw  wspiera WPML i inne popularne wtyczki dostępne na repozytorium WordPress. Dzięki nim możesz szybko rozszerzyć funkcjonalność strony internetowej.

ZOBACZ>>>

BeDentist

Jak wynika z nazwy tego motywu, jest przeznaczony do stworzenia strony dla gabinetu stomatologicznego. Templatka zawiera rozbudowane opcje personalizacji, które pomogą szybko dopasować jej wygląd do potrzeb również innego projektu.

Na stronie głównej znajduje się pełnoekranowy suwak, informacja powitalna, przegląd zalet danego gabinetu w porównaniu do konkurencji i oferowane usługi stomatologiczne. Osoby odwiedzające mogą zapoznać się również z opiniami klientów i zapisać się do lekarza. Oprócz tego na stronie znajdują się przyciski do profilu gabinetu w popularnych sieciach społecznościowych. Po dołączeniu do grona fanów użytkownicy mogą otrzymywać nowości w wygodny dla nich sposób.

Podany motyw rozpowszechnia się na licencji GPL, co pozwala  używać go wielokrotnie do tworzenia dowolnej liczby stron internetowych. Do innych zalet templatki można zaliczyć obecność kalendarza z możliwością zapisywania do lekarza (realizowany za pomocą wtyczki Appointment manager) i szeroki zestaw widgetów. Ten motyw ma poprawny kod wykonany według standardów W3C i rekomendacji wyszukiwarek internetowych.

ZOBACZ>>>

Healtro

Jeszcze jeden motyw przeznaczony do realizacji stron o tematyce medycznej. To może być również gabinet stomatologiczny, jak i inny podmiot leczniczy udzielający świadczeń ambulatoryjnych. Dzięki obecności rozbudowanych opcji personalizacji i wbudowanych wtyczek i widgetów Cherry, realizacja tych stron nie będzie stanowiła żadnego problemu.

Oglądaj, słuchaj, ćwicz - zdobywaj nowe umiejętności online

Motyw Healtro ma nowoczesny projekt, w którym zostały połączone stylowe efekty animacyjne i jakościowa grafika. Przy tym strona nie jest obciążona nadmierną ilością elementów graficznych, a więc będzie wygodna w użytkowaniu. Strona główna to wizytówka dla jednostki medycznej, zawiera tylko niezbędne sekcje z informacjami. Do kolejnych zalet tego motywu można zaliczyć wygodną nawigację, co pozwala osobom odwiedzającym szybko dostać się do interesującej podstrony.

Do podanego motywu został włączony Power Builder – rozwiązanie, które pozwala zarządzać zawartością strony za pomocą opcji „Przyciągnij i upuść”. Przy tym do tej wtyczki zostały dodane +25 modułów treściowych, dzięki czemu można umieszczać różnego typu zawartość na stronę www. Oprócz tego skórka zawiera następne moduły Cherry: serwisy, zespół, galeria, wyszukiwarka itd. Również wspiera fonty webowe Google i technologię Retina.

ZOBACZ>>>

Maxwell

Ten motyw przyda się do realizacji stron dla dużych firm energetycznych, które pracują w zakresie kompleksowego wykonawstwa instalacji gazu ziemnego, ropy naftowej oraz paliw. Jednak wedle potrzeby może być dopasowany do innych celów biznesowych. Jest to możliwe dzięki obecności wszystkich niezbędnych do tego opcji realizowanych za pomocą najnowszej wersji Cherry Framework.

Strona główna motywu zawiera tylko kluczowe sekcje z informacjami. Tutaj jest pełnoekranowy suwak, krótka informacja o firmie, przegląd oferowanych usług i galeria z realizowanymi projektami. Oprócz tego osoby odwiedzające mogą zapoznać się z ostatnimi artykułami na blogu oraz zapisać się na newsletter i otrzymywać informacje na pocztę elektroniczną. Dostać się do pozostałych informacji można za pomocą rozwijanego menu górnego.

Do przewag podanej templatki można zaliczyć oparcie o Cherry Framework 5.0, co pozwala korzystać  z najnowszych wersji tego frameworku. Motyw zawiera Power Builder, pozwalający w wygodny sposób tworzyć strony z różnymi typami zawartości, różne opcje układu i rozbudowane opcje personalizacji. Dostępne są +500 różnych fontów webowych Google, dzięki czemu możesz wybrać najlepsze rozwiązania dla Twojego projektu.

ZOBACZ>>>

RufusVR

Jeśli poszukujesz  stylowego i funkcjonalnego rozwiązania do stworzenia strony oferującej różne gadgety elektroniczne, na pewno musisz zwrócić uwagę na motyw RufusVR. Ma kreatywny projekt, do którego zostały włączone efekty animacyjne realizowane za pomocą technologii HTML i CSS oraz Parallax. Motyw zawiera różne inne opcje, co pozwoli Ci stworzyć nowoczesną stronę bez stosowania dodatkowych rozwiązań. Templatka będzie kompatybilna z popularnymi wtyczkami ze strony wordpress.org.

Po wejściu na stronę główną osoby odwiedzające mogą zapoznać się z zaletami zakupu gadżetów na Twojej witrynie. Także tutaj jest sekcja z krótkim opisem widgetów, opiniami zadowolonych klientów i przeglądem ostatnich artykułów na blogu. Osoby odwiedzające mogą również dołączyć do grona fanów firmy w jednej z popularnych sieci społecznościowych. Motyw RufusVR został zbudowany w oparciu o Cherry Framework 5.0. Dzięki temu dodano do niego następne moduły: rozwijane menu, mediateka, manager paska bocznego, opcje mediów społecznościowych itd. Motyw ma poprawny kod, dzięki czemu nie będziesz musiał dopasowywać go do standardów W3C i rekomendacji wyszukiwarek internetowych.

ZOBACZ>>>

TalkingBusiness

Jak wynika z nazwy tego motywu, będzie dobry dla tych firm, które oferują usługi związanie z organizacją imprez, konferencji i eventów. Chociaż łatwo możesz dopasować go do innych celów biznesowych. Jest to możliwe dzięki obecności rozbudowanych opcji personalizacji i różnych modułów wchodzących w zestaw Cherry Framework.

Pierwsze, co widzi osoba odwiedzająca po wejściu na stronę, to duży baner z obliczeniem dni do rozpoczęcia najbliższej imprezy. Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie, które przykuwa uwagę odwiedzających i od razu wskazuje na rodzaj działalności firmy. Także na tej stronie jest sekcja z krótkim przeglądem usług, opiniami klientów i ostatnimi artykułami na blogu. Ponadto odwiedzający mogą poznać  pracowników firmy i polubić profil w social media.

Korzystając z motywu TalkingBusiness otrzymasz nie tylko stylowy projekt, lecz także rozbudowane opcje realizowane za pomocą wtyczek i widgetów Cherry. Są to menedżer spotkań, harmonogram, rozwijane menu, mediateka itd. A jeśli będziesz potrzebował dodatkowych opcji, możesz skorzystać z popularnych wtyczek dla WordPress. Ten motyw będzie z nimi kompatybilny.

ZOBACZ>>>

Dreampool

Jeśli prowadzisz firmę, która zajmuje się obsługą basenów i planujesz stworzyć stronę internetową, na pewno musisz zwrócić uwagę na ten motyw. Zawiera wszystkie niezbędne opcje, aby w najlepszy sposób przedstawić usługi firmowe w internecie.

Główny nacisk w projekcie motywu został położony na dobrej jakości obrazki i dużą typografią, co pozwala skupić uwagę odwiedzjących na zawartości witryny. To właśnie dobrze widać na przykładzie strony głównej, która zawiera różne typy zawartości z obrazkami i tekstem. Oprócz opcji informacyjnej, na stronie znajduje się przycisk do managera zamówień, co pozwoli osobom odwiedzającym wezwać specjalistę z  firmy do domu.

Do motywu Dreampool dodano Power Builder, który pozwala tworzyć strony z różnymi rodzajami zawartości i zarządzać nimi za pomocą techniki „Przeciągnij i upuść”. Także do templatki zostały włączone specjalne widgety, dzięki którym możesz umieszczać różne informacje na stronę www. Należy wyróżnić również wsparcie WPML, WooCommerce i innych popularnych wtyczek dla WordPress.

ZOBACZ>>>

Essperto

Projekt podanego motywu jest poświęcony konsultacjom biznesowym, chociaż może być oczywiście łatwo dostosowany do powiązanych tematów. Paczka z templatką zawiera niezbędne pliki PSD, co pozwoli Ci zmodyfikować wygląd strony pod potrzeby projektu. Wchodzi w zestaw Monstroid, a więc zawiera szereg opcji dla realizacji funkcjonalnych stron internetowych.

W projekcie motywu Essperto zostały połączone różne efekty animacyjne realizowane za pomocą HTML i JS, dzięki czemu strona „ożywa” podczas najechania myszką na różne elementy graficzne. Do zalet motywu należy wygodna nawigacja, co pozwala osobom odwiedzającym szybko dostać się do interesujących informacji.

Jak pisałem wyżej, podany produkt odnosi się do motywów Monstroid. Oznacza to, że dla Ciebie dostępnych jest do  użytku  +100 różnych opcji realizowanych za pomocą Cherry Framework 4.0 i wtyczek z rodziny MoroPress. To są m. in. galeria z filtrami, suwak, rozwijane menu, zakładki ulubionych stron, chmura tagów itd. Motyw wspiera fonty webowe Google i zawiera mapę Google.

ZOBACZ>>>

Hoyford

Motyw będzie idealnie pasował do tworzenia stron dla firm pracujących w dziedzinie finansów, chociaż może być stosowany do innych celów biznesowych. Templatka ma stylowy projekt, w którym udało się połączyć styl, prostotę i funkcjonalność. Oprócz tego zostały do niej dodane wszystkie kluczowe opcje, które pomogą Ci stworzyć profesjonalną stronę bez stosowania skomplikowanych rozwiązań.

Na stronie głównej motywu znajduje się pełnoekranowy suwak, który można używać do celów reklamowych. Poniżej suwaka umieszczone są licznik, sekcja z krótkim przeglądem usług, opinie klientów i partnerów firmy. Na samym dole strony znajduje się formularz zapisu na bezpłatną konsultację z jednego z przedstawionych tematów i niezbędna informacja kontaktowa. Motyw Hoyford rozpowszechnia się na licencji GPL wersji 3.0. To pozwala stosować go wielokrotnie do tworzenia dowolnej liczby stron internetowych. Motyw został wyposażony w zaawansowany edytor Power Builder z opcją „Przeciągnij i upuść”, który pozwala na stworzenie funkcjonalnej strony bez konieczności posiadania umiejętności kodowania. Templatka również ma poprawny kod i jest przyjazna dla SEO.

ZOBACZ>>>

Janusz Kamiński

Więcej szablonów>>>

2 Comments

 1. matrynka

  Dobrze dobrany wordpress to podstawa, czasami sie zdaza ze dany motyw trzeba przerobic.

  1. Przemysław Pufal

   Zgadza się, na szczęście często można zrobić to samodzielnie, a jeśli się nie umie, to jest mnóstwo fachowców 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.