10 motywów dla WordPress w zielonych kolorach

Skończyła się zima i świat dookoła nas spełnił się śpiewem ptaków, zapachami kwiatów i … soczystymi zielonymi kolorami. Tymi barwami została wypełniona cała przestrzeń, wszystko, co jeszcze kilka tygodni temu było szarym stało się zielone 🙂 A jak często ten kolor stosuje się pod czas projektowania webowego? I jakie odcienie zielonego wybrać, aby przyciągnąć uwagę odwiedzających strony i mieć najlepszą konwersję? Właśnie o tym wszystkim krótko poniżej.

Natura, sygnał zielony, pieniądze – zielony kolor jest wszędzie. Jest to najczęstsze spotykana barwa na świecie. A dzięki swojej mocy i różnym znaczeniom (niezawodność, bezpieczeństwo, wzrost, waga, itp.) zielony kolor jest drugą najczęściej stosowaną barwą po niebieskiej w tworzeniu stron internetowych.

Czym jest zielony kolor? To mieszanka żółtej i niebieskiej barwy, od których otrzymał optymizm i emocjonalny spokój. Sam kolor posiada 560 odcień. Każdy z nich ma działanie ożywiające i uspokajające. Właśnie dlatego ludzi lubią ten kolor i wybierają go do realizacji różnych projektów internetowych.

Do jakich stron najlepiej używać zielony kolor? Zielony kolor może być wykorzystywany do zwykłych blogów, stron hobbistycznych oraz witryn firmowych i sklepów internetowych. Będzie pasował najlepiej do następujących  tematów:

  • elektronika;
  • rolnictwo;
  • jedzenie;
  • medycyna;
  • uroda;
  • gospodarstwo domowe.

Przy tym zielony jest najrzadziej wykorzystywany do takich tematów:

  • odzież;
  • samochody;
  • linie lotnicze;

I co jest najważniejsze, zielony kolor lubią i kobiety i mężczyźni! Dlatego możesz być pewny, że strona wykonana w tych barwach będzie sprawiała pozytywne wrażenie na odwiedzających. A więc, jeśli planujesz odświeżyć projekt witryny lub zrealizować nową stronę www, musisz zwrócić uwagę na dzisiejszy zestaw motywów. Wszystkie one są stylowe i kreatywne i co najważniejsze – realizowane w zielonych kolorach.

Poniższe motywy stworzone przez specjalistów z TemplateMonster, którzy realizują rozwiązania dla WordPress zaczynając od 2006 roku. Wśród nich znajdziesz skórki rozpowszechniane na licencji GPL, jak i produkty udostępniane na licencji do jednorazowego użytku. Już pisaliśmy o tych typach licencji w jednym z naszych poprzednich artykułów. Dodam tylko, że wybór rozwiązania będzie zależał od Twoich potrzeb, ponieważ każdy z tych motywów ma swoje ciekawostki.

Należy też dodać, że razem z motywami dostaniesz niezbędną dokumentację i dożywotne wsparcie techniczne. Dlatego jeśli  pojawi się jakikolwiek problem podczas instalacji oraz dopasowania templatki do własnych potrzeb, możesz skorzystać  z pomocy specjalistów firmy. Dostępna non-stop.

P.S. Jeśli planujesz stworzyć swoją pierwszą stronę www, możesz skorzystać się z darmowych poradników, dostępnych na serwisie StartupHub. Dotyczą popularnych tematów dla WordPress, Joomla! i PrestaShop.

Uwaga: Nie zamieszczam grafik, bo klikając w ZOBACZ a następnie w przycisk Zobacz live demo zobaczysz działanie każdej skórki!

Empower’s

Motyw będzie idealnie pasował do strony internetowej dla firm, które oferują usługi związane z energią alternatywną. Można to też oczywiście łatwo dopasować do innych powiązanych tematów. Tym bardziej, że templatka zawiera rozbudowane opcje personalizacji, co pozwala modyfikować wygląd strony bezpośrednio w trybie online.

Podczas realizacji projektu motywu zostały wykorzystane różne efekty animacyjne oparte o HTML i CSS oraz Parallax. Dzięki temu strona „ożywa” podczas najechania na różne elementy graficzne. Sama strona główna zawiera niezbędne informacje, co pozwala osobom odwiedzającym szybko zapoznać się z działalnością firmy. Tutaj są sekcje z krótkim przeglądem usług i zalet firmy, opiniami zadowolonych klientów i ostatnimi artykułami na blogu. Więcej informacji można znaleźć na odpowiednich podstronach.

Motyw Empower’s jest w 100% GPL, co pozwala używać go wielokrotnie do tworzenia różnych stron www. Został zbudowany w oparciu o najnowszą wersję Cherry Framework. Dzięki temu zawiera wszystkie niezbędne opcje do tworzenia profesjonalnych stron firmowych. A jeśli będziesz chciał rozszerzyć go io inne funkcjonalności, możesz skorzystać z wtyczek dla WordPress.

ZOBACZ>>>

Greenfild

Jeśli zajmujesz się  utrzymaniem terenów zielonych i chcesz  opowiedzieć światu o swoim biznesie, to skorzystaj z motywu Greenfild, który będzie idealnie spełniał potrzeby i oczekiwania Twoich klientów. Oprócz stylowego projektu projekt zawiera wszystkie opcje niezbędne do realizacji profesjonalnej strony www. A więc nie musisz szukać dodatkowych rozszerzeń. Motyw wspiera popularne wtyczki z repozytorium WordPress.

Na stronie głównej można znaleźć informację o usługach firmy, zapoznać się z realizowanymi projektami w portfolio oraz przeczytać opinie byłych klientów. Także tutaj jest rozbudowana informacja kontaktowa: telefon, mail oraz formularz zgłoszeniowy. Dzięki temu osoby odwiedzające mogą wybrać najbardziej wygodny sposób komunikacji z managerem firmy. Dostać się do pozostałej informacji można za pomocą rozwijanego menu górnego.

Podany motyw odnosi się do produktów GPL producenta, dzięki temu możesz skorzystać z rozbudowanych opcji personalizacji. Te i inne opcje templatki zostały zrealizowane za pomocą Cherry Framework 5.0. A dzięki obecności Power Builder tworzenie stron odbywa się prosto i szybko za pomocą techniki „Przyciągnij i upuść”.

 ZOBACZ>>>

LawnCare

Jeszcze jeden stylowy motyw dla firm, które zajmują się koszeniem trawników oraz projektowaniem krajobrazu. Do niego została dodana galeria Cherry, dzięki czemu możesz w wygodny sposób pokazać klientom już zrealizowane projekty. Motyw zawiera i inne moduły od Cherry Framework, które znaczniej rozszerzają funkcjonalność strony internetowej.

Pierwsze, co widzi użytkownik po wejściu na stronę, to pełnoekranowy suwak, który znajduje się pod rozwijanym menu. Dzięki temu można stosować go do celów reklamowanych: dodawać projekty reprezentujące działalność firmy lub informacje o zniżkach i akcjach rabatowych. Można również zapoznać się z oferowanymi usługami i realizowanymi projektami. Oprócz tego osoby odwiedzające mogą zapisać się na profile firmy w popularnych sieciach społecznościowych i śledzić aktualne informacje w wygodny sposób.

Jak wspomniałem motyw zbudowany jest w oparciu o najnowszą wersję Cherry Framework. A więc do niego zostały dodane rozwijane menu, kalendarz, galeria, opcji mediów społecznościowych itd. Templatka również wpiera fonty webowe Google i zawiera mapę Google. Także wspiera WPML i inne popularne wtyczki dla WordPress.

 ZOBACZ>>>

Zetta

Kolejny funkcjonalny i nowoczesny motyw, który przyda się do realizacji strony poświęconej projektowaniu krajobrazu. Możesz dopasować go  i do innych tematów biznesowych. Tym bardziej, że zgodnie z licencją GPL możesz nieskończoną ilość razy wykorzystywać ten motyw do tworzenia stron www.

Oglądaj, słuchaj, ćwicz - zdobywaj nowe umiejętności online

Strona główna tego motywu zawiera tylko kluczową informację o firmie. Tutaj jest sekcja z krótkim przeglądem historii firmy, ostatnimi artykułami z blogu, oferowanymi usługami i portfolio. Dostać się do pozostałych informacji można za pomocą rozwijanego menu górnego. Taki prosty projekt strony pozwoli osobom odwiedzającym szybko zorientować się na niej i odnaleźć interesującą informację.

Do motywu Zetta zostały dodane kluczowe moduły Cherry. Oprócz tego do templatki zostały dodane moduły treściowe, zaawansowane widgety i Power Builder. Dzięki temu ostatniemu możesz zarządzać zawartością strony jednym kliknięciem myszką. Motyw ma poprawny kod i jest przyjazny dla SEO.

ZOBACZ>>>

Advisto

Advisto to cudowne rozwiązanie do stworzenia strony dla firmy, która zajmuje się szerokim spektrum usług związanych z doradztwem finansowym. Jednak możesz wykorzystać motyw i do innych celów biznesowych. Jest w 100% GPL, a więc nie będziesz miał problemu z jego modyfikacjami i ponownym użyciem.

Podczas projektowania motywu zostały wykorzystane różne efekty animacyjne realizowane za pomocą HTML i CSS oraz Parallax. Oprócz tego szablon wspiera wideo w tle. To wszystko robi z niego nowoczesne rozwiązanie, które będzie ciekawe dla młodych ludzi. Przy tym motyw nie jest obciążony nadmierną ilością elementów graficznych, a jednak zawiera wszystkie niezbędne funkcje dla wygodnego użytkowania strony.

Motyw opiera się o Cherry Framework 5.0. Dzięki temu możesz korzystać z kalendarza, zakładek ulubionych stron, chmury tagów oraz opcji mediów społecznościowych. Przy tym do motywu został zintegrowany PowerBuilder i dodana mapa Google. Wspiera fonty webowe Google i technologię Retina.

ZOBACZ>>>

Finadvision

Jak wynika z nazwy tego motywu, jest to funkcjonale rozwiązanie poświęcone doradztwu finansowemu. Jednak w odróżnieniu od Adwisto, podana templatka rozpowszechnia się na licencji do jednorazowego użytku. I chociaż oznacza to, że nie możesz  stosować jej wielokrotnie, jednak dostaniesz dodatkowe obrazki komercyjne i pliki PSD.

Kolejna różnica między motywami kryje się w promowania. W przypadku templatki Finadvision główny akcent robi się na promowaniu jednej osoby jako marki, a nie firmy. To właśnie widać w kluczowych sekcjach i blokach strony. Chociaż motyw można zmodyfikować pod potrzeby firmowe.

Szablon został zbudowany o poprzednią wersję Cherry Framework. Jednak to w żaden sposób nie ogranicza jego funkcjonalności. Dodatkowe wtyczki z rodziny MotoPress pozwalają tworzyć strony i zarządzać elementami na nich za pomocą techniki „Przeciągnij i upuść”. Także ten motyw jest przyjazny dla SEO, a więc nie musisz  dłubać w kodzie, aby dopasować go do wymagań wyszukiwarek internetowych.

 ZOBACZ>>>

Neuton

Szablon poświęcony jest tematowi naukowemu, dlatego będzie idealnie pasował do zakładów i laboratoriów zajmujących się różnymi badaniami. Przy tym templatkę można wykorzystać też do stworzenia bloga naukowego. A jeśli będziesz potrzebował dodatkowych możliwości, możesz skorzystać z popularnych wtyczek dostępnych na repozytorium WordPress.

Strona główna motywu została rozdzielona na różne sekcje z informacjami. Na niej można znaleźć krótką informację o firmie i realizowanych usługach, wynikach badań i ostatnimi artykułami na blogu. A jeśli wynikną dodatkowe pytania, można zgłosić je za pomocą formularza kontaktowego, który znajduje się na dole strony. Do pozostałych informacji można dostać się za pomocą odpowiednich rozdziałów menu.

Funkcjonalność motywu Neuton została zrealizowana za pomocą Cherry Framework. Przy tym zostały dodane moduły treściowe i zaawansowane widgety. Do innych zalet motywu można zaliczyć wsparcie fontów webowych Google i technologii Retina. Ma poprawny kod stworzony według standardów W3C i rekomendacji wyszukiwarek internetowych. To wszystko czyni tę skórkę funkcjonalnym rozwiązaniem do realizacji strony firmowej.

ZOBACZ>>>

Roof

Jeśli prowadzisz firmę, która zajmuje się a przykład wymianą pokrycia dachowego, podany motyw pozwoli w najlepszy sposób przedstawić te usługi w sieci. Ma stylowy projekt, w którym główny nacisk został położony na jakościową grafikę i dużą typografię. Oprócz tego razem z templatką dostaniesz niezbędne pliki PSD, co pozwoli szybko dopasować wygląd strony do własnych potrzeb.

Po wejściu na stronę główną osoby odwiedzające mogą znaleźć informacje o usługach firmy i jej przewagach w porównaniu do konkurencji. Także na tej stronie jest informacja kontaktowa. Dostać się do innych działów można za pomocą rozwijanego menu górnego oraz tekstowego menu, które znajduje się w stopce witryny.

Motyw rozpowszechnia się na licencji do jednorazowego użytku. I chociaż to ogranicza go użycie dla różnych projektów, jednak pozwala skorzystać z 100+ opcji Cherry. Także do motywu zostały wbudowane płatne wtyczki: wizualny edytor treści i suwak MotoPress. Razem z zakupem templatki dostajesz roczną licencję na te produkty, którą możesz przedłużyć.

ZOBACZ>>>

Redwoods

Jeśli potrzebujesz  motywu do stworzenia strony poświęconej wypoczynkowi   dzieci, trafiłeś na dobre rozwiązanie. Redwoods spełni wszystkie te potrzeby. Przede wszystkim ma nowoczesny projekt, w którym zostały połączone styl i prostota. Po drugie on został zbudowany w oparciu o Cherry Framework 4.0. Dzięki temu możesz skorzystać  z rozbudowanych funkcji. No i najważniejsze – razem z motywem dostaniesz wszystkie pliki PSD, a więc możesz szybko zmodyfikować wygląd strony.

Głównym elementem strony głównej jest pełnoekranowy suwak, do którego można dodawać różne fotografie promujące obóz. Na stronie można znaleźć również informację powitalną, sekcję z przeglądem wycieczek i ich rezerwacją. Oprócz tego osoby odwiedzające mogą zapisać się na newsletter i otrzymywać świeże nowości na skrzynkę elektroniczną. Także mogą dołączyć  do grona fanów firmy w jednej z popularnych sieci społecznościowych.

Ten motyw zawiera szereg opcji realizowanych za pomocą Cherry. Do niego zostały dodane MegaMenu, kalendarz, galeria z filtrami, zakładki, chmura tagów itd. Motyw zawiera taże produkty z rodziny MotoPress – wizualny edytor treści i wizualny suwak. Podana templatka jest również responsywna i przyjazna dla SEO.

ZOBACZ>>>

ClubStome

Motyw ClubStome jest poświęcony motocyklom, a więc będzie idealnie pasował do stworzenia blogu hobbistycznego związanego z tymi pojazdami. Oczywście można go  dopasować do dowolnego innego tematu. Tym bardziej, że masz tu rozbudowane opcje personalizacji, co pozwala wprowadzić zmiany w trybie online.

Strona główna zawiera artykuły z różnych rozdziałów, dzięki czemu użytkownicy mogą wybrać najbardziej ciekawy temat dla siebie. Także jest tutaj sekcja z przyciskami do profili bloga w popularnych sieciach społecznościowych i formularz zapisu na newsletter. Jaki z kanałów nie wybrałby użytkownik, może otrzymywać nowości o motocyklach.

Podany motywy jest w 100% GPL, co pozwala  używać go wielokrotnie. Oprócz tego do templatki zostały wbudowane kluczowe moduły Cherry, w tym rozwijane menu, kalendarz, opcje mediów społecznościowych, chmura tagów itd. Motyw wspiera fonty webowe Google i zawiera mapę Google. Jest całkiem responsywny i kompatybilny z popularnymi przeglądarkami internetowymi.

ZOBACZ>>>

Janusz Kamiński

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.