10 motywów WordPress do tworzenia strony osobistej

Dzięki szybkiemu rozwojowi technologii webowуch każdy może stać się gwiazdą Internetu. Za pomocą stylowej strony łatwo można wypromować swoje talenty i przyciągnąć uwagę internautów. Jeśli planujecie ruszyć z blogiem o podróżach, założyć portfolio fotograficzne lub dzielić się projektami swoich wynalazków to wszystko jest możliwe dzięki użyciu WordPress. Wystarczy tylko wybrać odpowiednie szaty graficzne i dopasować je do potrzeb projektu 🙂

I chociaż wszystko brzmi prosto, jednak poszukiwanie motywu wymaga cierpliwości i podstawowej wiedzy na temat tworzenia stron www. Po pierwsze, liczba templatek dla WordPress jest przerażająco duża. A więc warto spędzić trochę czasu, aby zapoznać się z projektami tematycznymi. Po drugie, każdy motyw opiera się o własne oraz cudze wtyczki. Dlatego musicie  rozumieć jakich opcje potrzebujecie na stronie. No i na sam koniec, warto uważać aby motyw miał poprawny kod. A w przypadku, gdy pojawi się jakikolwiek problem, żebyście mogli otrzymać wykwalifikowaną pomóc od autorów templatki.

Jak widać, wybór motywu to czasochłonna sprawa. Postanowiliśmy więc pomóc Wam w tym. Dlatego przygotowaliśmy nowy zestaw z odpowiednimi szatami graficznymi. One nie mają stylowy wygląd, lecz także zawierają szereg opcji, które pomogą szybko zbudować profesjonalną stronę. Oprócz tego motywy są kompatybilne z popularnymi wtyczkami dla WordPress. Dlatego w dowolnym czasie możecie dodać dodatkowe opcje na stronę www.

Poniższe templatki są responsywne i kompatybilne z popularnymi przeglądarkami internetowymi. Dlatego strona będzie wyświetlać się poprawnie bez względu na wybrane urządzenie oraz przeglądarkę. Oprócz tego Wasze witryny będą przyjazne dla SEO.

Wybierając jeden z poniższych motywów dostaniecie dodatkowe obrazki komercyjne (zależy od templatki) i niezbędną dokumentację. Oprócz tego możecie liczyć na pomóc specjalistów wsparcia technicznego od TemplateMonster. Oni są dostępni 24/7 i pomogą albo rozwiązać problem samodzielnie, albo skierują do autora produktu (zależy od producenta motywu).

Zapraszamy do bliższego zapoznania się z dzisiejszymi motywami.

Uwaga: Nie zamieszczam grafik, bo klikając w ZOBACZ a następnie w przycisk Zobacz live demo zobaczysz działanie każdej skórki!

Dezingo

Podany motyw idealnie nadaje się do przedstawienia usług grafika oraz fotografa. Ma stylowy projekt, w którym połączono jaskrawe farby, dużą typografię i obrazki tematyczne. Oprócz tego w projekcie wykorzystane są stylowe efekty animacyjne, które dodają dynamiczności elementom strony. Przy tym nie odwracają uwagi od zapoznania się z zawartością witryny.

Po wejściu na stronę główną odwiedzający mogą znaleźć niezbędne informacje o grafiku czy fotografie. Tutaj jest sekcja z informacją powitalną i kontaktami, oferowanymi usługami i licznikiem umiejętności. Dla odwiedzających jest dostępna także informacja o opiniach klientów. Dostać się do pozostałych rozdziałów, w tym portfolio, można za pomocą rozwijanego menu górnego.

Podany motyw opiera się o najnowszą wersję Cherry Framework 5.1 i zawiera kluczowe wtyczki Cherry. Oprócz tego do templatki były włączone dodatkowe rozszerzenia od zespołu ZEMEZ. To są JetElements – zestaw rozszerzeń do wizualnego edytora stron Elementor oraz JetMenu – rozbudowane menu. Templatka także wspiera fonty webowe Google i technologię Retina. Również jest responsywna i przyjazna dla SEO.

ZOBACZ>>>

 

Zoomin

Ten motyw jest przeznaczony do stworzenia portfolio webowego i umieszczenia fotografii w Sieci. Jego projekt został zrobiony w czarno-białych kolorach, aby skupić maksymalną uwagę na zdjęciach. Stają się kolorowe po najechaniu na nich myszką. Warto także wyróżnić proste efekty animacyjne, które podkreślają elementy graficzne, ale nie odwracają uwagi odwiedzających od przeglądania galerii.

Pierwsze, co widzi osoba odwiedzająca po wejściu na stronę www, to duży obrazek i slogan. Do tej sekcji warto dodać zdjęcie autora i jego powitanie użytkowników. Poniżej znajduje się informacja o fotografie, usługach oraz dane kontaktowe. Osoby odwiedzające mogą także zapoznać się fotografiami z galerii oraz przejść do wpisów tematycznych na blogu. Mogą również śledzić stronę fotografa w popularnych sieciach społecznościowych.

Funkcjonalność podanego motywu jest realizowana za pomocą najnowszej wersji Cherry Framework. Oprócz tego templatka posiada wtyczkę JetElements, która wzbogaca stronę dodatkowymi opcjami i widgetami. Za ich pomocą możecie tworzyć jeszcze ciekawsze projekty stron za pomocą edytora wizualnego Elementor. A jeśli będziecie potrzebowali dodatkowych opcji, możecie skorzystać z popularnych rozszerzeń dostępnych na repozytorium WordPress. Podany motyw jest z nimi kompatybilny. Templatka również ma czysty kod i jest przyjazna dla SEO.

ZOBACZ>>>

Projector

Motyw Projector to świetny wybór do stworzenia kobiecego portfolio fotograficznego. Posiada pięć kreatywnych układów strony głównej, gotowe układy nagłówka i stopki. Dzięki temu możecie wybrać optymalne rozwiązanie do swojej witryny i dopasować go do potrzeb projektu. Pomogą w tym również rozbudowane opcje personalizacji, które zostały przeniesione do odpowiedniej sekcji „Personalizacja” 🙂

Wygląd strony głównej zależy od wybranego układu. Jednak każdy z tych projektów zawiera wszystkie niezbędne sekcje do szybkiego zapoznania się z ofertą fotografa. Zwróćcie uwagę na proste efekty animacyjne, które bardzo delikatnie podkreślają elementy graficzne na stronie. Oprócz tego motyw ma wygodną nawigację, co pozwala odwiedzającym szybko przejść do interesującego ich rozdziału.

Do motywu były dodane popularne wyczki Cherry, w tym Cherry PopUps, Cherry Projects, Cherry Team Members, Cherry Service List oraz Cherry Serach. Templatka zawiera także wizualny edytor stron Elementor oraz wtyczkę JetElements, która dodaje szereg dodatkowych widgetów. Z ich pomocą możecie kierować elementami strony i dodawać swoje własne elementy dzięki metodzie „Przeciągnij i Upuść”. Motyw wspiera także 600+ fontów webowych Google i zawiera mapę Google.

ZOBACZ>>>

Anna Solas

Kolejne ciekawe rozwiązanie do stworzenia portfolio fotograficznego, które zostało wykonane w tradycyjnych czarno-białych farbach. Jednak w projekcie była wykorzystana oliwkowa barwa. Z jej pomocą wyróżnione są nagłówki oraz elementy nawigacyjne na stronie. A jeśli będziecie chcieli zmienić schemat kolorów za pomocą wygodnych opcje personalizacji, to możecie to zrobić. Znaleźć je możecie w sekcji „Personalizacja” panelu administracyjnego.

Na stronie głównej znajduje się suwak, który idealnie nadaje się do prezentacji najlepszych prac fotografa. Poniżej znajduje się sekcja z galerią z obrazkami. Klikając w odpowiednie kafelki można szybko przejść do interesującego albumu. Także na tej stronie znajduje się formularz zapisu na newsletter i przyciski do profilu fotografa w popularnych sieciach społecznościowych. Dostać się do pozostałych rozdziałów witryny można za pomocą menu „Hamburger” umieszczonego w prawym górnym rogu strony.

Motyw Anna Solas został zbudowany w oparciu o Cherry Framework 5.1. Dzięki temu możecie korzystać z popularnych wtyczek Cherry, w tym projektów i usług, newsletter’a i pop-up’u, galerii TM, listy usług itd. Także do templatki był załączony wizualny edytor stron Elementor i manager zamówień. Podany motyw również ma czysty kod, który został stworzony zgodnie  ze standardami W3C i rekomendacjami wyszukiwarek internetowych. Oprócz tego jest responsywny, dlatego strona będzie poprawnie wyświetlać się na różnych urządzeniach mobilnych.

ZOBACZ>>>

Oglądaj, słuchaj, ćwicz - zdobywaj nowe umiejętności online

Jhon Doe

Jeśli zajmujecie się sesjami zdjęciowymi i chcecie oferować swoje usługi w sieci, na pewno będziecie potrzebowali kilka instrumentów. Jeden z nich to profile w ieciach społecznościowych, a inny – strona personalna z portfolio webowym. Jhon Doe jest właśnie takim rozwiązaniem, które spełni wszystkie Wasze potrzeby a także oczywiście oczekiwania użytkowników. Jest to możliwe dzięki szerokiemu wyborowi wtyczek i widgetów.

Strona główna jest wizytówką dla fotografa. Na niej znajdują się wszystkie niezbędne informacje, które pomogą przedstawić jego umiejętności. Tutaj jest sekcja z krótkim bio fotografa, przeglądem usług i ich cenami. Osoby odwiedzające mogą zobaczyć zdjęcia z galerii i skontaktować się z fotografem za pomocą formularza kontaktowego. Przejść do pozostałych rozdziałów można za pomocą menu, które jest ukryte w „Hamburgerze”.

Podany motyw należy do nowej linijki produktów od zespołu ZEMEZ. Oprócz wtyczek Cherry do niego były włączone dodatkowe rozszerzenia – JetElements i Booked Appointment. Templatka także posiada rozbudowaną galerię z filtrami, która pozwala w wygodny sposób przedstawić fotografie dla użytkowników. Podany motyw wspiera fonty webowe Google, co pozwala używać stylowe typografie na stronie internetowej.

ZOBACZ>>>

Oriana

Jeszcze jeden ciekawy motyw do stworzenia portfolio fotograficznego, który możecie stosować jako rozwiązanie blogowe. I chociaż templatka ma minimalistyczny projekt, jednak zawiera szereg opcji pozwalających w wygodny sposób przedstawiać swoje prace. A jeśli wyniknie potrzeba dodawania nowych opcji, możecie skorzystać z popularnych wtyczek dla WordPress.

Strona główna zawiera tylko kluczowe sekcje z informacjami. Tutaj znajduje się dynamiczny suwak, który możecie używać do celów reklamowych. Poniżej – galeria z albumami, które można posortować według tematu. Oprócz tego osoby odwiedzające mogą znaleźć odnośniki do profili fotografa w popularnych sieciach społecznościowych. Dlatego aby dostać się do pozostałych rozdziałów warto użyć menu górne.

Podany motyw opiera się o Redux Framework i zawiera kluczowe rozszerzenie, które pomogą zbudować nowoczesne portfolio webowe. Do Waszego użytku dostępne są galeria, menu, przełącznik kolorów, opcje mediów społecznościowych oraz suwak. Przy tym motyw wspiera fonty webowe Google, co pozwala używać stylowe typografie na stronie www. On także ma czysty kod i jest przyjazny dla SEO.

ZOBACZ>>>

Henrry Stoun

Henrry Stoun to funkcjonalne rozwiązanie, które może być używane do stworzenia personalnej strony, portfolio fotograficznego oraz blogu. Motyw posiada szereg wtyczek i widgetów, które pozwalają realizować tego typu projekty. Templatka zawiera także 4 warianty układów nagłówku i blogu oraz 2 warianty układu stopki. Oprócz tego do Waszego użytku dostępne są rozbudowane opcje personalizacji. To wszystko pozwala dostosować wygląd strony do własnych potrzeb.

Strona główna zawiera różne informacje, które pomogą odwiedzającym zapoznać się z Wami i oferowanymi przez Was usługami. Tutaj jest sekcja z informacją powitalną oraz biografią autora, przeglądem usług i licznikiem umiejętności. Oprócz tego osoby odwiedzające mogą zobaczyć zdjęcia z portfolio, zapoznać się z opiniami byłych klientów oraz przejść do najnowszych wpisów na blogu. A dla szybkiego kontaktu z managerem witryny jest odpowiedni formularz kontaktowy, który znajduje się na dole strony.

Motyw został zbudowany w oparciu o Cherry Framework 5.1. Oprócz tego do niego były dodane wtyczki od ZEMEZ – JetElements i JetMenu. Dzięki temu możecie  korzystać z rozbudowanego menu, galerii TM, mediateki, managera pasku bocznego, newslettera i pop-upa, wyszukiwarki AJAX itd. Motyw także jest kompatybilny WPML, Yoast SEO, WooCommerce, Mail Chimp i innymi popularnymi wtyczkami dla WordPress. On również wspiera fonty webowe Google i technologię Retina.

ZOBACZ>>>

Monger

Motyw Monger jest przeznaczony do przedstawienia usług doradczych w Internecie. Jednak możecie dostosować go pod inne tematy niszowe. Jest to możliwe dzięki szerokiemu wyborowi układów strony głównej, nagłówka i stopki. Oprócz tego motyw zawiera rozbudowane opcje personalizacji, które pozwalają wprowadzać zmiany do wyglądu i widzieć je na bieżąco.

Każdy z układów strony głównej został wykonany w jasnych kolorach z dodaniem czerwonej barwy. Za pomocą tej ostatniej wyróżniane są ważne informacje na stronie oraz przyciski nawigacyjne. Dzięki temu zawartość dobrze się czyta. Do zalet projektu trzeba zaliczyć proste efekty animacyjne. Dodają dynamiczności stronie, ale nie odwracają uwagi od zapoznania się z zawartością. Motyw  ma także wygodne opcje nawigacji. Dostać się do interesujących rozdziałów można za pomocą menu w nagłówku i stopce.

Podany motyw opiera się o Redux Framework i zawiera szereg opcji, które pomogą zbudować nowoczesną stronę www. Do Waszego użytku dostępne są rozbudowane menu, Contact Form7, suwak, galerię, opcje mediów społecznościowych itd. Templatka także wspiera fonty webowe Google i technologię Retina. Oprócz tego motyw jest kompatybilny z WPML, Mail Chimp i innymi popularnymi wtyczkami dla WordPress.

ZOBACZ>>>

Bookworm

Podany motyw pasuje do stworzenia strony osobistej dla autora książek, dziennikarza oraz copywritera. Ma charakterystyczny projekt, w którym główny nacisk został położony na jakościowe obrazki i typografię. Oprócz tego motyw nie jest przeciążony elementami graficznymi i skryptami, dlatego strona będzie szybko ładować się na różnych urządzeniach mobilnych.

Projekt strony został wykonany w postaci landingu. Dlatego, aby poruszać się po stronie, wystarczy kliknąć w odpowiednie menu górne oraz użyć myszki do przewijania ekranu. Osoby odwiedzające mogą znaleźć wszystkie kluczowe informacje o autorze, zapoznać się z oferowanymi usługami, zobaczyć realizowane projekty i szybko skontaktować się z managerem strony.

Motyw Bookworm zawiera tylko kluczowe opcje, w tym menu, formularz kontaktowy, opcje mediów społecznościowych itd. Jeśli będą chcieli dodać dodatkowe wtyczki, możecie skorzystać z popularnych rozszerzeń dla WordPress. Ten motyw jest kompatybilny z nimi. Oprócz tego templatka jest responsywna i kompatybilna z popularnymi przeglądarkami internetowymi.

ZOBACZ>>>

Speaker

Motyw Speaker został zaprojektowany z myślą o osobistej marce, z intencją podkreślenia wyjątkowości i indywidualności autora. Templatka zdecydowanie ma interesujący styl, zaś idealnie dobrana kolorystyka, typografia, ikony i inne szczegóły harmonijnie uzupełniają główną koncepcję produktu. Oprócz tego motyw ma wygodne opcje personalizacji, które pomogą dopasować jego wygląd do potrzeb projektu.

Na stronie głównej zamiast suwaka znajduje się tzw. Hero Image. Ta sekcja ma na celu zaraz po wejściu zapoznać odwiedzających z autorem, dlatego tutaj znajduje się sekcja „o autorze” i przedstawione są jego cechy oraz umiejętności. Osoby odwiedzające mogą zapoznać się z usługami i ich cenami, zobaczyć realizowane projekty i opinie byłych klientów. Na dole strony można znaleźć formularz kontaktowy i mapę Google.

Podany motyw został zbudowany w oparciu o Cherry Framework 5.1. To pozwala korzystać z wtyczek Cherry Projects, Cherry PopUps, Cherry Socialize oraz Cherry Search. Do templatki był także dodany wizualny edytor stron Elementor i zestaw elementów JetElements, który wzbogaca go dodatkowymi opcjami. Z ich pomocą można tworzyć unikatowe projekty stron i zarządzać elementami na nich dzięki metodzie „Przyciągnij i Upuść”. Templatka także ma poprawny kod, dlatego nie musicie jej dopasowywać do wymagań W3C i rekomendacji wyszukiwarek internetowych.

ZOBACZ>>>

Autor: Janusz Kamiński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.