10 motywów WordPress w temacie letnim

Jeśli zaplanowaliście urlop na lato, to na pewno już nie możecie się go doczekać. Jednak ta pora jest świetna nie tylko do urlopowania. Cudowna pogoda, długie wieczory i cisza wokół (na pewno Wasi sąsiedzi też wyjechali na urlop :)), pozwala skupić się nad realizacją dawno zaplanowanych projektów. Tworzenie witryny internetowej też można do tego zaliczyć!

Jeśli zamierzacie zbudować stronę www, na pewno będą będziecie poszukiwać templatkę do tych celów. Dlatego przygotowaliśmy zestaw ze świeżymi motywami dla WordPress. Tym razem wybieraliśmy templatki tak, aby ich projekty zawierały jaskrawe kolory i przyciągały uwagę. A więc w poniższym zestawie znajdziecie „letnie” motywy. A jeśli potrzebujecie innych templatek, możecie znaleźć świetne szaty graficzne we wpisach z rozdziału „Blogowanie i ebiznes”.

Dzisiejsze motywy przeznaczone są do tworzenia blogów, stron personalnych oraz portfolio fotograficznych. Są responsywne i kompatybilne z popularnymi przeglądarkami internetowymi. Dlatego strona zbudowana o dowolną z tych templatek będzie poprawnie wyświetlać się na urządzeniach z różną rozdzielnością ekranu. Oprócz tego motywy mają poprawny kod, dlatego strona będzie przyjazna dla SEO.

Motywy są zasilane przez dodatkowe wtyczki i widgety, dlatego zawierają szereg opcji do użytku. A jeśli wyniknie potrzeba zainstalowaania dodatkowego rozszerzenia z repozytorium WordPress, nie musicie się martwić, bo podany motyw będzie kompatybilny z nimi.

Razem z motywem dostaniecie niezbędną dokumentację i obrazki komercyjne (zależy od templatki). Oprócz tego możecie liczyć na wsparcie techniczne, które jest zapewniane przez zespół specjalistów TemplateMonster oraz producentów szat graficznych. To pozwala szybko rozwiązać problem i szybko stworzyć stronę, o której od dawna marzyliście.

Więcej informacji o motywach można znaleźć w opisach poniżej.

Uwaga: Nie zamieszczam grafik, bo klikając w ZOBACZ a następnie w przycisk Zobacz live demo zobaczysz działanie każdej skórki!

 

Orta

Motyw Orta to świetne rozwiązanie dla fotografa, który planuje podzielić się swoimi pracami w Internecie. Oprócz możliwości dodadania obrazków do galerii, templatka posiada blog i dodatkowe podstrony. To pozwala zbudować rozbudowaną stronę tematyczną i umieszczać informacje pomocnicze dla osób interesujących się fotografią. Motyw wspiera także  popularne wtyczki dla WordPress, co pozwala szybko rozszerzyć funkcjonalność strony internetowej.

Pierwsze, co widzi osoba po wejściu na stronę www, to informacja powitalna od fotografa. Poniżej znajduje się sekcja z albumami z galerii. Także na stronie można znaleźć odnośniki do profili fotografa w popularnych sieciach społecznościowych. Więcej informacji o właścicielu strony oraz wpisy tematyczne można znaleźć w odpowiednich rozdziałach. Przejść do nich można za pomocą rozwijanego menu górnego oraz menu tekstowego, które znajduje się w stopce.

Do motywu były dodane popularne wtyczki, co pozwala korzystać z szeregu opcji. Templatka posiada Revolution Slider, Contact form 7, Visual Composer, mapy Google. Oprócz tego motyw wspiera popularne wtyczki dla WordPress, w tym WPML, WooCommerce, MailChimp itd. Ma poprawny kod, który został stworzony w zgodności do standardów W3C i rekomendacji wyszukiwarek internetowych.

ZOBACZ>>>

 

LeadYou

Za pomocą tego motywu możecie stworzyć nowoczesną stronę biznesową. Templatka zawiera gotowe układy nagłówku, stopki i bloga oraz rozbudowane opcje personalizacji. Pozwala szybko dopasować wygląd strony do własnych potrzeb. Oprócz tego do motywu były dodane funkcjonalne wtyczki, co pozwala korzystać z wygodnych opcji na stronie.

Na stronie głównej zamiast suwaka znajduje się duży obrazek, tzw. Hero Image. Podaną sekcję można używać do umieszczenia obrazka powitalnego i sloganu firmy. Poniżej znajduje się sekcja z krótką informacją o firmie i jej przewagach. Na stronie dostępny także licznik umiejętności, sekcja z przeglądem usług, pracowników i projektów. Osoby odwiedzające mogą także zapoznać się z najnowszymi wpisami z bloga oraz opiniami klientów.

Podany motyw opiera się o Cherry Framework 5.1. To pozwala korzystać z MegaMenu, galerii, mediateki, opcji mediów społecznościowych itd. Oprócz tego templatka posiada Elementor i wtyczkę JetElements, która dodaje nowe widgety do tego wizualnego edytora. Motyw także wspiera fonty webowe Google. To pozwala wyróżnić zawartość na stronie używając stylowe typografie. Templatka również ma czysty kod i jest przyjazna dla SEO.

ZOBACZ>>>

 

Helen

Jeszcze jeden ciekawy motyw do stworzenia portfolio fotograficznego. Jego projekt został wykonany w biało-szarych kolorach, co pozwala skupić uwagę odwiedzających na kolorowych obrazkach z galerii. Oprócz tego warto wyróżnić stylowe efekty animacyjne, które dodają dynamiczności stronie www. Przy tym motyw nie jest przeciążony skryptami i elementami graficznymi, dlatego strona będzie szybko ładować się na różnych urządzeniach internatów.

Strona główna ma prosty projekt. Na niej znajduje się sekcja z informacją powitalną od fotografa i galeria ze zdjęciami. Dostać się do pozostałych rozdziałów witryny można za pomocą menu ukrytego w „Hamburgerze”. Znaleźć go można w prawym górnym rogu strony. Wybór takiego prostego rozwiązania sprawia, że osoby, które pierwszy raz trafiały na stronę, mogą szybko znaleźć interesującą ich informacje.

Podany motyw zawiera kluczowe wtyczki i widgety dla tworzenia strony www. Do Waszego użytku dostępne są menu, galeria, opcje mediów społecznościowych, mapa Google itd. Motyw wspiera ponad 800 fontów webowych Google i technologię Retina. Oprócz tego motyw jest kompatybilny z popularnymi wtyczkami z repozytorium WordPress. Dzięki temu możecie szybko dodać interesujące opcje na stronę www.

ZOBACZ>>>

 

Daisy

Za pomocą tego motywu możecie stworzyć blog i wyświetlać różne tematy niszowe. Jest to możliwe dzięki uniwersalności projektu templatki, który nie zawiera tematycznych elementów graficznych. Dlatego zmiana zawartości wpisów, umieszczenia nowych obrazków na suwaku i zastąpienie banerów powoduje  szybką zmiany wyglądu strony. Zmodyfikować wygląd templatki można także za pomocą rozbudowanych opcji personalizacji.

Na stronie głównej umieszczone są różne widgety mające na celu zaprezentować wpisy tematyczne. Tutaj znajduje się dynamiczny suwak, sekcja z popularnymi kategoriami bloga w postacie kafelek i wpisy opublikowane w porządku chronologicznym. Na panelu bocznym można znaleźć informacje o autorze, fotografie z Flikr i linki do profili bloga w popularnych sieciach społecznościowych. Przejść do innych rozdziałów można za pomocą rozwijanego menu górnego.

Motyw Daisy zawiera kluczowe widgety do wyświetlenia różnych typów informacji na stronie. Oprócz tego templatka posiada rozwijane menu, opcje mediów społecznościowych, galerie, kalendarz itd. Motyw także wspiera Contact Form 7, WPML, MailChimp, Yoast SEO i inne popularne wtyczki dla WordPress. Dlatego możecie szybko wzbogacić stronę dodatkowymi opcjami. Templatka również jest responsywna i kompatybilna z popularnymi przeglądarkami internetowymi.

ZOBACZ>>>

 

Oglądaj, słuchaj, ćwicz - zdobywaj nowe umiejętności online

Bicosto

Podany motyw jest poświęcony kryptowalutom i idealnie nadaje się do tworzenia stron finansowych. Templatka ma nowoczesny projekt, który został wykonany w jasnych kolorach, co pozwala skupić uwagę odwiedzających na zawartości strony. Oprócz tego w projekcie były wykorzystane stylowe efekty animacyjne, które dodają dynamiczności stronie www. Motyw zawiera także rozbudowane wtyczki Cherry, co pozwala korzystać z szeregu opcji.

Na stronie głównej umieszczone są wszystkie kluczowe informacje, które pozwalają odwiedzającym zapoznać się z firmą i oferowanymi usługami. Tutaj jest sekcja z informacją powitalną, krótkim przeglądem usług i cenami, kalkulator walutowy i najnowsze wpisy z blogu. Osoby odwiedzające mogą zapoznać się z opiniami klientów i szybko napisać do managera strony używając odpowiedniego formularza kontaktowego.

Jak pisaliśmy powyżej, do motywu były dodane rozbudowane wtyczki Cherry. To są Cherry Projects, Cherry PopUps, Cherry Team Members, Cherry Socialize oraz Cherry Service List. Oprócz tego motyw posiada wizualny edytor stron Elementor. Za jego pomocą możecie dodawać widgety na stronę i zarządzać nimi za pomocą metody „Przyciągnij i Upuść”. Motyw także wspiera fonty webowe Google i technologię Retina.

ZOBACZ>>>

 

SKYfly

Za pomocą tego motywu możecie stworzyć nowoczesną stronę dla fotografa. Skórka ma elegancki projekt, który został wykonany w biało-czarnych kolorach. Dzięki temu uwaga odwiedzających będzie skupiona na kolorowych fotografiach z galerii. Motyw także ma wygodne opcje zarządzania wyglądem, które możecie znaleźć w sekcji „Personalizacja” panelu administracyjnego. Z ich pomocą można szybko zmienić wygląd strony.

Strona główna zawiera tylko kluczowe sekcje. Tutaj znajduje się informacja powitalna od fotografa i galeria z jego pracami. Oprócz tego w stopce strony można znaleźć odnośniki do profili fotografa w popularnych sieciach społecznościowych. Wszystkie pozostałe informacje są ukryte w osobnych rozdziałach. Dostać się do nich można za pomocą menu górnego.

Do motywu były dodane popularne wtyczki, które pozwalają korzystać z wygodnych opcje na stronie. To są Contact Form 7, Max Mega Menu, Elementor Page Builder. Oprócz tego motyw wspiera inne popularne rozszerzenia dla WordPress. Dzięki temu można szybko rozszerzyć jego funkcjonalność. Kod motywu został zaprojektowany w zgodności do standardów W3C i rekomendacji wyszukiwarek internetowych. Dlatego strona będzie przyjazna dla SEO.

ZOBACZ>>>

 

Aromacafe

Aromacafe to nowoczesny motyw poświęcony słodyczom. Jeśli planujecie założyć blog tematyczny oraz oferować własne produkty w Internecie, na pewno musicie zwrócić uwagę na podaną templatkę. Ma nie tylko charakterystyczny projekt, lecz także posiada wygodne narzędzie do zarządzania wyglądem strony. Dopasować wygląd motywu do własnych potrzeb pomogą także gotowe układy nagłówka, stopki i bloga.

Standardowy projekt strony głównej zawiera sekcje dla prezentacji produktów. Jednak można zamienić te sekcje na widgety z wpisami z bloga oraz galerią. Sam projekt strony łączy w sobie stylowe efekty animacyjne, które dodają dynamiczności stronie. Przy tym templatka nie jest przeciążona skryptami i elementami graficznymi. Dlatego strona będzie miała dobre wyniki w testach Google PageSpeed i GTmetix.

Funkcjonalność motywu jest realizowana za pomocą Cherry Framework 5.1. Dzięki temu do Waszego użytku dostępne są projekty i usługi, MegaMenu, zespół użytkowników, opcje miedów społecznościowych i wyszukiwarka Cherry. Motyw także wspiera fonty webowego Google. To pozwała używać ponad 800 stylowych typografii do wyróżniania zawartości na stronie.

ZOBACZ>>>

 

CP

Podany motyw pozwoli Wam stworzyć portfolio fotograficzne, które na pewno przypadnie do gustu odwiedzającym. Jego projekt został wykonany w jaskrawych kolorach i zawiera kreatywne efekty animacje. Dzięki temu strona wygląda młodzieżowo i przyciąga uwagę do siebie. Oprócz tego motyw opiera się o najnowszą wersję Cherry Framework, co pozwala korzystać z szeregu opcji.

Strona ma bardzo ciekawy projekt, który składa się z dwóch kart. Poruszać się pomiędzy nimi można za pomocą myszki. Na stronie umieszczone są informacje powitalne od fotografa i najnowsze wpisy z blogu. Dlatego, aby przejść do pozostałych rozdziałów witryny, w tym do portfolio, warto skorzystać z menu górnego. Oprócz tego osoby odwiedzające mogą znaleźć na stronie odnośniki do profili fotografa w popularnych sieciach społecznościowych.

Oprócz wtyczek Cherry do motywu był także dodany manager rezerwacji i rozbudowana galeria. Templatka posiada także wizualny edytor stron Elementor i dodatkowe widgety dla niego – wtyczkę JetElements. W paczce z motywem dostępne obrazki komercyjne, których możecie używać bez żadnych ograniczeń na blogu i na stronach portfolio. Templatka również jest responsywna i przyjazna dla SEO.

ZOBACZ>>>

 

Hashnews

Jak wynika z nazwy tego motywu, jest on przeznaczony do tworzenia portalu informacyjnego. Chociaż templatka może być stosowana do realizacji różnych blogów tematycznych. Pomogą w tym gotowe układy strony głównej, nagłówka i suwaka oraz rozbudowane opcje personalizacji. Oprócz tego motyw zawiera rozbudowane wtyczki, które pomogą stworzyć funkcjonalną stronę bez stosowania cudzych rozwiązań. Chociaż templatka jest też kompatybilna z nimi.

Na stronie głównej umieszczone są różne sekcje z wpisami posortowanymi według czasu publikacji, tematu oraz kategorii. To pozwala osobom odwiedzającym szybko znaleźć interesujące artykuły i przejść do bliższego zapoznania się z nimi. Oprócz tego na stronie umieszczone są różne widgety nawigacyjne, które ułatwiają poszukiwanie informacji na blogu. Odwiedzający mogą także zapisać się na newsletter, aby otrzymywać wiadomości na skrzynkę pocztową o nowych wpisach na blogu.

Jak pisaliśmy powyżej, podany motyw zawiera kluczowe funkcje do stworzenia profesjonalnej strony. Do templatki były dodane KingComposer, MegaMenu, Ajax Contact Form oraz opcje mediów społecznościowych. Templatka także wspiera fonty webowe Google i technologię Retina. Jest responsywna i kompatybilna z popularnymi przeglądarkami internetowymi.

ZOBACZ>>>

 

Patheon

Kolejny motyw przeznaczony do realizacji portfolio fotograficznego. Jego projekt został wykonany w biało-czarnych kolorach z lekkim dodaniem niebieskiej barwy. Za pomocą tej ostatniej wyróżniane są elementy nawigacyjne na stronie. Także warto zwrócić uwagę na stylowe efekty animacyjne, które jednak nie odwracają uwagi odwiedzających od zapoznania się z zawartością witryny.

Na stronie głównej znajduje się duży suwak, który idealnie nadaje się do celów reklamowych. Poniżej niego umieszczona jest galeria z pracami fotografa. Oprócz tego osoby odwiedzające mogą zapoznać się z artykułami tematycznymi i partnerami fotografa. Dostać się do pozostałych rozdziałów witryny można za pomocą rozwijanego menu górnego.

Do motywu Patheon były dodane Contact Form 7, ACF PRO, rozbudowana galeria, mapy Google, opcje mediów społecznościowych itd. Oprócz tego skórka wspiera popularne wtyczki, które dostępne są na repozytorium WordPress. Dzięki temu można szybko wzbogacić stronę dodatkowymi opcjami. Motyw również ma poprawny kod, który został optymalizowany w zgodności z wymaganiami wyszukiwarek internetowych, dlatego strona będzie przyjazna dla SEO.

ZOBACZ>>>

Autor: Janusz Kamiński

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.