10 motywów WordPress zawierających efekt Lazy Load

W poprzednim wpisie na temat motywów dla WordPress przedstawiłem templatki zbudowane w oparciu o efekt animacyjny Parallax.  Oprócz tego opisałem krótko sam efekt i jego pojawienie w projektowaniu webowym. Podana informacja będzie przydatna osobom, którzy jeszcze nigdy nie miały do czynienia z tego typu produktami albo poszukują stylowych rozwiązań do tworzenia strony internetowej.

Dziś przedłużę wcześniejszy temat i przejrzymy jeszcze jeden popularny efekt, którego używa się podczas realizacji motywów dla WordPress. Chodzi o Lazy Load – „leniwym” ładowaniu zdjęć, – efekcie, który poza zwiększeniem atrakcyjności wyglądu witryny zmniejsza transfer i przyspiesza ładowania strony.

Czym jest Lazy Load? Lazy Load to efekt, który działa w oparciu o bibliotekę jquery. Podczas przeglądania strony zdjęcia będą wczytywane w momencie, w którym osoba odwiedzająca przewinie do miejsca, w którym one się znajdują.

Takie rozwiązanie ma na celu 2 rzeczy. Przede wszystkim podczas oglądania zdjęć mogą być używane różne efekty animacyjne, co dodaje atrakcyjności stronie www. Po drugie, dzięki ładowaniu obrazów w momencie przejścia użytkowników do odpowiednich fragmentów witryny, można oszczędzić transfer. Ponadto dzięki temu rozwiązaniu strona wczyta się zdecydowanie szybciej. W rezultacie efekt Lazy Load dodaje atrakcyjności i wydajności stronie. Właśnie dlatego jest tak popularny wśród deweloperów realizujących rozwiązania dla nowoczesnych stron internetowych.

Oto  motywy dla WordPress, w których został wykorzystany ten efekt. Wszystkie zostały stworzone przez specjalistów z TemplateMonster, którzy używają własnych rozwiązań dla realizacji efektu Lazy Load.

Do dzisiejszego zestawu trafiły również motywy rozpowszechniane na licencji do jednorazowego użytku, jak i templatki GPL wersji 3.0. Dzięki temu możesz wybrać ten produkt, który będzie najlepsze odpowiadał Twoim potrzebom. Motywy, które można używać tylko do tworzenia jednej strony, zawierają dużo rożnych opcji i posiadają pliki PSD oraz obrazki komercyjne. Templatki GPL można stosować do tworzenia dowolnej liczby stron internetowych. Jednak nie zawierają one obrazków dostępnych pod czas przeglądu wersji DEMO. Oprócz tego w paczce z motywem nie znajdziesz plików PSD. Ten problem rozwiązują rozbudowane opcje personalizacji pozwalające szybko dopasować wygląd skórkido własnych potrzeb.

Razem z motywem dostajesz rozszerzoną dokumentację, dzięki której możesz szybko zbudować stronę www. A jeśli wyniknie potrzeba skorzystania z pomocy, możesz napisać do specjalistów wsparcia technicznego TemplateMonster. Pracują non-stop i z chęcią pomogą Twój problem. Oprócz tego dostępny jest ciekawy serwis StartupHub, gdzie możecie znaleźć pomocnicze materiały dotyczące WordPress.

Oto motywy korzystające z efektu „leniwego” ładowania zdjęć.

Uwaga: Nie zamieszczam grafik, bo klikając w ZOBACZ a następnie w przycisk Zobacz live demo zobaczysz działanie każdej skórki!

Steven Mosk

Steven Mostk to kreatywny motyw dla strony fotograficznej. Ponieważ głównym elementem tego typu stron jest portfolio, skórka zawiera rozbudowaną galerię z filtrami. Dzięki niej możesz w najlepszy sposób zaprezentować prace autorskie i zachęcić odwiedzających do zamówienia usług fotograficznych bezpośrednio u Ciebie.

Wykorzystano tu proste efekty animacyjne, przez co strona może wydawać się statyczną. Jednak w tym jest również przewaga tego motywu. Dzięki użyciu minimalnej liczny efektów animacyjnych strona ładuje się szybciej, a same animacje nie odwracają uwagi użytkowników od zawartości witryny. Jest to bardzo istotna rzecz podczas przeglądania informacji przedstawionej w postaci tekstu.

Podany motyw jest w 100% GPL. Zostały dodane ciekawe moduły realizowane za pomocą najnowszej wersji Cherry Framework. Dzięki nim można korzystać z rozwijanego menu, galerii, zakładek ulubionych stron, mediów społecznościowych itd. Oprócz tego motyw wspiera popularne wtyczki dla WordPress, co pomoże dodać nowe opcje do strony www.

ZOBACZ>>>

BOX

Strona internetowa dla firmy zajmującej się projektowaniem webowym nie tylko jako wizytówka, która potencjalnym klientom przedstawi umiejętności designerów, lecz także pozwalająca odwiedzającym znaleźć niezbędną informację o samej firmie. Dlatego ważnie jest, aby taka strona miała kreatywny projekt i ciekawe opcje, które wyróżniałyby firmę spośród konkurencji. Motyw BOX jest właśnie takim rozwiązaniem.

W przypadku strony głównej użytkownicy mogą zapoznać się z podstawowymi informacjami dotyczącymi firmy, oferowanymi usługami oraz przeczytać opinie klientów. Mogą przejść do ostatnich artykułów na blogu oraz napisać bezpośrednio do managerów firmy za pomocą odpowiedniej sekcji dostępnej u dołu strony.

Podany motyw zbudowano w oparciu o Cherry Framework 4.0, dzięki czemu do niego zostały dodane wtyczki i widgety Cherry. Wśród nich można wyodrębnić MegaMenu, galerię z filtrami, chmurę tagów, zakładki itd. Oprócz tego templatka zawiera dodatkowe wtyczki – wizualny edytor treści MotoPress i wizualny suwak MotoPress.

ZOBACZ>>>

Drondo

Motyw będzie idealnie pasować do stworzenia strony firmowej dla wydawnictwa. Chociaż można dostosować go również do innych tematów biznesowych. Tym bardziej, że paczka z templatką zawiera niezbędne pliki PSD i rozszerzoną dokumentację.

Na stronie głównej znajduje się pełnoekranowy suwak, sekcja z przeglądem ostatnich artykułów i oferowanych usług. Oprócz tego użytkownicy mogą zapoznać się z realizowanymi projektami wydawnictwa, które przedstawione są w postaci galerii. Na dole strony znajduje się informacja kontaktowa i przyciski do profili strony w popularnych sieciach społecznościowych.

Projekt motywu Drondo został realizowany w oparciu o efekt animacyjny Parallax i Lazy Load. Dzięki temu strony jest dynamiczna i „ożywa” podczas przewijania i najechania myszą na różne elementy graficzne. Podana skórka również opiera się o Cherry Framework, dzięki czemu zawiera możliwości realizacji funkcjonalnej strony www.

ZOBACZ>>>

Creative Tatto

Ta skórka będzie cudownym rozwiązaniem do stworzenia strony poświęconej tatuażowi 🙂 A więc, jeśli prowadzisz salon oferujący tego typu usługi, ta tempatka spełni wszystkie Twoje potrzeby, a także oczekiwania Twoich klientów.

W projekcie motywu zostały wykorzystane obrazki i ciekawe efekty animacyjne oparte o technologii HTML i CSS oraz Parallax. Dzięki temu witryna jest dynamiczna, a więc będzie ciekawa dla osób odwiedzających. Na stronie głównej znajduje się tylko kluczowa informacja dotycząca usług firmowych i samych tatuażystów. Dostać się do podstron można za pomocą rozwijanego menu górnego.

Oglądaj, słuchaj, ćwicz - zdobywaj nowe umiejętności online

Motyw Creative Tatto zbudowany w oparciu o Cherry Framework 3.1.5. I chociaż jest to starsza wersja tego frameworku, zawiera on wszystkie niezbędne opcje, aby  realizować nowoczesną stronę www. Oprócz tego templatka wspiera WPML, co pozwala tworzyć wielojęzykowe projekty. Jest także kompatybilna z popularnymi wtyczkami dostępnymi na serwisie wordpress.org.

ZOBACZ>>>

Lida Wade Catering Service

Podany motyw może przydać się do realizacji strony restauracji oraz innego zakładu gastronomicznego, jak i do prowadzenia blogu kulinarnego. Razem ze skórką dostaniesz również pliki PSD. A więc możesz szybko zmodyfikować wygląd strony i dostosować go do potrzeb projektu. Oprócz tego motyw zawiera różne opcje, dzięki którym możesz stworzyć stronę bez stosowania dodatkowych rozszerzeń. Jest całkiem kompatybilny z popularnymi wtyczkami dla WordPress.

Na stronie głównej można znaleźć ciekawe sekcje z informacjami. Na górze umieszczone są pełnoekranowy suwak, kafelki prowadzące do ciekawych przepisów kulinarnych i sekcja z przeglądem usług knajpy. Poniżej osoby odwiedzające mogą znaleźć sekcję z ostatnimi wpisami na blogu i przejść do działu z nowościami. Taki prosty projekt strony domowej pozwoli użytkownikom szybko dostać się do interesującej informacji.

ZOBACZ>>>

 

CarRepair

Jeśli poszukujesz ciekawego projektu dla realizacji strony poświęconej naprawom samochodowym i zmianą opon, zwróć uwagę na ten motyw. Ma nie tylko stylowy projekt, lecz także zawiera niezbędne opcje do stworzenia nowoczesnej strony internetowej.

Na stronie głównej znajduje się pełnoekranowy suwak, do którego można dodawać różne foto promujące działalność serwisu samochodowego. Także tutaj jest sekcja z przeglądem usług firmy i jej zalet w porównaniu do konkurencji, sekcja z informacją o pracownikach i opiniami zadowolonych klientów. Oprócz tego osoby odwiedzające mogą obejrzeć foto z galerii i skontaktować się z managerem strony za pomocą odpowiedniego formularza kontaktowego.

Podany motyw został zbudowany w oparciu o Cherry Framework. Dzięki temu zawiera różne wtyczki i widgety Cherry, rozszerzające jego funkcjonalność. Wśród nich można wyróżnić kalendarz, rozwijane menu, galerię, chmurę tagów itd. Oprócz tego templatka jest całkiem responywna i kompatybilna z popularnymi przeglądarkami internetowymi. Dlatego strona będzie poprawnie wyświetlać się na różnych urządzeniach mobilnych.

ZOBACZ>>>

TravelGuide

Jak wynika z nazwy tego motywu jest to rozwiązanie do tworzenia stron i blogów poświęconych podróżom. Jednak skórka może być też stosowana do innych celów biznesowych. Dzięki obecności plików PSD możesz zmodyfikować jej wygląd nie do poznania! Projekt motywu TravelGuide został wykonany w połączeniu 3 kolorów – białego, żółtego i szarego. Dzięki temu strona wygląda świeżo i stylowo, a obecność efektów animacyjnych dodaje jej dynamiczności.

Na stronie głównej znajduje się suwak, sekcja z przeglądem zespołu firmy, oferowanych usług i opinii klientów. Osoby odwiedzjące mogą zapoznać się także z obrazkami dostępnymi w galerii i partnerami firmy. A dla szybkiego kontaktu dostępny jest formularz kontaktowy i numery telefoniczne. Wszystkie pozostałe informacje znajdują się w osobnych rozdziałach – dostać się do nich można za pomocą rozwijanego menu górnego.

Do motywu TravelGuide zostały dodane ciekawe wtyczki i widgety realizowane za pomocą Cherry Framework: rozwijane menu, manager shortcodes, kalendarz, zakładki ulubionych strony i  media społecznościowe. Jeśli będziesz potrzebowali dodatkowych opcji, możesz skorzystać z wtyczek dostępnych na repozytorium WordPress. Ten motyw będzie kompatybilny z popularnymi rozszerzeniami.

ZOBACZ>>>

 

High School

High School to motyw, który może być stosowany do tworzenia stron edukacyjnych. To mogą być strony różnych szkół i centrów edukacyjnych oraz blogi poświęcone temu tematowi. Przy tym templatka zawiera kluczowe funkcje Cherry i pliki PSD, a więc może być wykorzystywana do innych tematów.

Strona główna ma prosty projekt, który jednak zawiera wszystkie niezbędne opcje. Tutaj można znaleźć różne sekcje z informacjami dotyczącymi kursów, programów, nowości i wydarzeń szkoły. Oprócz tego na stronie została umieszczona informacja kontaktowa i mapa Google. Dzięki niej odwiedzające mogą szybko zorientować się w jaki sposób dojechać do szkoły.

Motyw zawiera wszystkie niezbędne opcje realizowane za pomocą Cherry Framework 3.1.5. Oprócz tego tempaltka wspiera WPML i inne popularne rozszerzenia. Ma poprawny kod realizowany według standardów W3C i rekomendacji wyszukiwarek internetowych.

ZOBACZ>>>

BodyBuilding

Świetny wybór dla strony internatowej siłowni. Ma stylowy projekt, w którym zostały połączone efekty animacyjne i dobrej jakości grafika. Przy tym motyw nie jest obciążony nadmierną ilością elementów graficzny, a więc strona będzie ładować się szybko.

Na stronie głównej znajdują się wszystkie niezbędne informacje dotyczące siłowni, które pozwolą osobom odwiedzającym znaleźć odpowiedzi na wszystkie ich pytania. Tu są informacja powitalna, przegląd ostatnich artykułów z blogu i opinii zadowolonych klientów. Także na stronie są przyciski do profili strony w popularnych sieciach społecznościowych. Po dołączeniu do grona fantów osoby odwiedzające będą dostawały informacje o nowościach i wydarzeniach w wygodny sposób.

Podany motyw jest całkiem responsywny i kompatybilny z popularnymi przeglądarkami internetowymi. Dlatego strona będzie poprawnie wyświetlać się na różnych urządzeniach mobilnych bez względu na rozdzielczość ekranu. Oprócz tego motyw jest przyjazny dla SEO. A więc nie musisz dostosowywać jego kodu do wymagań wyszukiwarek internatowych.

ZOBACZ>>>

Phoenix

Jeszcze jeden stylowy motyw, który przyda się do tworzenia strony edukacyjnej. W jego projekcie zostały wykorzystane stylowe animacje realizowane za pomocą HTML i CSS oraz Parallax i Lazy Load. Dzięki temu strona „ożywa” podczas najechania myszką na różne elementy graficzne. Dlatego wygląda młodzieżowo i będzie atrakcyjna dla osób odwiedzających.

Po wejściu na stronę główną osoby odwiedzające mogą zapoznać się z oferowanymi programami edukacyjnymi, ostatnimi nowościami i wydarzeniami. Oprócz tego  mogą przejść do rozdziału z informacjami dla uczniów, gdzie znajdą odpowiedzi na wszystkie interesujące ich pytania. Dostać się do pozostałych podstron można za pomocą rozwijanego menu górnego i tekstowego menu, które znajduje się w stopce strony.

Ten motyw rozpowszechnia się na licencji do jednorazowego użytku. A więc dostaniesz niezbędne pliki PSD i obrazki komercyjne, które możesz stosować podczas dopasowania strony do własnych potrzeb. A jeśli wyniknie jakikolwiek problem podczas instalacji oraz użycia skórki, możesz skorzystać z pomocy specjalistów wsparcia technicznego dostępnej 24/7.

ZOBACZ>>>

Janusz Kamiński

 

4 Comments

 1. marcin

  Dzięki za krótki opis każdego z motywów, będzie lepiej w przypadku wyboru.

  1. Przemysław Pufal

   I do tego mają te wpisy służyć!

 2. aleks

  Najgorsze jest to że motywy non stop się rozwijaja, i ciężko jest nadążyc, czy była by szansa na zrobienie takiej listy która był by zestawieniem pluginów.

  1. Przemysław Pufal

   Chodzi o pluginy do WordPressa w ogóle?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.