10 najlepszych motywów blogowych od TemplateMonster

Jeśli planujecie zbudować stronę www lub odnowić projekt już istniejącej witryny, na pewno będziesz poszukiwał fajnej szaty graficznej. Podpowiedzi znajdziecie w rozdziale WordPress, gdzie publikuję oryginalne zbiory z motywami. Wśród nich znajdziecie rozwiązania do tworzenia stron biznesowych, blogów, stron hobbistycznych oraz portfolio fotograficznych. Dlatego, gdy planujecie zbudować jeden z tych typów stron, zapraszam do zapoznania się z przedstawionymi templatkami.

Pisałem już, że projektowanie webowe rozwija się bardzo dynamicznie. W rezultacie strona, która dziś uznawana jest jako nowa i stylowa, już jutro może stracić zainteresowanie  użytkowników. Musicie być więc uważni wybierając motywy ze starszych zbiorów. Na pewno część tych projektów straciła swoją aktualność. Wychodząc z tego założenia postanowiłem przygotować wpis, do którego wybrałem najlepsze motywy za 2017 rok, które odpowiadają najnowszym trendom webowym. Z ich pomocą będziecie mogli stworzyć stronę, która przypadnie do gustu odwiedzającym.

Do dzisiejszego zestawu motywów dla WordPress wybrałem produkty ze strony TemplateMonster. Wśród nich są produkty własnego zespołu deweloperów i templatki od innych dostawców. Dzięki temu macie do wyboru motywy, które mają różne podejście w projektowaniu i zasilane są przez odmienne rozwiązania. Jednak bez względu na wybraną templatkę, będziecie mogli zbudować nowoczesną stronę www.

Do zalet poniższych motywów należy zaliczyć:

  • Responsywność i kompatybilność z przeglądarkami internetowymi. Coraz więcej użytkowników wybiera urządzenia mobilne do przeglądania stron www. Wybierając jeden z tych motywów możecie być pewni, że strona będzie poprawnie wyświetlać się na smartfonach i tabletach odwiedzających.
  • Poprawny i optymalizowany kod. Motywy zostały zaprojektowane zgodnie ze standardami W3C i rekomendacjami wyszukiwarek www. Kod templatek nie jest obciążony skryptami, dzięki czemu będzie ładować się szybko.
  • Kompatybilność z wtyczkami dla WordPress. Instalując popularne wtyczki dla WordPress możecie być pewni, że strona nie posypie się. Za pomocą rozszerzeń możecie szybko dodać brakujące opcje na stronę www.
  • Rozszerzona dokumentacja. W paczce z motywem znajdziecie niezbędną dokumentację, która pomoże opanować opcje templatki i szybko zbudować stronę www.
  • Wsparcie techniczne. W przypadku pojawienia się jakichkolwiek problemów podczas instalacji i użycia templatek, możecie skorzystać z pomocy profesjonalnego wsparcia technicznego od TemplateMonster. Specjaliści marketplace dostępni są 24/7 i z chęcią pomogą rozwiązać Wasz problem. Proszę tylko zwrócić uwagę, że zgłoszenia dotyczące produktów od cudzych dostawców będą przekazywane do nich bezpośrednio. Przez to czas odpowiedzi i rozwiązania problemu może się wydłużyć.

Zapraszam do zapoznania się ze szczegółami motywów w poniższych opisach.

Uwaga: Nie zamieszczam grafik, bo klikając w ZOBACZ a następnie w przycisk Zobacz live demo zobaczysz działanie każdej skórki!

Fusion

Za pomocą podanego motywu możecie zbudować stylowy blog poświęcony modzie. Chociaż nie ma żadnego problemu, aby dopasować go pod inne tematy niszowe. Tym bardziej, że w jego projekcie nie były wykorzystane tematyczne elementy graficzne. Dlatego, zmieniając obrazki wyróżniające do artykułów oraz zdjęcia w suwaku i widgetach, można od razu otrzymać zupełnie inny blog.

Na stronie domowej znajduje się nie tylko Hero Image, lecz także dynamiczny suwak. Każdy z nich może wykonywać swoją misję i zachęcać użytkowników do zapoznania się z opublikowanymi artykułami. Oprócz tego na stronie przedstawione są różne widgety prezentujące najpopularniejsze, najnowsze wpisy oraz artykuły według ich tematów. Osoby odwiedzające mogą zapisać się na newsletter oraz dołączyć się do grona fanów bloga w popularnych sieciach społecznościowych.

Funkcjonalność motywu Fusion jest realizowana za pomocą ostatniej wersji Cherry Framework. Dzięki temu możecie korzystać z MegaMenu, mediateki, newslettera, opcji mediów społecznościowych, managera pasku bocznego itd. Templatka wspiera także Ecwid, WooCommerce, WPML, Visual Composer i inne popularne wtyczki dla WordPress. Ona także ma czysty kod i jest przyjazna dla SEO.

ZOBACZ>>>

Everly’s Blog

Jeśli poszukujecie rozwiązanie do stworzenia bloga gastronomicznego, trafiliście na dobrą skórkę. Podany motyw ma nie tylko elegancki projekt, lecz także zawiera wszystkie niezbędne opcje do wyświetlenia różnego typu zawartości na stronie. Ma także wygodne opcje personalizacji, które pomogą szybko dopasować wygląd strony w trybie online.

Motyw ma tradycyjny dwukolumnowy układ. Po lewej stronie umieszczone są ostatnio opublikowane wpisy, a po prawej – różne widgety z informacjami o autorze, popularnymi wpisami, kategoriami itd. Taka prosta struktura strony pozwala osobom, które pierwszy raz trafiły na nią szybko zorientować się i znaleźć interesujący temat do czytania. Mogą także polubić stronę w popularnych sieciach społecznościowych i dostawać nowości w wygodny sposób.

Ten motyw zawiera kluczowy zestaw opcji, które pomogą zbudować profesjonalny blog. Do użytku dostępne są Revolution Slider, galeria, rozwijane menu i opcje mediów społecznościowych. Oprócz tego motyw wspiera fonty webowe Google, dzięki czemu możecie używać stylowe typografie na stronie www. Jest także responsywny i kompatybilny z popularnymi przeglądarkami internetowymi.

ZOBACZ>>>

Identiz

Motyw Identiz pomoże Wam stworzyć blog o dowolnym temacie niszowym. Ma elegancki projekt, który został wykonany w jasnych kolorach z lekkim naciskiem na różową barwę. Za pomocą tej ostatniej wyróżniane są nagłówki oraz elementy nawigacyjne. Oprócz tego motyw zawiera szereg opcji, które pomogą zrealizować profesjonalną stronę bez stosowania cudzych rozwiązań, chociaż jest oczywiście kompatybilny z popularnymi wtyczkami dla WordPress.

Na stronie głównej umieszczone są różne sekcje, które pomogą osobom odwiedzającym szybko orientować się na blogu i znaleźć interesujący temat. Tutaj jest dynamiczny suwak oraz sekcja z popularnymi artykułami i rozdziałami bloga, które przedstawione są w postaci kafelek. Osoby odwiedzające mogą zapoznać się z polecanymi wpisami i najnowszymi artykułami. Dostać się do pozostałych stron bloga można przez rozwijane menu górne.

Podany motyw ma wygodne opcje personalizacji. Do Waszego użytku dostępne jest 7 układów nagłówku i stopki oraz przełącznik kolorów. Także do niego były dodane popularne wtyczki Cherry, co pozwala korzystać z szeregu różnych opcji. Oprócz tego motyw ma poprawny kod, który został stworzony zgodnie ze standardami W3C i rekomendacjami wyszukiwarek internetowych.

ZOBACZ>>>

Iggy

Kolejne ciekawe rozwiązanie do tworzenia bloga poświęconego modzie. Jego projekt został wykonany w jasnych barwach, co pozwala w dodatkowy sposób wyróżnić kolorowe obrazki w artykułach i w suwaku. Przy tym do wyboru dostępne jest 5 układów suwaka, 5 układów blogu oraz 2 warianty nagłówka. Dzięki temu możecie dopasować wygląd bloga do własnych potrzeb.

Strona główna ma typowy projekt blogowy. Na niej znajduje się suwak, do którego możecie dodawać najpopularniejsze oraz najnowsze wpisy. Także tutaj przedstawione są najnowsze publikacje w postaci krótkiego podglądu. Osoby odwiedzające mogą także zapoznać się z fotografiami z profilu na Instagramie. Dostać się do pozostałych rozdziałów można przez menu ukryte w „Hamburgerze”.

Oglądaj, słuchaj, ćwicz - zdobywaj nowe umiejętności online

Motyw zawiera wszystkie kluczowe opcje do tworzenia nowoczesnego blogu. Do niego były dodane Sticky Slider, Sticky Navigator, galeria, opcje mediów społecznościowych i różne widgety. Templatka wspiera także Contact Form 7, WPML, YoastSEO i inne popularne wtyczki z repozytorium WordPress. Możecie korzystać również z fontów webowych Google do wyróżnienia zawartości tekstowych na blogu.

ZOBACZ>>>

Monreal

Monreal to uniwersalne rozwiązanie, które możecie stosować do różnych tematów niszowych. Jest to możliwe dzięki obecności 5 gotowych motywów potomnych poświęconych podróżom, modzie, fotografii, ślubowi oraz budownictwu. Templatka zawiera także 10 układów strony domowej i 10 układów blogu. To razem z wygodnymi opcjami personalizacji pozwala realizować wszystkie Wasze pomysły.

Projekt strony głównej będzie zależał od wybranego rozwiązania. Jednak we wszystkich przypadkach strona będzie wyglądała świetnie, ponieważ łączy w sobie jaskrawe kolory i stylowe efekty animacyjne. Przy tym motyw nie jest obciążony skryptami i elementami graficznymi. Dlatego strona zbudowana w oparciu o podaną templatkę będzie miała wysokie wyniki w testach Google PageSpeed oraz GTmetrix.

Do motywu były dodane różne rozszerzenia, które pozwalają korzystać z szeregu opcji. Wśród nich można wyróżnić MegaMenu, dynamiczny suwak, galerię i różne typy wpisów. A jeśli będziecie potrzebowali dodatkowych opcji, możecie skorzystać z popularnych wtyczek z serwisu wordpress.org. Będą poprawnie działać w tym motywie.

ZOBACZ>>>

8Days

Dzięki temu motywowi możecie zbudować blog na temat podróży i dzielić się swoim doświadczeniem z czytelnikami. Ma nie tylko stylowy projekt, lecz także zawiera szereg rozszerzeń w środku. A jeśli będziecie potrzebowali dodatkowych opcji, możecie skorzystać z popularnych wtyczek dla WordPress. Możecie być pewni, że strona nie „posypie się”.

Na stronie głównej można zapoznać się z tematami artykułów i wybrać interesujący wpis do zapoznania. Tutaj jest sekcja z popularnymi rozdziałami bloga i wpisami zebranymi według ich tematów. Osoby odwiedzające mogą także przejść do najnowszych artykułów i zapoznać się z fotografiami z  Instagrama. Dostać się do pozostałych rozdziałów blogu można przez rozwijane menu górne oraz menu tekstowe, które znajduje się w stopce strony.

Motyw 8Days zawiera rozwijane menu, galerię, opcje mediów społecznościowych i różne ciekawe widgety. Oprócz tego wspiera ponad 600 fontów webowych Google. Możecie używać ich do wyróżnienia tekstów. Templatka ma także poprawny kod. Dlatego nie musicie jej optymalizować według rekomendacji wyszukiwarek internetowych. Motyw jest całkiem przyjazny dla SEO.

ZOBACZ>>>

Narya’s Cooking

Za pomocą motywu Narya’s Cooking możecie zbudować różnego rodzaju blogi kulinarne. Templatka ma 6 różnych stylów strony głównej, galerii i bloga, co pozwala wybrać najlepsze rozwiązanie dla Waszego projektu. Oprócz tego motyw posiada wszystkie niezbędne opcje do wyświetlenia różnych typów informacji na blogu. W dowolnej chwili możecie je wzbogacić, używając znane wtyczki dla WordPress.

Na stronie głównej przedstawione są najnowsze artykuły kulinarne. Osoby odwiedzające mogą także zapoznać się z biografią autora i śledzić go w social media. Oprócz tego mogą zostawić swój e-mail i dostawać wiadomości o nowych wpisach na skrzynkę pocztową.

Motyw zawiera Revolution Slider, galerię, rozwijane menu i Essential Grid. Oprócz tego wspiera fonty webowe Google, co pozwala używać ich w artykułach na blogu. Templatka ma poprawny kod, który został stworzony zgodnie ze standardami W3C i rekomendacjami wyszukiwarek www. Jest także dobrze udokumentowany, co pozwala szybko ogarnąć opcje motywu.

ZOBACZ>>>

 

Hayes

Za pomocą motywu Hayes możecie stworzyć nowoczesny blog poświęcony podróżom i dzielić się swoim doświadczeniem z czytelnikami. A dzięki obecności 6 układów strony głównej i bloga na pewno znajdziecie najlepszy styl dla swojej strony. Jakiego z tych wariantów nie wybierzecie, strona będzie wyglądać przyjaźnie do odwiedzających.

Na stronie głównej znajduje się duży suwak. Do niego możecie dodawać najlepsze artykuły oraz różne informacji reklamowe. Poniżej przedstawione są ostatnio opublikowane wpisy. Na panelu bocznym można znaleźć krótką biografię blogera i dodatkowe widgety ułatwiające nawigację. Dzięki nim oraz rozwijanemu menu górnemu można szybko przejść do interesującej podrozdziałów na blogu.

Oprócz możliwości tworzyć różnego typy wpisów, do motywu jest dodana galeria. Za jej pomocą możecie dzielić się z czytelnikami Waszymi fotografiami z podróży. Motyw zawiera także Revolution Slider. Jest to potężne rozwiązanie do tworzenia suwaków na stronie www. Motyw wspiera fonty webowe Google i technologię Retina. Jest responsywny i kompatybilny z popularnymi przeglądarkami internetowymi.

ZOBACZ>>>

Camila’s Blog

Podany motyw idealnie nadaje się do stworzenia bloga poświęconego modzie. Zawiera 6 gotowych układów strony głównej i bloga, 3 typy bloga i 6 typów galerii oraz wygodne opcje personalizacji. Dzięki temu możecie wybrać najbardziej pasujący projekt dla strony, a później dopasować go za pomocą dodatkowych opcji personalizacji.

Strona główna została wykonana w jasnych kolorach, co pozwala skupić uwagę odwiedzjących na zawartości strony. Strona ma tradycyjny 2-kolumnowy układ, co pozwala w wygodny sposób podzielić przestrzeń. Po prawej stronie znajdują się opublikowane artykuły, a po lewej – panel boczny z różnymi widgetami. Wśród nich można znaleźć biografię blogera, tagi, kategorie wpisów, formularz zapisu na newsletter itd. Dostać się do pozostałych stron bloga można przez rozwijane menu górne.

Podany motyw zawiera Revolution Slider, galerię z filtrami, Essential Grid, opcje mediów społecznościowych i newsletter. Wspiera fonty webowe Google, co pozwala używać ponad 600+ typografii do tekstów na stronie. Oprócz tego templatka ma czysty kod, który został wykonany w zgodzie ze standardami W3C i rekomendacjami wyszukiwarek internetowych. Dzięki temu jest przyjazna dla SEO.

ZOBACZ>>>

Bloginn

BlogInn to funkcjonalny motyw do tworzenia blogów na różne tematy. Ma elegancki projekt, w którym wykorzystano stylowe efekty animacyjne realizowane za pomocą HTML i JS. Wybór kolorów też jest udany. Dzięki temu strona przypadnie do gustu odwiedzjącym. A dzięki wygodnym opcjom personalizacji możecie dopasować wygląd strony do własnych potrzeb.

Strona główna nie zawiera tradycyjnego suwaka oraz Hero Image. Osoby odwiedzające od razu widzą ostatnio opublikowane artykuły. Przejść do polecanych lub starszych wpisów można za pomocą odpowiednich widgetów na panelu bocznym. A dostać się do pozostałych rozdziałów – przez menu górne.

Podany motyw zawiera tylko podstawowe opcji, które jednak wystarczą do stworzenia nowoczesnego bloga. Jeśli będziecie potrzebowali dodatkowych funkcji, możecie je łatwo dodać. Motyw jest całkiem kompatybilny z JetPack, Contact Form 7, YoastSEO i innymi popularnymi wtyczkami dla WordPress. Z drugiej strony brak rozbudowanych dodatków pozwala stronie zbudowanej na tym motywie szybko ładować się na różnych urządzeniach mobilnych.

ZOBACZ>>>

Autor: Janusz Kamiński

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.