blogowanie i ebiznes

Autoresponder

Autoresponder  to narzędzie niezbędne dla każdego kto prowadzi sklep, portal lub bloga. Jak wiadomo, służy do rozsyłania wiadomości email do osób, które zapisały się na listę subskrybentów.

Korzystałem już z różnych autoresponderów, mam więc doświadczenie z tymi, jak się je kiedyś reklamowało, pracownikami, którzy pracują 24 godziny na dobę. Automatyzacja różnych czynności, takich jak wysyłanie na przykład informacji i nowych wpisach czy produktach, przynosi korzyść  w postaci oszczędności czasu. A ten można przeznaczyć na inne działania.

I tak się stało, że zrezygnowałem z autorespondera, a właściwie on ze mnie, ponieważ firma przekształca się w coś innego, ale nie zapewnia ciągłości działania narzędzia. Trzeba było wiec szukać czegoś nowego. I tak oto znalazłem, a raczej wróciłem do oferty, którą dostałem już wcześniej.

GetAll to wielofunkcyjne narzędzie do ebiznesu, ale tu zajmę się na razie autoresponderem, czyli narzędziem do budowy do listy mailingowej.

Zobacz>>> ale przeczytaj wpis do końca 🙂

Co oferuj ten konkretny autoresponder? Oczywiście łatwość obsługi i nowoczesny wygląd nie tylko panelu, ale również wiadomości. Nie lubię narzędzi, które są skomplikowane, a korzystanie z nich wymaga zapoznania się z długachną instrukcją, a potem i tak sprawiają problemy. GetAll jest prosty w obsłudze i przyjemny dla oka.

Użytkownik wybiera metodę zapisu osób na listę mialingową: pojedynczą (single opt-in), czyli bez potwierdzenia lub podwójną (double opt-in), czyli z potwierdzeniem. Po zapisie mogę przekierować osoby gdzie tylko się chce.

To, że przygotujesz emaile w kolejce do wysyłki, czyli follow-up, to nie wszystko. One jeszcze muszą zostać dostarczone, a z tym nie wszystkie autorespondery radzą sobie dobrze. GetAll obiecuje dostarczalność e-maili na poziomie 99%.

Jeśli tak jak ja, masz listy mailingowe w innych firmach, to możesz je tam eksportować i przenieść do nowego. Wgranie listy emaili jest proste i oczywiście darmowe. W razie czego firma zrobi to za Ciebie ręcznie.

Często konieczne jest szybkie wysłanie maili, na przykład gdy chcesz zaprosić osoby z listy na webinar. Tu masz gwarancję szybkiej wysyłki. A ja również dostaję takie zaproszenia, że przychodzą godzinę, dwie po spotkaniu, więc jest to ważna zaleta.

Wiadomości email możesz personalizować, czyli dodawać imię, rozpoznawalność płci, a wszystko automatycznie.

Bardzo fajną funkcją jest możliwości ustawienia czasu wysyłki emaili, ustawiasz go i już nikt nie dostanie od Ciebie automatycznej wiadomości w środku nocy.

Jest również remarketing –  możliwość dostosowania reklamy w zależności od akcji Twoich kontaktów, czyli tego, co wykonali albo nie i jaką wiadomość otworzyli.

Możesz przenosić kliknięciem kontakty między różnymi listami w zależności do Twoich potrzeb i tego, co wcześniej już zrobił i przeczytał kontakt.

Mogę wyczyścić listę z osób nieaktywnych, więc oszczędzam w ten sposób i pieniądze i lista staje się bardziej zaufana dla serwerów.

Mogę stosować split testy tematów wiadomości, czyli zastosować różne wersje a potem do całej listy wysłać z tym tematem, który jest najskuteczniejszy – najwięcej osób otworzyła wiadomość z danym tematem.

Jest też możliwość filtrowania użytkowników na różne sposoby. Mogę na przykład wyodrębnić tych, którzy nie czytali wiadomości i wysłać do nich kolejną, inną, bardziej skuteczną.

Możliwa jest personalizacja stron WWW i wstawienie imienia subskrybenta w dowolnej części strony WWW. Może to być nagłówek, wpis na blogu, lub strona przechwytująca. Z tym spotkałem się na różnych stronach i zastanawiałem się jak to jest zrobione!

Szczegóły tych wszystkich funkcji znajdziesz tutaj>>> 

Nie ma co się łudzić, że nowoczesny autoresponder z takimi funkcjami będzie za darmo. Za ten oczywiście trzeba zapłacić, ale może sobie wybrać różne pakiety, a ich cena jest adekwatna do oferowanych funkcji i jakości usługi.

Zobacz całość>>> 

Autoresponder to tylko jedna z wielu narzędzi oferowanych przez GetAll, ale o innych jeszcze napiszę.

Niecierpliwych zapraszam tutaj>>> 

 

About Przemysław Pufal

4 thoughts on “Autoresponder

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *