Bloger zaprosi na obiad, zeżre sam i każe zapłacić!

Kto to jest bloger? Kim jest bloger: pies czy wydra?

Odpowiedź na to pytanie wydaje się być prosta jak drut: bloger/blogerka to ktoś, kto prowadzi bloga i/lub profil w social media albo wielu portalach społecznościowych.

Ale ja chciałbym ostrzec Was przed blogerami, ponieważ bloger to taki człowiek, który zaprosi Cię na obiad, wybierze za Ciebie potrawy, zeżre wszystko sam i jeszcze każe Ci płacić! Oczywiście nie bierzcie tego dosłownie, choć pewnie i takie przypadki się zdarzają…

Każdy, niezależnie od tego, czy kontaktuje się z blogerem twarzą w twarz, czy też przez internet, powinien mieć się na baczności. Będzie taka blogerka się przymilać, namawiać do opowiadania o sobie, uważnie słuchać, normalnie do rany przyłóż! A potem wszystko to wykorzysta na swoim blogu i profilu, opisując ze szczegółami Twoje życie i robiąc sobie z niego bekę. Oczywiście, że wyprze się wszystkiego, ale tylko wtedy, gdy trzeba będzie. Normalnie bloger jest dumny z wykorzystania czyjegoś życia do podniesienia sobie odwiedzalności bloga, kilkalności czy tam innego lajkowania i szerowania. A gdy ludzie będą się z Ciebie śmiać, to każe Ci zapłacić za obiad, czyli zostawi Cię, żebyś samodzielnie sobie poradziła z hejtem.

Oglądaj, słuchaj, ćwicz - zdobywaj nowe umiejętności online

Uciekajcie od blogerów i blogerek gdzie pieprz rośnie! Pod żadnym pozorem nie mówcie im o sobie, swojej rodzinie, rozterkach, marzeniach czy planach. Chwilę po tym, gdy skończycie opowiadać, będzie o tym wiedział cały świat.

Oczywiście, blogerki i blogerzy przede wszystkim uwielbiają pisać i mówić o sobie. Mogliby się przedstawiać: pępek świata to ja! Siebie przedstawiają tylko w najlepszym świetle, a gdy uznają, że ich odbiorcy chcą się z kogoś pośmiać albo kogoś pohejtować, wtedy zaczynają swoje łowy. Polują na niczego nieświadomych członków rodziny, znajomych z realu i sieci. Wysysają z nich informacje, które uznają za potrzebne, ciekawe, kompromitujące i zaczynają pisać posta lub kręcić film. A wtedy jest już za późno!

Namawiam gorąco do zrywania wszelkich znajomości z blogerami i blogerkami, do unikania ich w miejscach publicznych i do absolutnego milczenia  w ich obecności! Nie dajcie się im wykorzystywać! Nie pozwalajcie, żeby Wami manipulowali!

Blogerkom i blogerom zapraszającym na obiady mówimy stanowcze NIE!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.