blogowanie i ebiznes

Google Analytics Dashboard for WP

wordpressGoogle Analytics to prawdopodobnie najlepsze statystyki dla naszych stron. Żeby z nich korzystać, trzeba zalogować się na konto Google i przejść do Google Analytics. Jednak dzięki wtyczce Google Analytics Dashboard for WP można mieć dostęp do statystyk strony WordPress w kokpicie. Z pewnością ułatwia to i przyspiesza pracę.

Wtyczkę pobierzesz tutaj>>> Jest bezpłatna, trzeba ją zainstalować i aktywować. A następnie powiązać z własnym kontem Google Analytics.

Jak to zrobić? Najlepiej po kolei 🙂

Ustawienia –  GA Dashboard, kliknij przycisk Authorize Application.

Nastąpi przekierowanie do kokpitu – pojawi się nowy widget Google Analytics Dashboard for WP, w którym będzie dostępne pole do wpisania kodu dostępu. Aby uzyskać ten kod należy kliknąć link Get Access Code.

Google Analytics Dashboard for WP – zezwolenia przekieruje Cię na stronę Google.

Tam nadajesz wtyczce odpowiednich zezwoleń (wymagana jest tylko zgoda na odczyt danych z Google Analytics).

Kliknięcie przycisku Akceptuj powoduje wyświetlenie kodu dostępu, skopiuj go i wklej do pola Access code znajdującym się na widgecie.

Na koniec kliknij przycisk Save Access Code.

Dzięki temu z poziomu kokpitu masz dostęp do statystyk. Ich zakres i formę możesz sobie wybrać samodzielnie. To ciekawa alternatywa dla innych wtyczek pokazujących statystykę. Często różnica w statystykach między tymi z wtyczek a Google Analytics jest spora. Pamiętać tylko trzeba, że oczywiście istnieją również inne wyszukiwarki, nie tylko Google, choć procent wejść z nich na strony jest z pewnością niewielki.

About Przemysław Pufal

1 thought on “Google Analytics Dashboard for WP

  1. W pełni popieram dodawanie google analytics poprzez wtyczkę. To rozwiązanie jest o wiele prostsze i szybsze od ręcznego dodawania kodu. Poza tym gdy zmienimy szablon, zaktualizujemy wordpressa, lub wprowadzimy inne zmiany to unikniemy utraty połączenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *