blogowanie i ebiznes

Inwestowanie w grunty – warunki

warmia i mazury6 niezbędnych warunków dla wysokodochodowej inwestycji w grunty rolne:

1.Lokalizacja – Specjaliści szacują, że w najbliższej dekadzie grunty inwestycyjne (dzisiaj zwykłe pola), które uzyskają najwyższe stopy zwrotu, to działki położone w odległości od 20 do 60 km od centrów dużych miast. Jest stały już trend związany z postępującą migracją na przedmieścia oraz tendencją do poszukiwania „własnego miejsca na ziemi”.

2. Dojazd – Obok naszego inwestycyjnego kawałka ziemi powinna przebiegać trasa dojazdowa do centrum pobliskiego dużego miasta. Dzięki temu zyskujemy podwyższone zainteresowanie przyszłych nabywców, dla których wygoda komunikacyjna jest zawsze jednym z najwyższych priorytetów.

3. Klasa Gruntu – Warunkiem koniecznym jest zakup gruntu w klasie bonitacyjnej IV-VI, dzięki czemu mamy możliwość dokonywania zmian w fizycznych i prawnych jego aspektach (np. podział, wystąpienie o warunki zabudowy), już na poziomie gminy w której znajduje się nieruchomość i skokowe podniesie jej wartości.

4. Walory krajobrazowe – Klienci poszukują zazwyczaj takich miejsc gdzie zapewnione są walory przyrodnicze: zalesienia, cisza, dobre nasłonecznienie oraz korzyści terenowe: zbiorniki wodne, rzeki, urozmaicony teren (pagórki) jak również indywidualny charakter pojedynczej działki – widoki, bliskość terenów chronionych itp.

5. Dostęp do mediów – niezwykle istotną cechą dobrej inwestycji gruntowej jest dostępność do podstawowych mediów w pobliżu gruntu lub bezpośrednio na nim. Rzutuje to bardzo mocno na prędkość rozwoju okolicy, a co za tym idzie na wzrost wartości zakupionej ziemi.

6. Sposób finansowania – dla inwestora jednym z kluczowych elementów jest sposób finansowania takiej inwestycji, co wpływa bezpośrednio na osiągane zyski. Oczywiście Ci inwestorzy, którzy korzystają z zasady dźwigni finansowej osiągają najwyższe stopy zwrotu z inwestycji.

Dowiedz się więcej jak inwestować w grunty>>>

Tagged , , ,

About Przemysław Pufal

2 thoughts on “Inwestowanie w grunty – warunki

  1. No ja się zastanawiam nad takimi inwestycjami: o tyle to jest fajne, że oprócz zysku oczywiście, ma się tutaj głowę wolną od spraw formalnych, bo wszystko zrobią za mnie!

    1. Fakt, nie trzeba samemu siedzieć, śledzić jakichś wykresów giełdowych, zmian kursów itd. I formalności załatwia firma.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *