King Autobiografia Rafał Księżyk Muniek Staszczyk

„King Autobiografia” to wywiad przeprowadzony z Zygmuntem Staszczykiem przez Rafała Księżyka. Księżyk ma już spore doświadczenie w wydawaniu tego typu książek i jak do tej pory zawsze były udane.

T.Love to nie jest zespół spośród moich ulubionych, ale jednak przez słysząc przez  kilkadziesiąt lat jego muzykę, a także Muńka solo i w innych zespołach, człowiek może się przyzwyczaić i polubić.

T.Love właściwie nie istnieje, Muniek chciał kontynuować swoją karierę solową, której częścią jest nowa płyta i ta książka. Niestety musiał zwolnić tempo pracy, ponieważ dostał wylewu.

Książka dotyczy oczywiście całej kariery Zygmunta Staszczyka, zwanego też Zygą, Mongołem i Muńkiem. Oryginalna postać, sepleniący wokalista, który zrobił karierę, a teraz się z niej spowiada. Rozmówcy poruszają nie tylko sprawy zawodowe, ale również prywatne.

Dzieciństwo Staszczyk spędził w Częstochowie, długie studia odbył w stolicy, ale na szczęście ukończył. Przeszedł drogę od odbiorcy muzyki i fana, do wykonawcy z własnym zespołem. A tam, wykonawcy. Gwiazdy muzyki, bo przecież T.Love miał wielkie przeboje, a Szwagierkolaska w pewnym momencie grana była wszędzie i przez wszystkich.

Oglądaj, słuchaj, ćwicz - zdobywaj nowe umiejętności online

Muniek opowiada o swoich inspiracjach, wpływie różnych wokalistów i muzyków na jego twórczość, przemianach branży muzycznej i życiu muzyka w Polsce. Oczywiście są również historie jego różnych zespołów. I wódka, narkotyki, rodzina, kobiety, zdrady małżeńskie, depresje.

Na szczęście to sam Muniek o tym opowiada, więc w końcu wiemy, jak było, a nie musimy słuchać plotek.

Muniek jest szczery, ale przecież tylko wtedy takie książki mają sens. Z pewnością jego współpracownicy mieliby czasami odmienne wersje wydarzeń do opowiedzenia, ale w końcu to wywiad ze Staszczykiem, zwykłym człowiekiem, który też ma prawo do emocji i pomyłek.

W książce znajdziemy sporo ciekawych zdjęć, kalendarium życia i twórczości Muńka i dyskografię.

Nie pierwsza to książka o Muńku i T.Love, ale oczywiście warto ją przeczytać i lepiej poznać jej bohatera.

Książka „King Autobiografia” Rafał Księżyk Muniek Staszczyk >>>

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.