Middlesex Jeffrey Eugenides

Callie nie jest dziewczynką i nie jest chłopcem. Jest kimś pomiędzy, choć rodzice i inni uważają, że jest dziewczynką. A wszystko przez pewien wędrujący w ciałach przodków Callie gen. Rodzina jest grecko – amerykańska. Przodkowie Callie uciekli z upadającego imperium tureckiego, ukrywając pewien fakt, który zaważył na życiu Callie. Dojrzewanie przyniosło mnóstwo niepewności, pytań, wątpliwości, a w konsekwencji… oczywiście nie napiszę, jak się powieść kończy.

Oglądaj, słuchaj, ćwicz - zdobywaj nowe umiejętności online

Jeffrey Eugenides napisał bardzo dobrą powieść, właściwie wielogatunkową, bo jest to saga rodzinna, powieść obyczajowa, o dojrzewaniu, zawiera elementy kryminału i powieści przygodowej. Pisarz lubi dygresje i szczegół, ale nie schodzi na manowce. W atrakcyjnej formie opisał sporo trudnych sytuacji, które mogą spotkać człowieka i poruszył tematy, które wciąż w niektórych miejscach, środowiskach i rodzinach są tematami tabu.

Akcja powieści rozgrywa się w latach 1922 – 1977. Eugenides stworzył uniwersalną i ponadczasową, choć mocno osadzoną w historii, opowieść, bo przecież ludzkie emocje i tragedie wciąż są takie same.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.