Nowy Jork. Od Mannahatty do Ground Zero Magdalena Rittenhouse

Nowy Jork. Miasto mit, marzenie, moloch, symbol, cel niezrealizowanej podróży, miasto historii i przyszłości, tygiel narodów, centrum wszechświata.

Teksty w książce „Nowy Jork. Od Mannahatty do Ground” Magdalena Rittenhouse wcześniej publikowała w “Tygodniku Powszechnym”. Nie mamy do czynienia z systematycznym wykładem na temat Nowego Jorku, tylko z tekstami na różnorodne tematy związane z tym miastem.

Oglądaj, słuchaj, ćwicz - zdobywaj nowe umiejętności online

Nie ma to jednak znaczenia, ponieważ teksty są świetne, a czytając książkę, wciąż odkrywa się nowe informacje na temat najpiękniejszego miasta świata. O Nowym Jorku napisano tysiące książek, nakręcono w nim tysiące filmów i teledysków, zrobione tysiące fotografii, przez co odnosi się wrażenie, że zna się go jak własne miasto. A jednak autorka zaskakuje, ukazując Nowy Jork i jego niesamowitą atmosferę poprzez historię samego miasta, jego mieszkańców, tych ważnych i tych nieznanych, wybrane miejsca, budynki, akcje społeczne, różnego rodzaju działalności, wydarzenia i biznes. A ponieważ mieszkała w Nowym Jorku, to również mamy okazję zapoznać się ze spojrzeniem z osobistej perspektywy. Pięknie opisuje fenomen tego najwspanialszego miasta świata.

Książka Nowy Jork. Od Mannahatty do Ground Zero Magdalena Rittenhouse >>>

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.