Pokolenie Ja Niezdolni do relacji

„Pokolenie Ja” to książka autorstwa Michaela Nasta. Stała się bestsellerem, została wydana w wielu krajach, również w Polsce.

O czym jest ta książka i dlaczego sprzedała się w tak dużym nakładzie?

Michaela Nast postanowił zająć się swoimi rówieśnikami  (30-40 lat) i oczywiście sobą w kontekście relacji w różnych formach i  z różnymi ludźmi. Już podtytuł mówi wiele co autor sądzi na ten temat: niezdolni do relacji. Wymienia problemy z jakimi borykają się ludzie w relacjach i próbuje dość do przyczyn tych problemów. Od razu napiszę: nie jest to książka naukowa. Nast pisze prostym, przyjaznym językiem. Stawiane tezy ilustruje przykładami z własnego życia, a także życia jego przyjaciół i znajomych. Czyta się lekko, a dzięki przykładom można wiele zapamiętać.

Oglądaj, słuchaj, ćwicz - zdobywaj nowe umiejętności online

Tematy tych felietonów są różnorodne: miłość, czym ona właściwie jest a jak ją rozumiemy, single i ich filozofia życiowa, spełnianie marzeń a rzeczywistość, niedojrzałość dorosłych ludzi, którzy nie radzą sobie w życiu i chcą na zawsze pozostać dziećmi, relacje męsko- damskie, religia samodoskonalenia, praca a pasja i wiele innych.

Nie oznacza to, że książka jest o wszystkim i o niczym. Autor trzyma się współczesnego życia jego rówieśników. Obraz jaki wyłania się z jego obserwacji nie jest zbyt optymistyczny. Ludzie błądzą w życiu, mają problemy z uczuciami i emocjami, z wzięciem odpowiedzialności za własne i innych życie, nie chcą i nie umieją  tworzyć trwałych związków, inni boją się siebie, innych i życia. Część zjawisk pojawiła się dopiero z wejściem w życiu młodych pokoleń, wychowywanych w zupełnie innym świecie i w innych warunkach, niż pokolenia wcześniejsze. Michaela Nast diagnozuje problemy, ale nie pozostawia czytelnika z nimi, ponieważ próbuje również znaleźć ich rozwiązania.

Ciekawie czyta się te spostrzeżenia i obserwacje bystrego i analizującego życie człowieka. Zachęcam do lektury nie tylko osoby z Pokolenia Ja, ale zarówno młodszych jak i starszych.

Książka Pokolenie Ja Niezdolni do relacji Zobacz>>>

©Przemysław Pufal

2 Comments

  1. BeataAnna

    Gdzieś w internecie widziałam zdjęcie osób siedzących w jednym pokoju a każda osoba miała w ręce smartfona, tylko, ze autor zdjęcia usunął z niego smartfony i obraz był naprawdę smutny. Ci ludzie mieli spuszczone głowy i kazdy jakby patrzył w ziemię, żadnych emocji na twarzach nie bylo widac. Oto co wspólczesna technika robi z ludzkimi relacjami, smutne…

    1. Przemysław Pufal

      Technika również, ale to tylko narzędzie. To my pozwalamy sobie i innych, również dzieciom, aby internet, social media itp. dominowały w naszym życiu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.