Przyjaciele Ten o najlepszym serialu na świecie Kelsey Miller

Najlepszy seria na świecie? Oczywiście „Przyjaciele”!

Możecie się śmiać, ale dla mojego pokolenia, no dobrze, dla części mojego pokolenia właśnie ten serial jest i będzie zawsze najlepszym w historii. W 1994 roku, gdy „Przyjaciele” wystartowali, byliśmy młodzi, w wieku bohaterów serialu, z łatwością mogliśmy się z nimi identyfikować. I sądziliśmy, że nasze życie będzie tak fajne, jak ich. Oglądając ostatni odcinek, czułem żal i niepewność, nie tylko z powodu końca serialu, ale z powodu zakończenia się również pewnych etapów w moim życiu.

Serial oglądałem już kilka razy i zdaje się, że znowu nadszedł czas, aby obejrzeć go od początku do końca. Ross, Rachel, Monica, Chandler, Joey i Phoebe czekają.

Miało być jednak o książce „Przyjaciele Ten o najlepszym serialu na świecie”. Oczywiście polecam ją każdemu fanowi „Przyjaciół”. Opowiedziano w niej historię serialu od początkowych pomysłów, przez przemianę serialu w zjawisko społeczne, aż po dylematy związane z jego zakończeniem. Poznajemy pomysłodawców, scenarzystów, ludzi zaangażowanych w powstawania serialu i tych, którzy w jego sukces nie wierzyli. A sukces był ogromny! Właściwie do dzisiaj „Przyjaciele” przynoszą zyski. A nie byłoby tego całego szaleństwa, gdyby nie szóstka aktorów, która jak ulał pasowała do granych przez siebie postaci. Stali się tymi postaciami, co nie ułatwiło im karier po zakończenie kręcenia „Przyjaciół”: Jennifer Aniston – Rachel Green, Courteney Cox – Monica Geller, Lisa Kudrow – Phoebe Buffay, Matt LeBlanc – Joey Tribbiani, Matthew Perry – Chandler Bing, David Schwimmer – Ross Geller. Co więcej, aktorzy również przyjaźnili się między sobą, rozumieli, że tylko w grupie mogą utrzymać poziom serialu i oglądalność.

Oglądaj, słuchaj, ćwicz - zdobywaj nowe umiejętności online

Książka ukazuje, jak serial zyskiwał na popularności, które sezony były mniej popularne, dlaczego zastosowane takie, a nie inne rozwiązania scenariuszowe, jak serial wpływała na mentalność i postawy widzów, jak przemiany obyczajowe i polityczne wpływały na bohaterów filmu.

236 odcinków w ciągu dziesięciu sezonów to także błędy i wpadki, będące jednak dodatkowym atutem „Przyjaciół”.

Poznajemy także dalsze losy aktorów po zakończeniu realizacji serialu, uwikłanych w ciągłe spekulacje na temat dalszego ciągu tego uniwersalnego serialu.

Ja jestem przeciwny takiemu powrotowi. Nawet najlepszy dalszy ciąg „Przyjaciół” zepsułby wspomnienia i legendę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.