Tłumienie uczuć

Tak ja na wszystko, tak również na wzajemne poznanie się potrzebujecie czasu. Czasu na wzajemne zrozumienie.

Zakochanie mija, prędzej czy później mocne uczucia, gwałtowne emocje podbijane hormonami, miną. A Wy będziecie musieli skonfrontować się z problemami, trudnościami. Będą Wami targać negatywne uczucia. A wystarczy jedno słowo, aby zranić. Wystarczy jedno zdanie, aby przestać ufać drugiej stronie.

Jednak cokolwiek by się nie działo, zawsze rozmawiajcie. Nie uciekajcie przed sobą, nie przestawajcie rozmawiać. Tylko w porządnej komunikacji Wasz związek będzie wzrastał. Tylko poprzez nią dojdziecie nie do idealnego związku, ale do dobrego, takiego, który Wam dobrze służy.

A gdy przeżywasz coś złego, cierpisz – wyraź to! Nie tłum uczuć, wyrażaj je w ludzki, akceptowalny sposób, czyli przez rozmowę i gesty. Nigdy przez krzyk, agresję słowną czy fizyczną. Przypomnij sobie co się dzieje z nawet małą zadrą, której nie uzewnętrzniasz, bo tak postanawiasz albo druga połowa nie daje Ci na to szansy. Ta mała zła rzecz zaczyna rosnąć, puchnąć, rozpychać się i po jakimś czasie wydaje Ci się, że to rzecz nie do przejścia, że nie pozostaje nic innego jak rozstać się. To o czym się nie mówi, stanowi zagrożenie dla stabilności i spokoju małżeństwa.

Wszystko można sobie wyjaśnić, na każdy temat porozmawiać. Nawet jeśli trzeba się przyznać do własnej głupoty. 

Zajrzyj do mojego szkolenia:

logo

One thought on “Tłumienie uczuć”

  1. Tłumienie uczuć, chowanie emocji źle wpływa również na zdrowie. Bo wiąże się to ze stresem, a to jak wiadomo niszczy organizm. Wrzody itd.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *