blogowanie i ebiznes

Twarze przedsiębiorczości

twarze przedsiebiorczosci

CZY WIESZ, ŻE PRZEDSIĘBIORCY: 

TWORZĄ PONAD 70% POLSKIEGO DOCHODU NARODOWEGO

PRZEZNACZAJĄ NA INWESTYCJE PONAD 140 MILIARDÓW ZŁOTYCH ROCZNIE

TWORZĄ 2/3 MIEJSC PRACY?

 

Przedsiębiorcy to nie tylko prezesi wielkich korporacji.

To także właściciele małych i średnich firm, których nie zobaczymy na okładkach gazet. To ich pracowitość, pomysłowość i odwaga sprawiają, że nasza gospodarka się rozwija. 

To ich firmy dają nam pracę, rozbudowują infrastrukturę, dostarczają potrzebnych produktów i usług. Tak rozumiani przedsiębiorcy są siłą napędową każdej gospodarki.

Każdy z nich – zarówno prezes międzynarodowej firmy, jak i osoba prowadząca mały lokal gastronomiczny – ma w tym procesie swój własny, ważny wkład. Wszyscy oni powinni być dumni z tego, co robią, a otaczający ich ludzie – mieszkańcy miasta, znajomi, rodzina, pracownicy – doceniać ich pracę i rozumieć, że sukcesy przedsiębiorców przekładają się także na ich dobrobyt.

Pokazując wpływ przedsiębiorców na lokalną społeczność i gospodarkę, chcemy, aby stali się oni, szczególnie dla młodych, wzorem do naśladowania.

Pomóż nam znaleźć takich lokalnych bohaterów lub zgłoś się, jeśli takim przedsiębiorcą jesteś!

Nieważne, czy zatrudniasz 50 osób, czy prowadzisz mały sklepik z warzywami. Jeśli jesteś z tego dumny, jeśli robisz coś dobrego dla innych, jeśli codzienne trudności Cię nie załamują – powiedz o tym! Tutaj>>> 

UWAŻASZ, ŻE PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ JEST WAŻNA?

POKAŻ, ŻE BYCIE PRZEDSIĘBIORCĄ I BYCIE PRZEDSIĘBIORCZYM

TO POWÓD DO DUMY.

 Pokaż się>>>

About Przemysław Pufal

4 thoughts on “Twarze przedsiębiorczości

  1. Mało tego, jest to chyba najbardziej dręczona przez nasze Państwo grupa :/ Przychody do Państwa z tytułu CIT, czyli od wielkich firm to ok 30 mld zł rocznie a PIT? Czyli wszystkie małe firmy i pracownicy etatowi? Ponad 60 mld 🙂 Do tego dochodzi ok 140 mld przychodu z tytułu VAT a jak wszyscy wiemy, VAT to podatek klienta ostatecznego, czyli zwykłego Kowalskiego…

    1. W każdym państwie trzeba płacić podatki. Czy wypełnianie swoich obowiązków jest dręczeniem? W każdym państwie są również podatki typu VAT. Można dyskutować co do wysokości podatków. Jednak gdy się weźmie pod uwagę wszelkie zwolnienia i ulgi to nie jest już tak jednoznaczne, że w Polsce podatki są wysokie. I jeszcze jedna sprawa: gdyby choć większość, nawet nie wszyscy, płacili je uczciwie, to już dawno byłyby obniżone.

      1. Chyba właśnie rozchodzi się o to, że płacone są uczciwie, ale przez najbiedniejszych, bo jak nie zapłacić zusu i podatku dochodowego z etatowej wypłaty? Nie da się. Luki są dla najbogatszych i nie mówię to o zwykłych przedsiębiorcach MŚP, mam tu na myśli korporacje, akcjonariuszy, etc. Do wysokości podatków trzeba zaliczyć ulgi, których u nas dla najbiedniejszych po prostu nie ma… W UK kwota wolna od podatku dla osoby zatrudnionej na etacie to ok 12000 funtów w skali roku a u nas? Maksymalny zwrot podatku dochodowego nie może przekraczać 300-400 zł rocznie 😉 do tego podatek dochodowy płaci się nawet kiedy osoba zarabia minimalną krajową 🙂 Według mnie jest to straszny kaganiec dla najbiedniejszych, nie mają szansy wyjść z dołka. Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedz 🙂

        1. Nie porównujmy kwot wolnych od podatku w krajach, gdzie się inaczej zarabia – można porównywać je np. w odniesieniu procentowym do najniższej, średniej płacy w danym kraju. Oczywiście jest wiele do poprawienia w naszym systemie podatkowym. Co nie zwalnia nikogo z obowiązku ich płacenia. A tak zwana optymalizacja podatkowa, ucieczki do rajów podatkowych to osobny temat. Ale fajnie, że ktoś merytorycznie odnosi się do tego tematu, bo najczęściej spotyka się krzykaczy, którzy nie mają żadnych argumentów, ale dyskutują 🙂 Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *