Wakacje i urlop jako biznesowe inspiracje

Wakacje i urlop to oczywiście przede wszystkim czas odpoczynku. Odpoczywać trzeba, niezależnie od tego jaką pracę się wykonuje. To banał, ale bez odpoczynku nie ma wydajnej pracy, niezależnie od tego czy jest się rolnikiem, dekarzem czy biznesmenem.

A co tymi biznesowymi inspiracjami? Oczywiście nie chcę, żebyś w czasie wakacji czy urlopu udawała, że odpoczywasz, a tak naprawdę pracowała. To nie ma sensu. Jak pracujesz, to pracuj. Jak odpoczywasz – to też odpoczywaj na 100%!

A jednak… 🙂 Czasami w czasie wolnym warto się rozejrzeć wokół i poobserwować biznesy, które widzimy. Zobaczyć czym się ludzie gdzieś w Polsce i świecie zajmują, jak to robią, jaki model biznesowy zastosowali. Może zobaczysz jakiś sklep, który ma setki klientów dziennie i tworzysz taki sam. Może skorzystasz z jakiejś usługi, którą zaimplantujesz tam, gdzie mieszkasz. Może przeczytasz w lokalnej gazecie wywiad z jakimś przedsiębiorcą, który opisze swój fajny biznes i otworzysz podobny.

Będziesz również poznawać różnych ludzi, część z nich będzie zajmować się czymś, co może też Ci dostarczyć inspiracji do otwarcia nowego biznesu, udoskonalenia już działającego. To może być dobra okazja, żeby otworzyć się na nowe formy działania. W różnych sytuacjach można spotkać ciekawych ludzi, warto z ludźmi rozmawiać, na przykład w kolejce do muzeum, na plaży czy przy piwie w pubie.

Oglądaj, słuchaj, ćwicz - zdobywaj nowe umiejętności online

Co więcej, będziesz poznawać ludzi, wśród których będą osoby poszukujące kogoś do współpracy. Czy to w tradycyjnym biznesie, czy ebiznesie. A gdyby odwrócić sytuację? Przecież tą osobą poszukującą możesz być Ty! Oczywiście nie będziesz rozdawać swoich wizytówek biegając po plaży w garniturze. Można jednak poznanym osobom dać te wizytówki, czasami może z tego wyjść całkiem intratna propozycja biznesowa.

Stop! Wszystko fajnie, ale zaraz się okaże, że urlop już nie jest urlopem, tylko objazdem świata w poszukiwaniu współpracowników czy poleconych!

Co więc zrobić, żeby wakacje z Tobą nie kojarzyły się rodzinie z przebywaniem z mobilnym biurem, które tylko z nazwy jest mamą, tatą, żoną, mężem? Oczywiście wszystko zależy od Ciebie, czy umiesz zachować jakiś umiar, proporcje między relaksem i myśleniem o pracy, tak, żeby nie zaniedbywać swoich najbliższych i własnego zdrowia.

Życzę Wam udanych wakacji, urlopów i mnóstwa biznesowych inspiracji!

 

2 Comments

  1. Tata

    W przyszłości własnie chce sobie zorganizować prace podczas wakacji ale za to dłuższe wakacje 🙂

    1. Przemysław Pufal

      To też jakieś rozwiązanie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.