Władcy Polski. Historia na nowo opowiedziana

Pomysł na tę książkę jest prosty i genialny. Dwójka dziennikarzy przepytała w wywiadach 19 historyków na temat naszych władców, czyli królów i książąt (tych ostatnich nie wszystkich rzecz jasna).

Każdy z rozmówców ma swój styl opowiadania, a także własne spojrzenie na poszczególne postaci z naszej historii. Dzięki temu mamy więc nawet coś w rodzaju korespondencyjnego pojedynku na oceny poszczególnych władców i wydarzeń. Dzięki czemu oczywiście książka jest jeszcze bardziej ciekawa.

Od legendarnych władców po ostatniego króla, ich rodziny i rody mamy do czynienia z żywą historią, pełną nowych odkryć i interpretacji, fascynującą i zadziwiającą. Zapomnijcie o siermiężnych szkolnych podręcznikach i historiach Polski napisanych nudnym językiem. Mamy tu nie tylko historię polityczną, ale również prywatną, niedyskrecje, ploteczki, ciekawostki. Historycy weryfikują tezy znane nam na przykład z książek Jasienicy, zapełniają białe plamy, ale również nie boją się powiedzieć: tego nie wiemy i już nigdy wiedzieć nie będziemy.

Oglądaj, słuchaj, ćwicz - zdobywaj nowe umiejętności online

Siłą rzeczy książka nie tylko przedstawia biografie władców i historię Polski, ale również całego regionu i Europy, jeśli wydarzenia powiązane były z Polską, także tło społeczne, życie w Polsce, mentalność naszych przodków.

„Władcy Polski. Historia na nowo opowiedziana” to książka, która zasłużenie stała się bestsellerem. Podejrzewam, że sięgnęły po nią nie tylko osoby zainteresowane historią, ale również nauczyciele i wykładowcy historii. Książka jest obszernym kompendium wiedzy na temat Polski i jej władców, która może służyć zarówno za podręcznik, jak i czytaną przez ciekawskich, momentami wręcz sensacyjną, książkę do poduchy.

To książka ładnie wydana, z kalendarium i ilustracją na każdej stronie, mapkami, podzielona na przejrzyste działy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.