Zwyczajność nie zabije Waszego związku

Małżeństwo musi być pełne wzlotów, achów, codziennie musi się między Wami wydarzać coś spektakularnego, coś, czego nigdy wcześniej nie doznaliście! Związek cały czas musi funkcjonować na wysokich obrotach, nie wolno zwalniać! Szara codzienność, zwyczajność, brak emocji zabijają każdy związek!

Zgadzasz się z tymi tezami? Nie zgadzasz się, ale właśnie zauważyłaś, że podświadomie zdarza Ci się według nich oceniać swoje małżeństwo?

No cóż, wiele osób bardzo często nieświadomie uznaje za swoje różne tezy podsuwane przez media czy znajomych w mediach społecznościowych. Także tego typu, jak opisane wyżej.

Oglądaj, słuchaj, ćwicz - zdobywaj nowe umiejętności online

Brak ekscytujących wydarzeń, wzniosłych słów, mega ekstra super hiper czegoś, czegokolwiek, jest postrzegany jak wypalenie związku, zgon miłości i powód do rozstania. Współczesność jest hałaśliwa, głośna. Różnorodne media i firmy próbują nas przekonać, że tylko to co głośne i spektakularne istnieje naprawdę,  a reszta to tylko namiastka życia. Dochodzą do tego celebryci i ich kreowane życie i reklamy, w których wszystko jest naj.

No cóż, życie większości ludzi jest inne. Nie tyle, że brakuje w nim dobrych, wspaniałych chwil, dużych emocji i mocnych uczuć. Jednak nie zdarza się to co pięć minut. Nie jest to ciąg ekscytacji doprowadzających do palpitacji serca. Żony i  mężowie to zwykli ludzie, nie herosi, nie miss, a po prostu fajni ludzie, których się kocha za to, jacy są, a nie dlatego, że próbują upodobnić się do tych wszystkich pięknie zrobionych i sztucznych ludziopodobnych stworów  z Tv i internetu.

Nie dajmy się manipulować, nie dajmy się zwariować. Przyjmując za prawdę to wszystko niechybnie zaraz wszyscy uznamy, że nasze małżeństwo i związki to nuda, wypalenie i w ogóle wstyd w takim tkwić! Nuda, problemy, nieporozumienia to normalne, nie od uniknięcia elementy każdego związku. Ważne jest, jak sobie z nimi radzimy. I czy chcemy… I przecież oprócz tej zwykłej codziennej, szarej rzeczywistości jest jednak mnóstwo radości, ekscytacji, wspaniałych chwil. Trzeba tylko się nauczyć to dostrzegać i korzystać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.