10 funkcjonalnych motywów GPL dla WordPress

Autor: Janusz Kamiński

Chcesz postawić bloga albo zmienić przestarzały motyw na nowy? Potrzebujesz funkcjonalnego rozwiązania – zajrzyj na „Blogowanie i ebiznes”.  Znajdziesz odpowiednie skórki Wordperss, które dotyczą różnych tematów i zawierają ciekawe opcje. A być może znajdziesz coś wśród poniższych propozycji.

Poniższe motywy dla WordPress były wybrane z oferty marketplace od TemplateMonster. Podczas ich poszukiwania kierowałem się nie tylko kryterium popularności i datą pojawienia na stronie, lecz także patrzyłem na licencję produktów. Dlatego wszystkie dzisiejsze motywy rozpowszechniają się na licencji GPL wersji 3.0. W poprzednich wpisach wspominałem już o wadach i zaletach motywów GPL, dlatego nie będę skupiać się na nich ponownie. Zwraca, tylko  uwagę na to, że tego typu motywu możesz używać wielokrotnie do realizacji różnych stron internetowych.

Oprócz zalet licencji GPL, dzisiejsze szablonu są responsywne, a więc będą poprawnie wyświetlać się na urządzeniach mobilnych użytkowników. Mają także czysty kod i są optymalizowane według zasad SEO. Dlatego nie musisz dłubać w kodzie, aby wykonać wymagania Google. Oprócz tego te motywuy mają wszystkie niezbędne opcje, które pomogą Ci zbudować profesjonalną stronę www. A jeśli będziesz potrzebował dodatkowych rozszerzeń, możecie ije łatwo zainstalować. Templatki wspierają popularne wtyczki z repozytorium WordPress.

No i na sam koniec, w paczce z motywem znajdziesz  odpowiednią dokumentację. Dzięki niej bez problem możesz wgrać skórkę na stronę i opanować dostępne opcje. A jeśli podczas tego wyniknie jakikolwiek problem, wsparcie techniczne od TemplateMonster szybko pomoże go rozwiązać. W przypadku, gdy motyw był stworzony przez cudzego dewelopera, pracownicy pomocy technicznej przekażą Twoje zgłoszenie do odpowiedzialnej osoby.

Uwaga: Nie zamieszczam grafik, bo klikając w ZOBACZ a następnie w przycisk Zobacz live demo zobaczysz działanie każdej skórki!

Max Paxton

Jeśli poszukujesz strony do przedstawienia swoich umiejętności, projektów, foto itd. w Internecie, podana templatka będzie idealnie pasowała do tego celu. Ma wygodny projekt, który od pierwszej strony przedstawi Ciebie i Twoje działania osobom odwiedzającym. Do motywu były włączone także funkcjonalne wtyczki wchodzące w zestaw Cherry Framework 5.0. Dzięki temu można dodawać różne typy zawartości na stronę www.

Jak napisałem, strona główna jest Twoją wizytówką. Na niej znajduje się sekcja z informacją powitalną, krótkim przeglądem oferowanych usług, rozbudowanym portfolio fotograficznym i ostatnimi artykułami z blogu. Na tej stronie jest licznik umiejętności i przyciski do profilów w popularnych sieciach społecznościowych. Dostać się do innych podstron witryny można przez rozwijane menu górne.

Motyw zawiera wtyczki Cherry: projekty, opinie użytkowników, zespół użytkowników, usługi, PopUp i Newsletter oraz manager panelu bocznego. To pozwala korzystać z niezbędnych opcji do stworzenia profesjonalnej strony www. A jeśli będziesz potrzebował dodatkowych opcji, możesz skorzystać z popularnych wtyczek dla WordPress. Motyw będzie kompatybilny z nimi.

ZOBACZ>>>

 

DigeZone

Funkcjonalne rozwiązanie do stworzenia bloga o różnych tematach. Motyw ma klasyczny projekt, został wykonany w czarno-białych kolorach z lekkim dodaniem niebieskiej barwy; jaskrawości stronie dodają różnokolorowe obrazki. Dzięki temu zmieniając obrazki i zawartość artykułów otrzymasz zupełnie inny blog, bez edytowania dodatkowych elementów graficznych. Motyw zawiera szereg widgetów, co pozwala w wygodny sposób przestawiać zawartość na stronie.

Na stronie głównej nie ma tradycyjnego suwaka. Zamiast niego znajduje się sekcja z kafelkami przedstawiającymi najlepsze wpisy z blogu. Poniżej umieszczone są artykuły według czasu ich dodania. Odwiedzające mogą skorzystać także z filtru i wybrać wpisy według tematu oraz przejść do interesujących tematów przez widget „Popularne kategorie”. Na dole strony znajduje się formularz zapisu na newsletter oraz linki popularnych sieci społecznościowych.

Motyw DigeZone posiada wygodne opcje personalizacji. Do wyboru dostępnych jest  siedem stylów nagłówku oraz Live Customizer z rozbudowanymi opcjami. Oprócz tego motyw ma czysty kod, dzięki czemu strona zbudowana na nim będzie przyjazna dla SEO. Wspiera fonty webowe, co pozwala używać 500+ różnych stylowych typografii do edytowania zawartości tekstowych.

ZOBACZ>>>

 

Vichax

Za pomocą Vichax możesz stworzyć profesjonalne portfolio fotograficzne. Ten motyw, oprócz rozbudowanej galerii i mediateki Cherry, ma stylowy projekt, który na pewno spodoba się odwiedzającym stronę. A dzięki wygodnym opcjom personalizacji możesz szybko dopasować go do własnych potrzeb.

Po wejściu na stronę główną odwiedzający może od razu zapoznać się z pracami fotografa. Dlatego dostępna jest sekcja z kafelkami prowadzącymi do tematycznych galerii. Osoby odwiedzające mogą także dołączyć  do grona Twoich fanów w popularnych sieciach społecznościowych. Odpowiednie odnośniki znajdują się w stopce witryny. Wszystkie pozostałe informacje ukryte są w menu „Hamburger”.

Podany motyw opiera się na najnowszej wersji Cherry Framework 5.1.4.3 i zawiera rozbudowane wtyczki Cherry. Dzięki temu możesz korzystać z MegaMenu, galerii TM, mediateki, kalendarza, projektów, polecanych wpisów, managera pasku bocznego itd. Do motywu był dodany także Power Builder i moduły treściowe. Z ich pomocą możesz zarządzać zawartością strony dzięki technice „Przeciągnij i Upuść”.

ZOBACZ>>>

 

Julie Bernerro

Kolejne ciekawe rozwiązanie do stworzenia portfolio fotograficznego. Dzięki obecności rozbudowanej galerii od TemplateMonster będziesz mogła w wygodny sposób przedstawić swoje prace. A jeśli wyniknie potrzeba rozszerzenia opcji strony, możesz łatwo to zrobić samodzielnie. Motyw wspiera popularne wtyczki z serwisu wordpress.org.

Jak w przypadku z motywem Vichax, strona główna templatki to wizytówka dla fotografa. Jednak w odróżnieniu od Vichax, na niej znajduje się pełnoekranowy suwak, do którego można dodać najlepsze fotografii prezentujące Twoje umiejętności. Dostać się do pozostałych podstron, w tym do galerii, można przez menu „Hamburger”.

I chociaż na pierwszy zrzut oka ten motyw wygląda prosto, to do niego były dodane rozbudowane wtyczki Cherry. Oprócz galerii do Twojego użytku dostępny jest dynamiczny suwak, MegaMenu, manager pasku bocznego, opcje social media, mediateka itd. Motyw wspiera również fonty webowe Google i technologię Retina. Jest zoptymalizowany pod kątem SEO.

Oglądaj, słuchaj, ćwicz - zdobywaj nowe umiejętności online

ZOBACZ>>>

Identiz

Za pomocą tego motywu można stworzyć stylowy blog na dowolny temat. Wszystkie obrazki na stronie dotyczą opublikowanych artykułów. Dzięki temu nie musisz edytować dodatkowych elementów graficznych, aby pisać o interesującym temacie. A jeśli jednak chcesz zmienić kolory strony, nie musisz „wchodzić” w kod. Motyw ma rozbudowane opcje personalizacji do realizacji tych działań.

Strona główna zawiera różne sekcje z informacjami. Tutaj jest dynamiczny suwak, do którego można dodawać najnowsze oraz najwyżej oceniane wpisy. Poniżej znajduje się sekcja z kategoriami bloga, które przedstawione są w postaci kafelek. Osoby odwiedzające mogą zapoznać się także z ostatnimi artykułami oraz zobaczyć ciekawe zdjęcia z profilu na Instagramie. A jeśli chcą otrzymywać świeże nowości na skrzynkę pocztową, mogą zapisać się na newsletter.

Rozbudowane opcje motywu dostępne są dzięki Cherry Framework 5.0. Jednak nie ma żadnego problemu, aby zaimplementować dodatkowe funkcje. Skórka jest całkiem kompatybilna z popularnymi wtyczkami dla WordPress. Oprócz tego wspiera 500+ fontów webowych Google. To pozwala używać różne style typografii w tekstach zamieszczanych na blogu.

ZOBACZ>>>

Jon Bin

Motyw Jon Bin pomoże Ci przedstawić swoje umiejętności fotograficzne w sieci. Templatka ma rozbudowaną stronę główną, która zawiera podstawowe informacje o fotografie i jego pracach. Przy tym motyw nie jest obciążony nadmierną ilością elementów graficznych oraz efektów animacyjnych. Dzięki temu strona zbudowana w oparciu na nim, będzie miała wysokie wskaźniki Google PageSpeed i GTmetrix.

Pierwsze, co widzi odwiedzający po wejściu na stronę to informacja powitalna od fotografa. Poniżej umieszczone są informacje o realizowanych usługach i ich cenach. Osoby odwiedzające mogą zapoznać się z wcześniej zrealizowanymi pracami fotografa, opiniami klientów oraz ostatnimi wpisami na blogu. A jeśli fotograf i jego prace spodobały się, zarezerwować Twoje usługi, używając odpowiedniego formularza na dole strony.

Funkcjonalność motywu jest realizowana za pomocą Cherry Framework 5.0. To pozwala korzystać  z rozwijanego menu, mediateki, kalendarza, opcji mediów społecznościowych itd. Oprócz tego motyw wspiera WPML, WooCommerce i inne popularne wtyczki dla WordPress. Dzięki temu możesz szybko dodać nowe funkcje na swoja na stronę internatową.

ZOBACZ>>>

Fashionia

Chcecsz stworzyć stylowy blog i dzielić się nowościami ze świata mody ze swoimi czytelnikami? Zapraszam więc do skorzystania z Fashionia. Ten motyw ma nowoczesny projekt, w którym zostały połączone prostota i funkcjonalność. Nie jest obciążony nadmierną ilością efektów animacyjnych, przy tym zawiera duże obrazki, które przyciągają uwagę odwiedzających do najważniejszych informacji umieszczonych na blogu.

Na stronie głównej znajdują się różne sekcje, dzięki którym artykuły posortowane mogą być według popularności, czasu publikacji oraz tematyki. To pozwala odwiedzającym od razu przejść do interesującego ich tematu. Oprócz tego dostać się do podstron bloga można przez rozwijane menu górne oraz menu tekstowe, które znajduje się w stopce. Osoby odwiedzjące mogą także dodać swój e-mail do newslettera.

Do motywu były dodane kluczowe wtyczki Cherry, w tym: Cherry Sidebars, Cherry Projects, Cherry Socialize, Cherry Team Members, Cherry PopUps oraz Cherry Services List. Dzięki nim masz wszystkie niezbędne opcje do realizacji funkcjonalnego bloga. Templatka ma również poprawny kod stworzony w zgodnie ze standardami W3C i rekomendacjami wyszukiwarek internetowych. Dlatego  jest przyjazna dla SEO.

ZOBACZ>>>

Fashion

Jeszcze jedno ciekawe rozwiązanie do stworzenia bloga poświęconego modzie. Chociaż można oczywiście dostosować tę skórkę do innych tematów blogowych. Motyw ma rozbudowane opcje zarządzania wyglądem strony, dzięki czemu możesz zmieniać typografię, kolory, położenie elementów bezpośrednio w sekcji Personalizacja panelu administracyjnego WordPress.

Strona główna posiada dynamiczny suwak, do którego można dodawać obrazki promujące nowe oraz popularne artykuły. Poniżej suwaka umieszczone są sekcje z najnowszymi, polecanymi wpisami oraz artykułami zebranymi według ich tematyki. Na dole strony znajduje się formularz zapisu na newsletter i przyciski do profili w social media.

Motyw został zbudowany o Cherry Framework 5.0, dzięki czemu możesz korzystać  z najnowszych wersji tego frameworku. Także do niego dodano Power Builder i 25+ modułów treściowych. Z ich pomocą możesz  tworzyć unikatowe projekty strony i zarządzać elementami treściowymi na nich dzięki technice „Przeciągnij i upuść”. Templatka jest responsywna i kompatybilna z popularnymi przeglądarkami internetowymi.

ZOBACZ>>>

 

ProCount

Podany motyw jest przeznaczony do oferowania usług doradczych, jednak może być stosowany do tworzenia strony osobistej  i przedstawiania swoich umiejętności w Internecie. Dzięki obecności wtyczek i widgetów Cherry oraz rozszerzonych opcji personalizacji takie modyfikacji templatki nie będą stanowiły żadnych problemów. Tym bardziej, że wszystkie zmiany będą widoczne natychmiast.

Strona główna będzie zawierać wszystkie ważne informacji o Tobie i Twoich usługach. Na niej znajduje się dynamiczny suwak, licznik umiejętności, sekcja z krótkim przeglądem usług, opiniami zadowolonych klientów i ostatnimi artykułami z blogu.

Funkcjonalność motywu realizowana dzięki Cherry Framework. To pozwala korzystać z dynamicznego suwaka, MegaMenu, mediateki, opcji mediów społecznościowych, licznika umiejętności, kalendarza itd. Oprócz tego templatka wspiera fonty webowe Google i zawiera mapę Google. Ma oczywiście poprawny kod i będzie szybko ładować się na różnych urządzeniach mobilnych.

ZOBACZ>>>

Nutrie

Motyw Nutrie jest z tej samej półki co i ProCount. Chociaż jest przeznaczony do realizacji strony trenera personalnego, nie ma żadnego problemu, aby użyć templatkę do innych celów o tematów. Dzięki obecności niezbędnej dokumentacji i rozszerzonym opcjom personalizacji, szybko dopasujesz wygląd strony do potrzeb projektu. A obecność wtyczek Cherry pozwoli Ci korzystać  z popularnych opcji bez stosowania zewnętrznych  rozwiązań.

Po wejściu na stronę główną odwiedzający mogą znaleźć odpowiedzi na podstawowe pytania. Tutaj jest informacja powitalna o trenerze, przegląd oferowanych usług oraz opinie byłych klientów. Oprócz tego osoby odwiedzające mogą zapisać się na darmowe treningi. Także do ich wyboru jest e-mail oraz numeru telefonu, co pozwala wybrać wygodny kanał komunikacji.

Podany motyw został zbudowany w oparciu o Cherry Framework 5.0, który znacznie rozszerza jego funkcjonalność. To pozwala korzystać z rozwijanego menu, polecanych wpisów, mediateki, managera pasku bocznego, projektów Cherry itd. Oprócz tego motyw wspiera technologię Retina i Ecwid. A dzięki fontom webowym Google możesz wybierać różne style do nagłówków i treści na blogu.

ZOBACZ>>>

Więcej szablonów>>>

 

One Comment

  1. Janusz Kamiński

    Zapraszam do zapoznania z templatkami 😉

Leave a Reply

%d bloggers like this: