10 motywów blogowych na wiosnę 2019 r.

Kilka lat temu na zagranicznych serwisach była popularna dyskusja na temat vlogowania i blogowania. Większość ekspertów prognozowała szybki koniec blogów. Jednak ich liczba nadal szybko się zwiększa. Zgodnie z danymi serwisu softwarefindr.com w 2018 roku były dostępne 505 milionów (!) blogów (rys. 1). Oprócz tego blogi obejmują 2 miejsce w u najczęściej tworzonych witryn (według danych webyurt.com). Dlatego możecie śmiało stworzyć swoją stronę blogową i dzielić się własnym doświadczeniem w sieci.

Rysunek 1. Liczba blogów w internecie

 

Jak widać na powyższym rysunku, 60 milionów stron stworzone jest za pomocą systemu WordPress. I chociaż liderem tego rankingu jest Tumblr, jednak on ma dużo mniej możliwości niż popularny CMS. Dlatego zachęcamy do korzystania z WordPressa. Ten system zawiera szereg opcji na pokładzie. Oprócz tego można łatwo rozszerzyć jego funkcjonalność za pomocą tysięcy darmowych oraz płatnych wtyczek. Do innych przewag WordPressa można zaliczyć duży wybór szat graficznych, w tym dla blogów.

W dzisiejszym wpisie przygotowaliśmy listę świetnych motywów dla WordPress, które pomogą wyróżnić Wasz blog na tle konkurencji. Podane templatki poświęcone są popularnym tematom. Jednak można łatwo je dostosować do potrzeb projektu. Pomogą w tym rozbudowane opcje personalizacji i pliki PSD i/oraz obrazki komercyjne. Dodatkowe pliki można znaleźć w paczce z templatką.

Poniższe motywy posiadają swój zestaw wtyczek i widgetów, które pomogą zbudować nowoczesny blog. A jeśli pojawi się potrzeba, można skorzystać z cudzych rozszerzeń. Wszystkie templatki są kompatybilnie z nimi. Mają także poprawny kod, który został optymalizowany pod kątem SEO. Dlatego Twój blog będzie dobrze oceniany przez Google 🙂

Do tej listy wybrane są motywy z oferty TemplateMonster. Dzięki temu możecie liczyć na bezpłatne profesjonalne wsparcie techniczne od zespołu marketplace. Specjaliści serwisu dostępni są 24/7.

Więcej szczegółów o motywach można znaleźć w opisach poniżej.

klikając w ZOBACZ a następnie w przycisk Zobacz live demo zobaczysz działanie każdej skórki!

 

Kritex

Za pomocą tego motywu można stworzyć portal z nowościami lub blog informacyjny. Jego projekt został wykonany w biało-czarnych kolorach z dodaniem niebieskiej barwy. Za pomocą ostatniej wyróżniane są banery i przyciski nawigacyjne. Także warto podkreślić szeroki wybór różnych widgetów, które pozwalają dodawać różne typy zawartości na stronę główną i podstrony.

Wybierając ten motyw możecie skorzystać z rozwijanego menu, mediateki, managera pasku bocznego, opcji mediów społecznościowych itd. Templatka także wspiera WPML, YoastSEO, MailChimp i inne dodatki dla WordPress. Ma czysty kod, który został stworzony w zgodności ze standardami W3C i rekomendacjami wyszukiwarek internetowych. Dzięki temu strona będzie przyjazna dla SEO.

ZOBACZ>>>

 

NEWSmaker

Jak można wywnioskować z nazwy, ten motyw jest przeznaczony do tworzenia portalu informacyjnego. Jednak możecie go stosować do realizacji blogów tematycznych. Jest o możliwe dzięki odpowiedniemu projektowi strony głównej, różnym układom nagłówka i stopki oraz szerokiemu wyborowi widgetów. Oprócz tego możecie skorzystać z wygodnych opcji personalizacji, które umieszczone są w odpowiedniej sekcji panelu administracyjnego.

Ten motyw opiera się o Cherry Framework 5.1 i zawiera rozbudowane wtyczki i widgety Cherry w środku. Dzięki nim można korzystać z rozwijanego menu, mediateki, managera pasku bocznego, newsletter, popaupu oraz opcji mediów społecznościowych. Ten motyw także posiada Elementor i zestaw widgetów do niego – wtyczkę JetElements. Templatka również wspiera foty webowe Google i technologię Retina.

ZOBACZ>>>

 

Catch Co

Jeszcze jeden ciekawy motyw do tworzenia bloga fotograficznego. Chociaż wedle potrzeby można stosować go jako portfolio dla fotografa. Skórka ma charakterystyczny projekt i posiada rozbudowaną galerię. Za pomocą tej ostatniej można w wygodny sposób przedstawić swoje prace internautom. Do innych przewag templatki można zaliczyć ciekawe efekty animacyjne, które dodają dynamiczności stronie.

Do motywu Catch Co były dodane popularne wtyczki Cherry, MegaMenu i Elemetor. Możliwości wizualnego kreatora zostały także rozszerzone za pomocą widgetów z wtyczki JetElements. Ten motyw również jest responsywny i kompatybilny z popularnymi przeglądarkami internetowymi. Ma poprawny kod, który został optymalizowany pod kątem SEO.

ZOBACZ>>>

 

Frutti

Jeśli planujecie pisać o zdrowym jedzeniu, ten motyw pomoże zbudować nowoczesny blog. Jego projekt został wykonany w jaskrawych kolorach i zawiera ciekawe efekty animacyjne. Dzięki temu strona „ożywa” podczas najechania myszką na różne elementy witryny oraz podczas przewijania. Przy tym efekty nie spowalniają strony. Dzięki temu witryna szybko ładuje się na urządzeniach mobilnych osób odwiedzających.

Oglądaj, słuchaj, ćwicz - zdobywaj nowe umiejętności online

Motyw Frutti zawiera kluczowe rozszerzenia, w tym rozwijane menu, dynamiczny suwak, galerię, formularz zapisywania na newsletter i formularz kontaktowy. Także warto zauważyć wizualny kreator stron Elementor i dodatkowe wtyczki do niego: JetElements, JetBlocks, JetTabs i JetThemeCore. Motyw także wspiera fonty webowe Google i technologię Retina. Jest responsywny i przyjazny dla SEO.

ZOBACZ>>>

 

Yamiz

Projekt tego motywu jest poświęcony tematowi gastronomicznemu, dlatego nadaje się do tworzenia blogu kulinarnego. Jednak templatka ma nie tylko tematyczny projekt i wygodne opcje personalizacji, lecz także szereg funkcji do użycia. Oprócz tego projekt motywu nie jest przeciążony elementami graficznymi i skryptami. Dlatego strona będzie miała dobre wyniki w testach Google PageSpeed i GTmetrix.

Podany motyw zawiera MegaMenu, mediatekę, galerię i opcje mediów społecznościowych. Oprócz tego do niego był dodany Elementor i dodatkowe wtyczki Jet: JetElements, JetBlocks, JetTabs i JetThemeCore. Z ich pomocą możecie szybko tworzyć nowe i unikatowe podstrony zgodnie z metodą „Przeciągnij i Upuść”. Motyw także wspiera 900 fontów webowych Google i technologię Retina.

ZOBACZ>>>

 

Klero

Ten motyw jest przeznaczony do realizacji strony firmowej, jednak może być łatwo przebudowany pod potrzeby blogowe. Jest to możliwe dzięki uniwersalnemu projektowi templatki oraz dostępnym rozszerzeniom. Także warto zauważyć wygodne opcje personalizacji i obecność Elementora. Za pomocą tego edytora można tworzyć unikatowe strony według metody „Przeciągnij i Upuść”.

Motyw Klero zawiera rozwijane menu, formularz kontaktowy, opcje mediów społecznościowych i różne widgety. Dodatkowo można skorzystać z wtyczek JetElements, JetBlocks, JetTabs i JetThemeCore. One dodają szereg nowych widgetów do wizualnego kreatora stron. Motyw także jest responsywny i kompatybilny z popularnymi przeglądarkami internetowymi. Dlatego strona będzie poprawnie wyświetlać się na różnych urządzeniach internautów.

ZOBACZ>>>

 

Worly

Uwielbiacie fotografowanie i chcecie podzielić się swoim doświadczeniem z czytelnikami? Ten motyw pomoże spełnić Wasze potrzeby. Ma charakterystyczny projekt, w którym główny nacisk został położony na duże typografie i obrazy. Warto także pochwalić rozbudowaną galerię. Z jej pomocą możecie w najlepszy sposób przedstawić swoje fotografie w internecie.

Oprócz wspominanej powyżej galerii, motyw zawiera rozwijane menu, licznik umiejętności oraz opcje mediów społecznościowych. Do templatki został dodany Elementor i wtyczka JetElements, która rozszerza możliwości tego edytora. Motyw także wspiera fonty webowe Google. Dzięki temu możecie używać stylowe typografie dla wyróżnienia zawartości tekstowych na stronie.

ZOBACZ>>>

 

Revoler

Podany motyw może być dostosowany do różnych tematów niszowych. Ma uniwersalny projekt, różne warianty układu nagłówka i stopki oraz wygodne opcje personalizacji. Także warto podkreślić obecność plików PSD. Za pomocą dostępnych opcji możecie szybko zmodyfikować wygląd strony i dostosować go do własnych potrzeb.

Motyw Revoler zawiera kluczowe funkcji dla stworzenia profesjonalnego bloga. Możecie skorzystać z MegaMenu, galerii, mediateki, newslettera, opinie klientów itd. Do użytku także jest dostępny Elementor i wtyczka JetElements. A jeśli wyniknie potrzeba, możecie skorzystać z popularnych wtyczek dla WordPess. Ten motyw jest kompatybilny z nimi. 

ZOBACZ>>>

 

BamBom

BamBom to uniwersalny motyw, który nadaje się do tworzenia wszystkich popularnych typów blogów. Projekt templatki został wykonany w jasnych kolorach, zawiera duże obrazki i fonty. To pozwala skupić dodatkową uwagę na zawartości strony. Są także proste efekty animacyjne, które nie odwracają uwagi podczas czytania wpisów.

Ten motyw zawiera tylko podstawowe wtyczki i widgety, w tym TM Timeline, MegaMenu i Elementor. Dodatkowo do templatki zostały dodane wtyczki Jet: JetElements, JetBlocks i JetTricks. Dzięki nim macie szereg widgetów dla wizualnego kreatora stron. A jeśli wyniknie potrzeba dodać nowe funkcje, możecie skorzystać z dodatków ze strony wordpress.org. Motyw także wspiera fonty webowe Google i technologię Retina.

ZOBACZ>>>

 

WorldMap

Poszukujecie stylowego motyw dla blogu podróżniczego? W takim razie warto zwrócić uwagę na WorldMap. Podana templatka ma tematyczny projekt, gdzie główny nacisk został położony na duże obrazki i typografie. Motyw także ma wygodne opcje nawigacji. Dostać się do interesujących rozdziałów strony można za pomocą menu górnego i dolnego oraz różnych widgetów na panelu bocznym.

Funkcjonalność motywu została zrealizowana za pomocą popularnych wtyczek i widgetów Cherry. Oprócz nich do templatki został dodany Elementor i wtyczka JetElements. Motyw także jest kompatybilny z popularnymi wtyczkami dla WordPress. On także jest responsywny i kompatybilny z popularnymi przeglądarkami internetowymi. 

ZOBACZ>>>

 

 

Autor: Janusz Kamiński

Leave a Reply

%d bloggers like this: