10 motywów dla portfolio fotograficznego

Jesień to świetny czas na robienie fotografii. Wtedy natura ubiera się w rozkoszne złote szaty i można robić mnóstwo świetnych zdjęć. Zwłaszcza, gdy zajmujecie się fotografią profesjonalnie. Więc możecie przygotować nowe portfolio fotograficzne i podzielić się pracami w Sieci. Nie macie jeszcze strony internetowej oraz planujecie odnowić projekt już istniejącego portfolio www? W takim przypadku możecie skorzystać z wybranych poniżej motywów dla WordPress, które pozwalają stworzyć profesjonalną stronę www. One mają nie tylko charakterystyczne projekty, lecz także posiadają rozbudowane galerie pozwalające w najlepszy sposób wyświetlić Wasze fotografie w Sieci.

Do innych zalet podanych motywów można dodać responsywność. Dzięki temu strona będzie poprawnie wyświetlać się na komputerze desktopowym, jak i na smartfonie. Oprócz tego templatki mają poprawny kod i są przyjazne dla SEO. Dlatego nie musicie samodzielnie edytować kodu, aby strona odpowiadała wymaganiom Google. Warto podkreślić obecność rozbudowanych wtyczek i widgetów, które opracowane są przez zespoły producentów. Oprócz tego niektóre motywy zawierają popularne dodatki ze strony wordpress.org. Możecie więć zbudować profesjonalną stronę, która spełni Wasze potrzeby i oczekiwania użytkowników. A jeśli będziecie chcieli rozszerzyć funkcjonalność portfolio, można dodać nowe wtyczki. Motywy są z nimi kompatybilne.

W paczce z motywem znajdziecie dokumentacje i obrazki komercyjne oraz pliki PSD (zależy od templatki). A w przypadku pojawienia jakichkolwiek problemów z produktem możecie liczyć na pomóc specjalistów wsparcia technicznego od TemplateMonster. Oni dostępni są 24/7 i z chęcią pomogą rozwiązać wynikający problem w najkrótszym terminie.

Zapraszamy do bliższego zapoznania się z motywami.

A.R.T.

Projekt podanego motywu został wykonany w czarnych kolorach, a główny nacisk położono na duże obrazki i typografie. Oprócz tego projekt nie posiada rozbudowanych efektów animacyjnych. Dzięki temu uwaga odwiedzających będzie maksymalnie skupiona na zawartości. Także warto podkreślić wygodną nawigację, która pozwala szybko znaleźć potrzebne informacje na stronie.

Podany motyw zawiera tylko kluczowe rozszerzenia, w tym galerię, rozwijane menu, dynamiczny suwak i opcje mediów społecznościowych. Templatka także jest kompatybilna z Contact Form 7, Yoast SEO, Mail Chimp i innymi popularnymi wtyczkami dla WordPress. Motyw również wspiera ponad 900 fontów webowych Google i technologię Retina.

ZOBACZ>>>

 

Insightis

Podane rozwiązanie jest przedstawione w postaci landingu. Dzięki temu osoby odwiedzające mogą szybko przechodzić do odpowiednich rozdziałów przewijając stronę myszką oraz używając odpowiednie menu. W projekcie templatki warto wydzielić stylowe efekty animacyjne i jakościowe obrazki, które przyciągają do siebie uwagę internautów. Motyw także ma wygodne opcje personalizacji.

Motyw Insightis opiera się o najnowszą wersję Cherry Framework i posiada funkcjonalne wtyczki Cherry w środku. Oprócz tego do templatki był dodany wizualny kreator stron Elementor i zestaw widgetów do niego. Dzięki temu możecie dodawać elementy na stronę i zarządzać nimi za pomocą metody „Przeciągnij i Upuść”. Templatka także jest responsywna i kompatybilna z popularnymi przeglądarkami internetowymi.

ZOBACZ>>>

 

Remi

Podany motyw ma dwukolumnowy układy witryny. Po prawej stronie znajduje się główny obszar zawierający portfolio oraz inne informacje dla użytkowników, a po lewej – menu nawigacyjnie przyciski do profili fotografa w popularnych sieciach społecznościowych. Oprócz tego w projekcie wykorzystane są ciekawe efekty animacyjne, które dodają dynamiczności stronie www.

Ten motyw został zbudowany w oparciu o Cherry Framework 5.0. To pozwala korzystać z rozwijanego menu, mediateki, galerii, managera panelu bocznego oraz opcje mediów społecznościowych. A jeśli wyniknie potrzeba dodania  nowych opcji, możecie skorzystać z popularnych wtyczek dla WordPress. Motyw jest kompatybilny z nimi.

ZOBACZ>>>

 

Salvatoro

Projekt motywu został wykonany w czarno-białych kolorach, co pozwala skupić uwagę odwiedzających na kolorowe zdjęcia z portfolio. Zwłaszcza po wejściu na stronę główną, gdzie znajduje się jedynie galeria i rozwijane menu. Pozostała informacja, w tym blog, „O nas” oraz kontakty znajdują się w osobnych rozdziałach. Dostać się do nich można za pomocą Mega Menu.

Funkcjonalność motywu Salvatoro jest realizowana za pomocą Cherry Framework. To pozwala korzystać z popularnych wtyczek Cherry, w tym Cherry Projects, Cherry Sidebars oraz Cherry Socialize. Motyw także wspiera fonty webowe Google i zawiera mapę Google. On również ma poprawny kod zaprojektowany w zgodzie ze standardami W3C i rekomendacjami wyszukiwarek internetowych.

ZOBACZ>>>

 

Ineco

Ineco to nowoczesny motyw do tworzenia strony dla fotografa oraz studio fotograficznego. Templatka zawiera szereg funkcji, które pomogą w najlepszy sposób przedstawić Wasze umiejętności techniczne na stronie. Oprócz tego motyw zawiera wygodne opcje zarządzania wyglądem, które były przeniesione do sekcji personalizacji. Dzięki temu możecie wprowadzać zmiany i obejrzeć ich rezultat na bieżąco.

Oglądaj, słuchaj, ćwicz - zdobywaj nowe umiejętności online

Templatka zawiera dynamiczny suwak, rozwijane menu, galerie, formularz zapisywania na newsletter i formularz kontaktowy. Do użytku jest także dostępny Visual Composer – popularny wizualny kreator stron dla WordPress. Motyw również wspiera fonty webowe Google, co pozwala używać stylowe typografie na stronie www.

ZOBACZ>>>

 

Zoomin

Na tle pozostałych motywów podany produkt wyróżnia się prostym projektem. Jednak templatka zawiera wszystkie niezbędne opcje do tworzenia profesjonalnego portfolio www. Oprócz tego motyw posiada wygodne opcje personalizacji, które pozwalają zarządzać wyglądem strony w trybie online. Do tego warto dodać jeszcze obecność Elementora, który znaczniej upraszcza tworzenie stron i zarządzania elementami na nich.

Oprócz popularnego wizualnego kreatora stron motyw zawiera kluczowe rozszerzenia Cherry. To są Cherry Sidebars, Cherry Search, Cherry Socialize oraz Cherry Projects. Motyw także wspiera Contact Form 7, Yoast SEO, MailChimp, WPML i inne popularne wtyczki dla WordPress. Templatka również jest całkiem responsywna i kompatybilna z przeglądarkami www.

ZOBACZ>>>

 

Anna Solas

Ten motyw pasuje również do tworzenia portfolio dla fotografa oraz montażysty wideo. Templatka zawiera kluczowe rozszerzenia do wyświetlenia odpowiednich typów zawartości na stronie. Warto także wydzielić charakterystyczny projekt, który idealnie nadaje się do wyświetlenia tematu. A dzięki rozbudowanym opcjom zarządzania wyglądem, można lekko dostosować go do innych potrzeb.

Motyw Pixate opiera się o Cherry Framework 5.1, co pozwala korzystać z najnowszych możliwości tego frameworku. Oprócz galerii, templatka posiada suwak, rozwijane menu, manager panelu bocznego, sekcje z opiniami klientów i projektami. Motyw także wspiera fonty webowe Google i technologię Retina. Ma czysty kod i jest przyjazny dla SEO.

ZOBACZ>>>

 

Pixate

Projekt motywu Zoomin został wykonany w biało-czarnych kolorach. Takie podejście ma na celu skupienie uwagi odwiedzających na zawartości tekstowe oraz portfolio. Warto dodać, że obrazki w galerii są kolorowe. Do innych zalet projektu można zaliczyć proste efekty animacyjne, które nie przeciążają strony i nie odwracają uwagi internautów.

Funkcjonalność motywu została realizowana w oparciu o Cherry Framework. To pozwala korzystać z rozbudowanych wtyczek Cherry, w tym Cherry Projects, Cherry PopUps, Cherry Team Members, Cherry Service List, Cherry Socialize oraz Cherry Search. Motyw także posiada Elementor i wtyczkę JetElements. Ostatnia dodaje szereg nowych widgetów dla tego kreatora.

ZOBACZ>>>

 

Projector

Planujecie stworzyć portfolio fotograficzne i nie możecie zdecydować jak ma wyglądać strona? Podany motyw znaczniej uprości Wam sprawę. Templatka Projector posiada 5 projektów dla strony głównej, 7 układów nagłówku, 3 stopki i 4 blogu. Oprócz tego wszystkie opcje zarządzania wyglądem zostały przeniesione do sekcji Personalizacji. To pozwala wprowadzać zmiany do projektu bez wchodzenia w kod.

Do motywu dodano kluczowe wtyczki Cherry. To są Cherry Projects, Cherry PopUps, Cherry Team Members, Cherry Service List oraz Cherry Socialize. Motyw także posiada TM Timeline, Booked Appointment Plugin, Elementor oraz JetElements. Oprócz tego w paczce z templatką znajdziecie obrazki o wysokiej jakości, które możecie stosować na stronie.

ZOBACZ>>>

 

CPM

Motyw CPM ma stylowy projekt w którym główny nacisk położono na soczyste jaskrawe kolory i efekty animacyjne. Dzięki temu strona przyciąga do siebie uwagę odwiedzających. Jednak obecność elementów graficznych oraz skryptów animacyjnych nie wpłynęła na szybkość ładowania strony. Motyw ma bardzo dobre wyniki w testach Google PageSpeed oraz GTmetrix.

Ten motyw został zbudowany w oparciu o Cherry Framework 5.1. To pozwala korzystać z rozwijanego menu, dynamicznego suwaka, galerii i mediateki, newslettera i popupu, opcji mediów społecznościowych itd. Motyw także zawiera Elementor i JetElements, co pozwala tworzyć unikatowe projekty strony za pomocą metody „Przeciągnij i Upuść”.

ZOBACZ>>>

 

Autor: Janusz Kamiński

Photolemur Program do automatycznej obróbki zdjęć

Leave a Reply

%d bloggers like this: