10 motywów dla WordPress w czerwonych kolorach

W kilku ostatnich wpisach przedstawiłem „anatomię kolorów”, czyli użycie barw w projektowaniu webowym i ich rolę w przedstawieniu różnej informacji. Opisałem już barwę zieloną i niebieską, a dziś chcę przedstawić kolejny popularny kolor powiązany z ogniem, bohaterstwem i siłą. Chodzi o barwę czerwoną, która jest szeroko wykorzystywana podczas realizacji stron internetowych.

Czym jest barwa czerwona? Jest to jedna z addytywnych barw podstawowych, która na kole barw dopełnia barwę cyjanową. Kiedyś była uważana za jedną z podstawowych farb drukowych w poligrafii. Czerwony jest podstawowym kolorem modeli RGB. Kolor ten ma 26 odcień, które mają swoje nazwy i koordynaty w różnych modelach.

Barwa czerwona kojarzy się z mocą, ważnością, dynamicznością, siłą, młodością. Nazwa tego koloru w języku polskim pochodzi od nazwy „czerw”, określającej larwę owada zwanego czerwcem polskim, z którego uzyskiwano koszenilę służącą do barwienia tkanin na kolor czerwony.

Do jakich stron najlepiej używać kolor czerwony? Barwy czerwonej dość szeroko używa się w projektowaniu webowym. Jest to związano przede wszystkim ze znaczeniem koloru i jego wpływem na użytkowników.

Zalety barwy czerwonej:

 • jest jedną z najbardziej ulubionych wśród wszystkich ludzi
 • jest jedną z najbardziej intensywnych kolorów
 • przyciąga największą uwagę wśród wszystkich innych kolorów
 • jest najpotężniejszym kolorem do wyrażania nastrojów i uczuć

Wady koloru:

 • może powodować agresję lub wywoływać napobudliwość.

Powyższe zalety i wady dotyczą również odcień koloru czerwonego. To z jednej strony jest dojść dobry znak, ponieważ zgodnie z badaniami użycie barwy czerwonej w  elementach graficznych oraz elementach nawigacyjnych pozwala zwiększyć konwersję o 37%. Z drugiej strony, musisz uważać, ponieważ ten kolor może zniechęcić użytkowników do pozostania na Twojej stronie www.

Zgodnie z tym rekomenduję używać barwę czerwoną do realizacji projektów stron o:

 • jedzeniu
 • samochodach
 • randkach
 • świętach
 • sporcie
 • dekoracjach wnętrz
 • projektowaniu
 • podróżach i turystyce.

Należy dodać, że barwa czerwona jest dojść potężnym rozwiązaniem, przy tym musisz używać jej tak, aby nie otrzymać negatywnego wpływu na użytkowników. Jeśli już na pewno zdecydowałeś się na wybór tego koloru, mogę zaproponować przykłady jego użycia w projektach stron www. Przygotowałem kolejny zestaw z motywów dla WordPress od TemplateMonster, które w ten lub inny sposób zawierają kolor czerwony.

Przedstawione dziś motywy zbudowane są zgodnie ze standardami W3C i rekomendacjami wyszukiwarek internetowych. Dzięki temu nie musisz w dodatkowy sposób dostosowywać ich do wymagań SEO. Oprócz tego templatki są w pełni responsywne, co pozwala użytkownikom korzystać ze strony na różnych urządzeniach mobilnych bez żadnych ograniczeń w funkcjonalności.

Wśród poniższych motywów możesz znaleźć produkty GPL oraz te, które rozpowszechniają się na licencji do jednorazowego użytku. W poprzednich wpisach pisałem już o wadach i zaletach każdego z tych typów produktów. Przy tym, jaki produkt nie wybierzesz, templatka pomoże zbudować funkcjonalną stronę, która spełni Twoje potrzeby i wymagania użytkowników.

Kupując jeden z tych motywów dostaniesz rozszerzoną dokumentację, a w przypadku licencji do jednorazowego użytku – niezbędne pliki PSD i obrazki komercyjne. Należy dodać, że będziesz miał dostęp 24/7 do wsparcia technicznego od TemplateMonster. Dzięki temu możesz szybko rozwiązać problemy niezależnie od pory dnia i nocy.

Uwaga: Nie zamieszczam grafik, bo klikając w ZOBACZ a następnie w przycisk Zobacz live demo zobaczysz działanie każdej skórki!

Magic

Magic to nowy motyw flagowy, w którym zostały połączone najlepsze możliwości Monstroid i Monstroid 2 oraz nowe opcje od producenta. To wszystko czyni go potężnym rozwiązaniem do tworzenia szerokiego spektrum stron zaczynając od blogów tematycznych, a kończąc na sklepach internetowych. Jest to możliwe dzięki obecności 4 gotowych motywów potomnych, 7 stylów strony głównej, gotowym układom nagłówka i stopki.

Podany motyw rozpowszechnia się na licencji do jednorazowego użytku, a więc zawiera niezbędne pliki PSD i obrazki komercyjne. Dzięki temu możesz szybko dopasować projekt templatki do własnych potrzeb. Oprócz tego do Twojego użytku dostępne są rozbudowane opcje personalizacji, które pozwalają zarządzać wyglądem strony bezpośrednio w trybie online. Jest to wygodne rozwiązanie zarówno dla osób początkujących, jak i dla profesjonalistów.

Wspominałem już powyżej, że motyw Magic zawiera szereg opcji realizowanych za pomocą wbudowanych wtyczek. To są PowerBuilder, Cherry Projects, Cherry Serbices, TM Woocommerce Pack, Cherry Timeline, TM Gallery, TM Dashbord I Cherry MegaMenu. Dzięki tym wtyczkom będziesz mógł realizować najwybredniejsze projekty bez stosowania dodatkowych rozwiązań. Skórka jest kompatybilna z dodatkami dla WordPress.

ZOBACZ>>>

EliteBreed

Podany motyw będzie ciekawy dla szkółek jeździeckich, jak i dla firm zajmujących się wyścigami konnymi. Może być oczywiście dopasowany do powiązanych tematów sportowych. Tym bardziej, że dzięki licencji GPL, templatki można używać wielokrotnie do tworzenia dowolnej liczby stron www. Oprócz tego zawiera rozbudowane opcje personalizacji, co pozwala szybko modyfikować wygląd strony w trybie online.

Strona główna to wizytówką dla szkółki jeździeckiej. Tu znajduje się informacja powitalna, fotografie z galerii i krótki przegląd zajęć. Odwiedzający mogą zapoznać się z instruktorami i zapisać się na zajęcia w popularnych sieciach społecznościowych oraz zobaczyć konie. Dostać się do pozostałych informacji można przez rozwijane menu górne.

Funkcjonalność motywu została realizowana za pomocą najnowszej wersji Cherry Framework 5.0. Dzięki temu do Twojego użytki masz są rozwijane menu, TM galeria, opcjemediów społecznościowych, formularz zapisywania na newsletter itd. Oprócz tego templatka wspiera fonty webowe Google i technologię Retina.

ZOBACZ>>>

ReModel

Jeśli poszukujesz  stylowego motywu do stworzenia strony dla firmy zajmującej się przebudową i remontami domów, na pewno musisz zwrócić uwagę na ReModel. Podana skórka ma nowoczesny projekt, w którym główny nacisk został położony na dobrą grafikę i dużą typografię. To pozwala skupić uwagę odwiedzjących na zawartości strony i pomoże im szybko znaleźć interesującą informację.

Na stronie głównej znajduje się pełnoekranowy suwak, który można używać do celów reklamowych. Poniżej umieszczono sekcje z krótkim przeglądem oferowanych usług i informacją powitalną o firmie. Także na stronie głownej znajduje się portfolio z już zrealizowanymi projektami i krótki przegląd ostatnich artykułów z blogu. A na samym dole można znaleźć niezbędną informację kontaktową.

Do podanej templatki została zaimplementowana wtyczka PowerBuilder razem z modułami treściowymi. To pozwala dodawać zawartość na stronę i zarządzać nimi przez technikę „Przeciągnij i upuść”. Dostępne są także kluczowe wtyczki wchodzące w zestaw najnowszej wersji Cherry Framework. Podany motyw wspiera również WPML, WooCommerce, Ecwid i inne popularne rozszerzenia dostępne na stronie wordpress.org.

ZOBACZ>>>

Oglądaj, słuchaj, ćwicz - zdobywaj nowe umiejętności online

MasterChef

Jak wynika z nazwy tego motywu, jest to rozwiązanie dla stron o gastronomii oraz blogów poświęconych jedzeniu. Strona zbudowana w oparciu o podaną templatkę będzie wyglądała zjawiskowo, dzięki swemu kreatywnemu projektowi, w którym główny nacisk został położony na duże i dobrej jakości grafiki. Soczyste owoce i warzywa, pierwsze i drugie dania zrobią pozytywne wrażenie na odwiedzających witrynę.

Po wejściu na stronę główną osoby odwiedzjące mogą wybrać interesujący kurs i przejść do bardziej szczegółowych informacji o nim. Jest także dostępna informacja o szefach kuchni prowadzących zajęcia. Ponadto odwiedzający mogą polubić strony w popularnych sieciach społecznościowych i śledzić za ich pomocą Twoje propozycje. Na stronie można znaleźć również opinie studentów szkoły i ostatnie wpisy z blogu.

Podany motyw rozpowszechnia się na licencji GPL 3.0. A więc możesz używać go do tworzenia dowolnej liczby stron www. Dodatkową zaletą będzie obecność niezbędnych opcji realizowanych za pomocą Cherry Framework. To wszystko pozwala budować profesjonalne strony bez stosowania dodatkowych rozszerzeń. Motyw jest kompatybilny z popularnymi wtyczkami dla WordPress.

ZOBACZ>>>

IronMass

IronMass to cudowny wybór do stworzenia strony dla siłowni. Motyw ma stylowy projekt i niezbędne opcje, co pozwala w najlepszy sposób zareklamować swoje usługi w sieci. A dzięki licencji GPL możesz używać templatkę wielokrotnie i zrealizować nieograniczoną liczbę stron www.

Na stronie głównej można znaleźć wszystkie niezbędne informacje dotyczące siłowni i oferowanych usług. Tutaj jest sekcja z informacją powitalną, programy treningów sportowych, zalety siłowni w porównaniu do konkurencji. Można zapoznać się bliżej z trenerami, przeczytać ostatnie nowości i zapisać się na newsletter. Przejść do pozostałych podstron można za pomocą rozwijanego menu górnego.

Motyw IronMass zawiera wtyczkę PowerBuilder i 30+ modułów treściowych, co pozwala użytkownikom zarządzać zawartością strony za pomocą techniki „Przeciągnij i upuść”. Dodatkowo do tego dostępne są manager spotkań, rozkład treningów, rozwijane menu, dynamiczny suwak itd. Także motyw wspiera fonty webowe Google i zawiera mapę Google.

ZOBACZ>>>

Mechanna

Za pomocą tego motywu można zrealizować nowoczesną stronę na temat usług ślusarskich, chociaż nie jest to jedyny temat. Templatka zawiera rozbudowane opcje personalizacji, co pozwala szybko zmodyfikować jej wygląd i dopasować do innych niszowych tematów. Oprócz tego do motywu dodano ważne wtyczki Cherry, pozwalające stworzyć nowoczesne strony bez stosowania dodatkowych rozszerzeń.

Pierwsze, co widzi odwiedzający po wejściu na stronę główną, to pełnoekranowy suwak. Do niego można dodawać różne obrazki promujące działalność ślusarza. Poniżej umieszczone są kafelki z krótkim przeglądem oferowanych usług. Można znaleźć także opinie klientów, partnerów i niezbędną informację kontaktową. Ponadto dla odwiedzających dostępny jest formularz zgłoszeniowy, co pozwala zadać pytanie managerowi strony.

Funkcjonalność templatki została realizowana za pomocą Cherry Framework 5.0. Dzięki temu możesz korzystać z rozwijanego menu, suwaka, galerii, zakładek ulubionych stron itd. Mmotyw wspiera także fonty webowe Google i zawiera 30+ modułów treściowych dla wtyczki PowerBuilder. Ma również poprawny kod i jest przyjazny dla SEO.

ZOBACZ>>>

Spirit

Chociaż cheerleading jest mniej spotykany w Polsce, niż w Stanach Zjednoczonych, jego tradycje powoli przenikają w życie sportowe kraju. Za pomocą templatki Spirit możesz stworzyć stylową stronę, która będzie idealnie pasowała do tego tematu. A ponieważ odnosi się do motywów potomnych Monstroid, zawiera szereg opcji do stworzenia funkcjonalnych stron www.

W projekcie templatki zostały połączone stylowe efekty animacyjne realizowane za pomocą HTML i JS oraz Parallax. Dzięki temu strona jest dynamiczna i będzie ciekawa dla osób odwiedzających. Przy tym będzie ładować się szybko na dowolnych urządzaniach użytkowników. Do innych zalet motywu można zaliczyć wygodną nawigację, która pomoże odwiedzającym dostać się do głównych rozdziałów strony kilkoma kliknięciami myszką.

Jak napisałem wyżej, motyw Spirit odnosi się do produktów z rodziny Monstroid. I chociaż opiera się o poprzednią wersję Cherry Framework 4.0, to w żaden sposób nie ogranicza to jego funkcjonalności. Do Towjego użytku dostępne są 200+ opcji, które pomogą spełnić wszystkie potrzeby i oczekiwania użytkowników. A jeśli będziesz potrzebował dodatkowych opcji, możesz je dodać za pomocą popularnych wtyczek z repozytorium WordPress.

ZOBACZ>>>

Trucky

Jeśli prowadzisz  serwis związany z przewozami towarów za pomocą tirów czy innych pojazdów, na pewno będziesz potrzebował nowoczesnej strony do oferowania tego typu usług. Korzystając z motywu Trucky możesz wdrożyć wszystkie swoje pomysły. Ten motyw ma stylowy projekt i zawiera wszystkie niezbędne opcje dla realizacji powyższego celu.

Na stronie głównej znajdują się niezbędne informacje, które pomogą osobie odwiedzjącej zapoznać się z działalnością firmy. Tutaj jest krótka informacja o firmie, przegląd usług i zalety firmy w porównaniu do konkurencji. Na dole strony znajduje się mapa Google z szczegółami dojazdu do firmy i przyciski do profili przewoźnika w popularnych sieciach społecznościowych. Pozostałe informacje znajdują się na osobnych podstronach.

Podany motyw odnosi się do produktów GPL producenta. Oznacza to, że jego funkcjonalność została realizowana za pomocą najnowszej wersji Cherry Framework. Dzięki temu do templatki dodano rozwijane menu, dynamiczny suwak, mediateka, manager pasku bocznego itd. Oprócz tego motyw ma dobrze zoptymalizowany kod, dzięki czemu strona otrzyma wysokie wyniki w testach Google PageSpeed i GMetrix.

ZOBACZ>>>

Cigars

Jak wynika z nazwy tego motywu, jest on poświęcony cygarom i będzie idealnie pasował do przedstawienia takich produktów na stronie www. Paczka z tempaltką zawiera pliki PSD, co pozwala zmodyfikować jej wygląd nie do poznania. Motyw zawiera szereg opcji realizowanych za pomocą Cherry Framework, dzięki czemu możesz stosować go do innych tematów.

Motyw zawiera różne stylowe efekty animacyjne realizowane za pomocą HTML i JS oraz Parallax. Dzięki temu strona „ożywa” podczas przewijania i najechania myszą na różne elementy graficzne i nawigacyjne. Przy tym templatka nie jest obciążona nimi i będzie ładować się szybko na różnych urządzeniach użytkowników. Jest także wygodna nawigacja, co pozwala odwiedzającym szybko dostać się do interesujących informacji.

Motyw Cigars opiera się o Cherry Framework 4.0, dzięki czemu możesz korzystać z 200+ opcji wchodzących do tego frameworku. Oprócz tego do templatki były zaimplementowane wtyczki w rodziny MotoPress – wizualny edytor treści i suwak. Dzięki nim możesz zarządzać elementami strony za pomocą techniki „Przeciągnij i upuść”. Motyw również ma poprawny kod i jest przyjazny dla SEO.

ZOBACZ>>>

CreditCard Processing

Motyw można wykorzystać dla firm oferujących usługi finansowe. Jednak dzięki obecności plików PSD możesz zmodyfikować go pod inne cele biznesowe.

Na stronie głównej znajduje się podstawowa informacja dotycząca działalności firmy. Tutaj jest sekcja z przeglądem usług, krótka informacja „O firmie” i ostatnie działania. Dostać się do pozostałych informacji można za pomocą rozwijanego menu górnego i tekstowego menu, które znajduje się w stopce witryny. Na stronie są także przyciski do profili firmy w social media.

Podany motyw opiera się o Cherry Framework 3.1.5. I chociaż jest to starsza wersja frameworku, dla użytkowników dostępne są podstawowe opcje niezbędne do tworzenia profesjonalnych stron. Należy także zwrócić uwagę, że ten motyw został stworzony dla WordPress 4.4.x, jednak będzie kompatybilny z najnowszą wersją tego systemu. Oprócz tego wspiera WPML, WooCommerce i inne popularne wtyczki z serwisu wordpress.org.

ZOBACZ>>>

Janusz Kamiński

 

Leave a Reply

%d bloggers like this: