10 motywów dla WordPress w purpurowych kolorach

Jeśli śledzisz cykl artykułów o motywach dla WordPress, miałeś możliwość zapoznać się ze skórkami wykonanymi w barwie zielonej, niebieskiej oraz czerwonej. To są jedne z najbardziej używanych kolorów podczas projektowania stron www. Jednak mamy dla Ciebie jeszcze jeden ciekawy kolor – purpurowy, który jest bardzo ciekawym rozwiązaniem w projektowaniu webowym.

Czym jest barwa purpurowa? Jest to barwa o zakresie od intensywnie czerwonego do fioletu, także w głębokich odcieniach zbliżonych do barwy śliwki czy do koloru granatowego. Jak widać, kolor purpurowy jest to z kolei potomek fioletu, a nie synonim. Chociaż w języku polskim na barwę purpurową najczęściej stosuje się określenie fiolet.

Barwa purpurowa zawsze kojarzy z władzą, bogactwem, uduchowieniem i szlachetnością. Dlatego ten kolor używali w strojach tylko i wyłącznie królowie i cesarze, książęta i władcy. Było to związane z drogą wartością barwników, przez co na rzeczy wykonane w kolorze purpurowym mogły sobie pozwolić tylko osoby mające duże majątki. 

Do jakich stron najlepiej używać kolor purpurowy? Barwy fioletowej używa się rzadziej, niż wspomniane wcześniej kolory. Jest to związane z psychologią koloru i jego wpływem na osoby odwiedzające stronę.

Zalety barwy purpurowej:

 • jest to kolor bogactwa, władzy i siły;
 • jest to kolor, który kojarzy się z emocjami, romantyką oraz mistyką;
 • jest to kolor podkreślający indywidualność człowieka.

Wady koloru::

 • może kojarzyć się z cynizmem i arogancją;
 • może kojarzyć się z karierowiczostwem osoby oraz niewykonalnością działania.

Jak widać z powyższych znaczeń barwy należy być ostrożnym, aby nie wykorzystać jej w sposób negatywny. Oprócz tego musisz zwrócić uwagę na popularność barwy purpurowej u przedstawicieli płci silnej i płci pięknej. Zgodnie z prowadzonymi badaniami, ten kolor jest jednym z najbardziej niepopularnych wśród mężczyzn, jednak u kobiet jest drugim wśród ulubionych zaraz po kolorze niebieskim.

Wychodząc z tego najlepiej używać barwę purpurową w realizacji stron poświęconych:

 • kosmetykom
 • urodzie
 • modzie
 • fryzjerstwu
 • weselu
 • medycynie
 • technologiom.

Przy tym nie rekomendujemy używania tego koloru, gdy chodzi o:

 • politykę
 • finanse.

Jak widać, barwa fioletowa jest dobrym rozwiązaniem, gdy chodzi o tworzenie strony dla kobiet, ale nie najlepszym, jeśli będzie ona używana na stronach dla mężczyzn. Dlatego bądź ostrożny realizując witrynę www. A jeśli zastanawiasz się już nad wyborem tej barwy do przedstawienia własnego projektu w sieci, rekomenduję zapoznać się z dzisiejszym zestawem motywów od TemplateMonster. Będą dobrą inspiracją dla Twojego przyszłego projektu.

Wśród poniższych motywów możesz znaleźć templatki rozpowszechniane na licencji GPL, lecz także produkty udostępniane na licencji do jednorazowego użytku. Od wybranego rozwiązania będzie zależała obecność plików PSD, obrazków komercyjnych oraz opcji w motywie. Dlatego proszę zapoznaj się ze wspominanymi typami licencji w poprzednich naszych artykułach o templatkach oraz bezpośrednio na stronie producenta.

Przedstawione motywy dla WordPress są w pełni responsywne i przyjazne dla SEO. Oznacza to, że nie ma różnicy, z jakiego urządzenia użytkownik będzie wchodził na stronę, ona zawsze będzie się poprawnie wyświetlać. Oprócz tego podane templatki zbudowane są zgodnie ze standardami W3C i rekomendacjami wyszukiwarek internetowych. Dlatego nie musisz od nowa optymalizować strony www, motywy będą odpowiadały niezbędnym wymaganiom Google.

Kupując dowolny motyw z tego zestawu dostaniesz rozszerzoną dokumentację, co pomoże szybko opanować możliwości produktu i zbudować stronę www. A w przypadku templatek rozpowszechnianych na licencji do jednorazowego użytku dostaniesz również pliki PSD i obrazki komercyjne, które pomogą zmodyfikować wygląd strony według własnych potrzeb. Klienci otrzymują dożywotne wsparcie techniczne i mogą korzystać z pomocy specjalistów firmy, którzy pracują 24/7.

Zapraszam więc do bliższego zapoznania się z dzisiejszymi motywami.

Uwaga: Nie zamieszczam grafik, bo klikając w ZOBACZ a następnie w przycisk Zobacz live demo zobaczysz działanie każdej skórki!

Biteon

Jeśli poszukujesz nowoczesnego motywu do stworzenia strony dla gabinetu stomatologicznego, trafiłeś na dobrą templatkę. Ma prosty projekt, w którym główny nacisk został położony na dużą typografię i jakościowe obrazki. Dzięki temu osoby, które pierwszy raz trały na stronę będą mogły szybko zorientować się na niej i znaleźć niezbędne informacje. Rozbudowane opcje w templatce, które pomogą Ci przedstawić różne typy informacji na stronie.

Na stronie głównej można znaleźć podstawowe informacje o gabinecie stomatologicznym i zapoznać się z oferowanymi usługami. Tutaj jest duży suwak, który idealnie pasuje do przedstawienia informacji reklamowych. Także na stronie umieszczone są sekcje z informacją powitalną, ostatnimi artykułami na blogu oraz krótkim przeglądem usług. A jeśli osoby odwiedzające będą miały dodatkowe pytania, mogą skontaktować się z menagerem strony poprzez formularz kontaktowy, który znajduje się na dołu witryny.

Motyw Biteon został zbudowany w oparciu o najnowszą wersję Cherry Framework. Dzięki temu do templatki były dodane ciekawe wtyczki i widgety Cherry, rozszerzające funkcjonalność templatki. Templatka została zbudowana również o PowerBuilder i zawiera 25+ różnych modułów treściowych. To pozwala stworzyć różne typy stron i zarządzać zawartością przez metodę „Przeciągnij i Upuść”.

ZOBACZ>>>

WebBox

Strona internetowa dla studia projektowego, oprócz przedstawienia usług w sieci, jest jednocześnie wizytówką, pokazując umiejętności grafików i deweloperów webowych firmy. Dlatego ważnie jest, aby miała kreatywny projekt zbudowany w zgodności do najnowszych trendów w projektowaniu www. Motyw WebBox jest właśnie takim rozwiązaniem, który będzie idealnie pasował do stworzenia odpowiedniej witryny internetowej.

Strona główna zawiera różne sekcje z informacjami, które pomogą odwiedzającym szybko zapoznać się z usługami firmy. Tutaj jest sekcja z zaletami studia projektowego, informacją powitalną od właściciela, cenami za usługi i opiniami klientów. Odwiedzający mogą również przejść do działu popularnych pytań i odpowiedzi i zapoznać się z partnerami firmy. Dostać się do pozostałych działów witryny można przez rozwijane menu górne.

Funkcjonalność motywu WebBox realizowana za pomocą Cherry Framework 5.0. Dzięki temu możesz korzystać z szeregu opcji, w tym z rozwijanego menu, mediateki, polecanych wpisów, opcji mediów społecznościowych, mapy Google. Oprócz tego szablon wspiera fonty webowe Google, co pozwala używać 500+ różnych typografii na stronie www.

ZOBACZ>>>

 

Hironama

Jeśli jesteś  miłośnikiem anime i mangi, i chcesz stworzyć blog hobbistyczny, podany motyw będzie idealny. Ma charakterystyczny projekt, który zrobi pozytywne wrażenie na odwiedzających. Przy tym nie jest obciążony różnymi skryptami, dzięki czemu strona zbudowana w oparciu o ten motyw będzie ładować się bardzo szybko.

Na stronie głównej umieszczona jest sekcja z informacją o nadchodzących wydarzeniach i publikacjach. Także tutaj jest blok z popularnymi gwiazdami anime i mangi oraz ostatnie artykuły z blogu. Osoby odwiedzające mogą zapisać się na newsletter oraz dołączyć  do grona fanów strony w popularnych sieciach społecznościowych. Dzięki temu będą dostawali nowości na bieżąco.

Do motywu Hironama zostały dodane wtyczki i widgety Cherry, które pozwalają korzystać  z szeregu opcji. To są harmonogram, rozwijane menu, suwak, mediateka, manager paska bocznego, opcje mediów społecznościowych. Oprócz tego wspiera fonty webowe Google i technologię Retina. Motyw ma również poprawny kod i jest przyjazny dla SEO.

Oglądaj, słuchaj, ćwicz - zdobywaj nowe umiejętności online

 ZOBACZ>>>

AdBREAK

Za pomocą podanego motywu możesz realizować nowoczesną stronę dla agencji reklamowej. Chociaż nie ma żadnego problemu dostosować go do innych celów biznesowych. Motyw zawiera rozbudowane opcje personalizacji, co pozwala szybko dopasować wygląd strony pod własne potrzeby. Oprócz tego do templatki były dodane wtyczki i widgety Cherry, co pozwala tworzyć profesjonalne strony bez stosowania cudzych rozwiązań.

Na stronie głównej znajduje się dynamiczny suwak, który można używać do celów reklamowych. Poniżej znajdują się sekcje opisujące zalety firmy w odróżnieniu do konkurentów, przykłady zrealizowane projekty oraz krótka informacja o firmie. Oprócz tego odwiedzający mogą zapoznać się z opiniami zadowolonych klientów i przejść do blogu z tematycznymi artykułami.

Jak napisałem powyżej do tego motywu zostały dodane rozszerzenia od Cherry Framework. To pozwala  korzystać  z rozwijanego menu, mediateki, managera paska bocznego, newslettera i popupa itd. Do templatki była również dodana wtyczka PowerBuilder, co pozwala zarządzać zawartością strony dzięki metodzie „Przeciągnij i Upuść”. Oprócz tego motyw wspiera technologię Retina i Ecwid.

 ZOBACZ>>>

SmallSteps

Podany motyw przeznaczony jest do stworzenia strony dla szkoły podstawowej. Jednak można szybko zmodyfikować go pod realizację innych projektów niszowych. Tym bardziej, że wprowadzać wszystkie zmiany można bezpośrednio przez sekcję Personalizacja i oglądać je na bieżąco. Takie rozwiązanie bardzo  spodoba się osobom, którzy mają podstawową wiedzę w tworzeniu stron www.

Projekt motywu SmallSteps został wykonany w jaskrawych kolorach, dzięki czemu będzie ciekawy dla odwiedzających. Do innych jego zalet można zaliczyć brak rozbudowanych efektów animacyjnych, a więc one nie będą odwracały uwagi czytelników od zawartości strony. Należy także wyróżnić wygodną nawigację, co pozwala odwiedzającym szybko dostać się do interesującego działu witryny.

Motyw SmallStep opiera się o Cherry Framework 5.0, dzięki czemu możesz korzystać z szeregu opcji. Oprócz tego templatka wspiera popularne wtyczki z repozytorium WordPress, co pozwala Ci szybko dodać brakujące opcje. Ten motyw wspiera również fonty webowe Google i technologię Retina.

ZOBACZ>>> 

QuickWind

Chociaż projekt motywu jest przeznaczony do realizacji stron poświęconych żeglarstwu, to nie przeszkadza oczywiście używać go w innych tematach biznesowych. Templatka zawiera rozbudowane opcje personalizacji, co pozwala modyfikować wygląd strony w trybie online. Oprócz tego do motywu były dodane kluczowe rozszerzenia Cherry, które pomogą zbudować profesjonalną stronę internetową.

Po wejściu na stronę główną można znaleźć wszystkie niezbędne informacje o firmie. Tutaj znajduje się pełnoekranowy suwak, sekcja z informacją powitalną, realizowanymi usługami i ostatnimi wydarzeniami. Osoby odwiedzające mogą zapoznać się z opiniami byłych klientów oraz przejść do ostatnich artykułów na blogu. Dostać się do pozostałych podstron witryny można przez rozwijane menu górne.

Do motywu został dodany PowerBuilder i 25 modułów treściowych. Dzięki temu możesz tworzyć  nietypowe projekty stron i zarządzać elementami jednym kliknięciem myszki. Oprócz tego motyw zawiera MegaMenu, dynamiczny suwak, mediatekę, kalendarz, projekty Cherry, manager pasku bocznego itd. Ma także fonty webowe Google i mapę Google.

ZOBACZ>>>

 InTame

Jeśli prowadzisz firmę, która organizuje różne wydarzenia, na pewno musisz zwrócić uwagę na podany motyw. Po pierwsze, ma stylowy projekt, w którym główny nacisk został zrobiony na jakościowe obrazki i dużą typografię. Po drugie, templatka zawiera szereg opcji realizowanych za pomocą Cherry Framework 5.0. Ponadto motyw jest GPL, co pozwala używać go wielokrotnie do tworzenia stron www.

Strona główna występuje w formie wizytówki dla firmy. Na niej umieszczone są kluczowe informacje, które pomogą osobom odwiedzającym zapoznać się z działalnością firmy i przejść do zamówienia odpowiednich usług. A jeśli odwiedzający będą mieli dodatkowe pytania, mogą zgłosić je do managerów strony przez odpowiedni formularz. Oprócz tego klienci mogą zapisać się na profile firmy w popularnych sieciach społecznościowych i otrzymywać nowości w wygodny sposób.

Motyw InTame oprócz zalet licencji GPL, zawiera wtyczki i widgety Cherry, które znacznie rozszerzają jego funkcjonalność. Wyróżnić trzeba obecność wtyczki PowerBuilder, która pozwala zarządzać wyglądem strony dzięki metodzie „Przeciągnij i Upuść”. Motyw również jest responsywny i kompatybilny z popularnymi przeglądarkami internetowymi.

 ZOBACZ>>>

Highridge Center

Jeszcze jeden motyw poświęcony edukacji dzieci, który będzie idealnie pasował do stworzenia strony na przykład dla przedszkola. Chociaż przy prostych modyfikacjach może być dostosowany do powiązanych tematów. Dzięki rozbudowanym opcjom personalizacji takie zmiany można robić przez panel administracyjny, bez dłubania w kodzie. Wszystkie wprowadzone zmiany będą widoczne natychmiast.

Na stronie głównej znajduje się pełnoekranowy suwak, do którego można dodawać obrazki promujące przedszkole. Poniżej są przyciski do typów oddziałów i informacja powitalna. Osoby odwiedzające mogą zapoznać się z pracownikami i przejść na ich profile w popularnych sieciach społecznościowych. Dostać się do pozostałych informacji można przez odpowiednią kategorię MegaMenu.

Motyw Highridge Center został zbudowany w oparciu o Cherry Framework 5.0. Dzięki temu możesz korzystać z najnowszych rozszerzeń tego frameworku. Są to kalendarz z możliwością zapisania na spotkanie, rozkład zajęć, dynamiczny suwak, MegaMenu, opcje mediów społecznościowych itd. Templatka wspiera również fonty webowe Google i technologię Retina.

 ZOBACZ>>>

LifeHealth

Jeśli prowadzisz szkolenia oraz treningi, to na pewno potrzebujesz funkcjonalnego rozwiązania dla przedstawienia własnej marki w sieci. Podany motyw jest właśnie takich rozwiązaniem, które spełni wszystkie Twoje potrzeby i oczekiwania użytkowników. Oprócz nowoczesnego projektu templatka zawiera wszystkie niezbędne opcje do stworzenia profesjonalnych stron internetowych.

Na stronie głównej można znaleźć podstawowe informacje o trenerze personalnym. Tutaj jest informacja powitalna, krótki przegląd treningów i licznik umiejętności. Odwiedzające mogą zapoznać się z opiniami byłych klientów i przejść do ostatnich artykułów na blogu. Mogą także zapisać się na newsletter i otrzymywać najnowsze artykuły na skrzynkę pocztową.

Podany motyw rozpowszechnia się na licencji GPL, co pozwala używać go wielokrotnie do tworzenia różnych stron internetowych. Oprócz zalet tej licencji, skórka zawiera popularne wtyczki i widgety Cherry, które znacznie rozszerzają jej funkcjonalność. Motyw również jest kompatybilny z WPML i innymi popularnymi wtyczkami dla WordPress.

ZOBACZ>>>

Style Park

Chociaż podany motyw jest poświęcony modzie i będzie idealnie pasował do realizacji blogu modowego, możesz dostosować go do innych niszowych tematów. Tym bardziej, że templatka zawiera rozbudowane opcje personalizacji, co pozwala wprowadzać odpowiednie zmiany w trybie online. Oprócz tego skórka rozpowszechnia się na licencji GPL, a więc może być wykorzystywana wielokrotnie.

Oprócz wykorzystania różnych odcieni barwy filoetowej, w projekcie templatki używa się inne jaskrawe kolory. Dzięki temu strona wygląda młodzieżowo i będzie przyciągała uwagę odwiedzających. Do innych pzalet podanego motywu można zaliczyć wygodną nawigację, co pozwala szybko dostać się do interesującego tematu.

Funkcjonalność tego motywu została realizowana dzięki ostatniej wersji Cherry Framework. I chociaż do templatki były dodane tylko główne wtyczki Cherry, dostępnych opcji wystarczy, aby zrealizować nowoczesny blog www. A jeśli będziesz potrzebował dodatkowych funkcji, możesz skorzystać z popularnych wtyczek dla WordPress. Ten motyw będzie z nimi kompatybilny.

ZOBACZ>>>

Autor: Janusz Kamiński

 

Skomentuj!

Leave a Reply

%d bloggers like this: