10 motywów magazynowych dla WordPress

W tym roku WordPress obchodzi swoje 13 urodziny. Od czasu swego powstania do dnia dzisiejszego mocno się rozwijał i pozwala tworzyć szerokie spektrum stron www, zaczynając od blogów, a kończąc na sklepach internetowych. Jednak WordPress dalej pozostaje najpopularniejszym rozwiązaniem wśród blogerów. Więc, jeśli planujecie stworzyć stronę osobistą, gdzie będziecie dzielić się swoimi poradami oraz założyć internetowy magazyn, podany system będzie idealnie pasował do realizacji tego celu. A my przygotowaliśmy dla Was stylowe i nowoczesne szaty graficzne, które pomogą wyróżnić witrynę wśród konkurentów.

Do dzisiejszego zestawu trafiły templatki stworzone przez różnych dostawców działających na stronie marketplace. Jednak nie musicie się martwić. Każdy motyw dodawany na stronę TemplateMonster jest sprawdzany według bezpieczeństwa i powinien odpowiadać ustawionym kryteriom. Wszystkie templatki zawierają więc niezbędne opcje do tworzenia profesjonalnej strony www. A jeśli wyniknie potrzeba dodać brakujące funkcje, możecie zainstalować popularne rozszerzenia dla WordPress. Strona na pewno nie „posypie się”.

Poniższe motywy mają wszystkie popularne cechy profesjonalnych templatek:

  • są responsywne i kompatybilne z popularnymi przeglądarkami internetowymi. Dzięki temu strona będzie poprawnie wyświetlać się na różnych urządzeniach użytkowników
  • kod motywów został stworzony w zgodności do standardów W3C i rekomendacji wyszukiwarek internetowych. To oznacza, że od samego startu Twoja strona nie będzie mieć obniżonych pozycji w wynikach wyszukiwania
  • templatki posiadają kluczowe opcje i wspierają popularne wtyczki dla WordPress
  • razem z motywem dostarczana jest dokumentacja. Za jej pomocą można szybko opanować dostępne na stronie opcje
  • templatki są wspierane przez pracowników TemplateMonster oraz autorów produktów. W tym przypadku zawsze możecie liczyć na pomoc, jeśli pojawi się jakiś problem podczas instalacji oraz użycia motywu.

Więcej informacji o motywach możecie znaleźć w poniższych opisach.

Uwaga: Nie zamieszczam grafik, bo klikając w ZOBACZ a następnie w przycisk Zobacz live demo zobaczysz działanie każdej skórki!

Storycle

To rozbudowane rozwiązanie do tworzenia różnego rodzaju blogów i stron magazynowych. Templatka zawiera 13 motywów potomnych, które są poświęcone różnym tematom niszowym. Możecie więc wybrać najbardziej odpowiedni projekt dla realizacji własnej witryny. A dzięki obecności wygodnych opcji personalizacji, szybko dostosujecie go do własnych potrzeb.

Funkcjonalność 24. Storycle została realizowana w oparciu o najnowszą wersję Cherry Framework. To pozwala korzystać się z rozbudowanych wtyczek i widgetów Cherry. Oprócz tego do templatki był włączony wizualny edytor stron Elementor i ciekawe rozszerzenia dla niego – JetElements, JetMenu, JetBlog, JetTabs, JetReviews oraz JetTricks. Dzięki tym wtyczkom możecie tworzyć jeszcze bardziej rozbudowane strony za pomocą metody „Przyciągnij i Upuść”.

ZOBACZ>>>

PublicoN.

PublicoN. to stylowa templatka do tworzenia portalów informacyjnych. Jej projekt został wykonany w biało-czarnym kolorze z lekkim dodaniem niebieskiej barwy. Za pomocą ostatniej wyróżniane są elementy nawigacyjne. Oprócz tego główny nacisk robi się na dużą typografię i jakościowe obrazki. Więc odwiedzający mogą szybko znaleźć interesujący temat do przeczytania.

Motyw opiera się o Cherry Framework 5.1.4, co pozwala korzystać z szeregu opcji frameworku. A jeśli wyniknie potrzeba rozszerzyć funkcjonalność podanego motywu, można skorzystać z popularnych wtyczek z repozytorium WordPress. Ten motyw jest kompatybilny z nimi. Oprócz tego templatka posiada Elementor i dodatkowe wtyczki dla niego – JetElements, JetBlocks, JetTabs, JetThemeCore i JetBlog. Motyw także jest responsywny i kompatybilny z popularnymi przeglądarkami internetowymi.

ZOBACZ>>>

4news

Za pomocą tego motywu możecie stworzyć portal informacyjny poświęcony różnym tematom niszowym. Jest to możliwe dzięki uniwersalności projektu templatki i wygodnym opcjom zarządzania wyglądem, które umieszczone są w sekcji „Personalizacja”. Oprócz tego motyw posiada ciekawe widgety pozwalające umieszczać różne typy informacji na stronie.

Motyw 4news zawiera kluczowe rozszerzenia do użytku, w tym MegaMenu, mediatekę, kalendarz, manager pasku bocznego itd. Oprócz tego on wpiera popularne wtyczki ze strony wordpress.org, co pozwala szybko dodać brakujące opcje. Warto także wydzielić obecność dodatkowych wtyczek dla Elementora. To są JetElements i JetBlog – rozszerzenia od zespołu ZEMEZ. Motyw również jest responsywny i przyjazny dla SEO.

ZOBACZ>>>

Port Allum

Ten motyw może być stosowany również do tworzenia blogów, jak i stron magazynowych. Posiada 7 układów nagłówka, 3 stopki oraz 4 projekty dla blogu. To pozwala wybrać optymalny projekt dla strony i potem dostosować go do własnych potrzeb używając rozbudowane opcje personalizacji. Także warto podkreślić obecność różnych widgetów. Za ich pomocą można na różne sposoby wyświetlać informacje na stronie www.

Oglądaj, słuchaj, ćwicz - zdobywaj nowe umiejętności online

Do motywu były dodane popularne wtyczki Cherry, w tym Cherry Socialize, Cherry Search oraz Cherry Sidebars. Oprócz tego motyw posiada dodatkowe rozszerzenia dla Elementora. To są wtyczki JetElements i JetBlog, które dodają ciekawe widgety do użytku. Templatka również ma poprawny kod, który został stworzony w zgodności do standardów W3C i rekomendacji wyszukiwarek internetowych.

ZOBACZ>>>

Hashnews

Projekt motywu został wykonany w jaskrawych farbach, a główny nacisk położono na duże obrazki i typografię. Warto podkreślić obecność stylowych efektów animacyjnych, które dodają dynamiczności witrynie. Przy tym strona nie jest przeciążona elementami graficznymi i skryptami i będzie szybko ładować się na różnych urządzeniach użytkowników.

Motyw Hashnews zawiera kluczowe rozszerzenia do tworzenia portalu informacyjnego. Do użytku dostępne są MegaMenu, Ajax Contact Form, formularz zapisywania na newsletter, opcje mediów społecznościowych itd. Oprócz tego do templatki był wbudowany wizualny edytor stron KingComposer i ponad 40+ widgetów dla niego. Motyw także wspiera fonty webowe Google, co pozwala używać stylowe typografie dla wyróżnienia zawartości tekstowych na stronie.

ZOBACZ>>>

ChampionNews

Jak mogliście wydedukować z nazwy tego motywu, jest on poświęcony tematom sportowym. Więc możecie używać go do stworzenia odpowiedniego magazynu internetowego. Chociaż templatka może być dopasowana pod inne tematy niszowe. Pomogą w tym wygodne opcje zarządzania wyglądem i obrazki o wysokiej jakości.

Ten motyw został zbudowany w oparciu o Cherry Framework. To pozwala korzystać z rozwijanego menu górnego, mediateki, managera pasku bocznego oraz opcje mediów społecznościowych. Motyw także posiada 5 rozszerzeń dla Elementora. To są JetElements, JetBlocks, JetTabs, JetThemeCore oraz JetBlog. Oprócz tego templatka jest responsywna i przyjazna dla SEO.

ZOBACZ>>>

MediaTel

Stylowy motyw do stworzenia blogu oraz magazynu internetowego. Jego projekt został wykonany w biało-pomarańczowych barwach i nie zawiera rozbudowanych efektów animacyjnych. Dzięki temu uwaga odwiedzających skupia się na zawartości strony. Oprócz tego templatka jest „lekka”, więc strona będzie szybko ładować się na różnych urządzeniach internautów.

Funkcjonalność podanego motywu jest realizowana w oparciu o Unyson framework. To pozwala korzystać z wygodnych widgetów i różnych opcji. A jeśli będziecie potrzebowali dodatkowych funkcji, możecie zainstalować popularne wtyczki dla WordPress. Motyw na pewno nie „posypie się”. Templatka również jest responsywna i kompatybilna z popularnymi przeglądarkami internetowymi.

ZOBACZ>>>

On the Road

Poszukujecie rozwiązania do stworzenia bloga poświęconego podróżom? Podany motyw będzie idealnie pasował do realizacji tego celu. Ma nie tylko charakterystyczny projekt, lecz także zawiera wtyczki i widgety Cherry. Oprócz tego możecie szybko dopasować go do potrzeb projektu używając rozbudowane opcje zarządzania wyglądem. Znajdziecie je w sekcji „Personalizacja” panelu administracyjnego.

Jak pisaliśmy powyżej, podany motyw zawiera kluczowe wtyczki wchodzące w Cherry Framework. To pozwala korzystać z rozwijanego menu, mediateki, managera pasku bocznego, kalendarza, mapy Google itd. Motyw także wspiera fonty webowe Google. Możecie używać ponad 800 stylowych typografii na stronie www. Templatka także ma poprawny kod i jest przyjazna dla SEO.

ZOBACZ>>>

Social Video

Jeszcze jedno ciekawe rozwiązanie do stworzenia blogu oraz portalu informacyjnego. Ten motyw ma uniwersalny projekt, więc może być dopasowany do różnych tematów niszowych. Oprócz tego zawiera popularne rozszerzenia i ciekawe widgety. Więc nie musicie korzystać z cudzych wtyczek budując profesjonalną stronę www. Ten motyw będzie kompatybilny z nimi.

Motyw Social Video został zbudowany w oparciu o Unyson framework, który wzbogaca go szeregiem funkcje. Oprócz tego do templatki były dodane wtyczki Meta Box Plugin oraz Contact Form 7. Motyw również wspiera MailChimp, Yoast SEO i inne popularne dodatki dla WordPress; fonty webowe Google i technologię Retina. Templatka także ma poprawny kod i jest przyjazna dla SEO.

ZOBACZ>>>

Sportex

Sportex to funkcjonalny motyw do stworzenia sportowego portalu informacyjnego. W jego projekcie główny nacisk położono na jakościowe obrazki i stylowe efekty animacyjne. Dzięki temu witryna wygląda młodzieżowo i na pewno przypadnie do gustu czytelnikom. Różne widgety pomogą odwiedzającym szybko znaleźć interesujący artykuł do przeczytania.

Podany motyw korzysta się z możliwości Cherry Framework. Dzięki temu możecie używać MegaMenu, manager pasku bocznego, opcje mediów społecznościowych, wyszukiwarkę Cherry itd. Templatka także wspiera wtyczki umieszczone na stronie wordpress.org. Do innych przewag motywu można odnieść obecność wizualnego edytora Page Buider i ponad 25+ modułów treściowych dla niego. Templatka również jest responsywna i kompatybilna z popularnymi przeglądarkami www.

ZOBACZ>>>

Autor: Janusz Kamiński

Leave a Reply

%d bloggers like this: