10 motywów WordPress do tworzenia blogu podróżniczego

Lubisz podróżować i chcesz dzielić się swoim doświadczeniem w internecie? Oczywiście robić to można w popularnych mediach społecznościowych. Jednak te serwisy mają ograniczone możliwości formatowania zawartości tekstowych. Oprócz tego nie możesz pisać zbyt długich tekstów, ponieważ one nie będą czytane przez użytkowników. Więc jeśli chcesz robić dobre jakościowo artykuły, dodawać do nich foto, mapy itd., warto rozważyć stworzenie blogu www. W tym przypadku WordPress będzie idealnym rozwiązaniem.

Jeśli rozwiązanie do stworzenia strony już zostało wybrane, warto skupić się na poszukiwaniu odpowiedniego motywu tematycznego. W jednym z poprzednich wpisów o szatach graficznych zebraliśmy templatki poświęcone podróżom. Postanowiliśmy przygotować nowe zestawienie motywów, które wybraliśmy z oferty TemplateMonster. Dzięki temu masz 20 ciekawych projektów do realizacji blogu. A jeśli dodać do tego rozbudowane opcje personalizacji, będziesz mógł spełnić wszystkie swoje potrzeby, a także oczekiwania użytkowników.

Poniższe motywy mają kreatywne układy, w których były wykorzystane najnowsze pomysły na projektowanie webowe. Oprócz tego projekty motywów nie są przeciążone elementami graficznymi i efektami animacyjnymi. Dlatego strona zbudowana na dowolnym z nich będzie miała wysokie wyniki w testach Google PageSpeed i GTmetrix. Do innych zalet podanych templatek, trzeba zaliczyć responsywność i kompatybilność z popularnymi przeglądarkami internetowymi.

Każdy motyw ma niezbędne wtyczki i widgety do tworzenia profesjonalnego bloga. Oprócz tego możesz korzystać z popularnych dodatków dla WordPress. Wybrane templatki są kompatybilne z nimi. Także w paczce z motywem możesz znaleźć obrazki o wysokiej jakości (ich obecność zależy od templatki) oraz niezbędną dokumentację. Pomoże to szybko dopasować stronę do własnych potrzeb.

Wszystkie motywy od TemplateMonster są wspierane przez wykwalifikowane wsparcie techniczne, które jest dostępne 24/7. Dlatego możesz liczyć na pomóc specjalistów, gdy pojawi się jakikolwiek problem z wybranym produktem.

Zapraszamy do bliższego zapoznania się z wybranymi templatkami.

Uwaga:  klikając w ZOBACZ a następnie w przycisk Zobacz live demo zobaczysz działanie każdej skórki!

 

TripSpot

Podany motyw ma kreatywny projekt, w którym główny nacisk położono na stronie głównej, na której umieszczone są kluczowe wiadomości o autorze, popularne wpisy z blogu i portfolio. Oprócz tego możesz dodać nowe własne sekcje z dostępnych wariantów. Templatka posiada wszystkie niezbędne widgety do użytku.

Do motywu były włączone kluczowe rozszerzenia, które pomogą zbudować dobrą stronę. Są to rozwijane menu, galeria TM, mediateka, opcje mediów społecznościowych, formularz zapisywania na newsletter itd. Do motywu także był włączony Elementor i JetElements – rozszerzenie, które dodaje nowe bloki do popularnego wizualnego kreatora stron. Motyw także jest responsywny i przyjazny dla SEO.

ZOBACZ>>>

 

WorldMap

Za pomocą tego motywu możesz zbudować nowoczesny blog podróżniczy i dzielić się ciekawymi historiami z czytelnikami. Templatka ma charakterystyczny projekt, w którym łączy się elegancja i funkcjonalność. Na stronie głównej umieszczone są różne sekcje z artykułami tematycznymi, co pozwala osobom odwiedzającym szybko znaleźć interesujący temat do przeczytania. Oprócz tego możesz dodawać dodatkowe widgety nawigacyjne z dostępnych rozwiązań.

Podany motyw zawiera tylko główne dodatki, jednak jest kompatybilny z popularnymi wtyczkami dla WordPress. Do użytku dostępne są MegaMenu, mediateka, opcje mediów społecznościowych i różne widgety. Templatka także posiada Elementor i wtyczkę JetElements. Ona również wspiera fonty webowe Google, co pozwala używać stylowe typografie do wyróżnienia zawartości tekstowych na stronie www.

ZOBACZ>>>

 

ViNews

Podany motyw ma nowoczesny projekt, w którym główny nacisk robi się na jakościowe obrazki i dużą typografię. Oprócz tego warto zauważyć jasne kolory, które idealnie komponują się z fotografiami o podróżach. Do innych zalet podanego projektu można zaliczyć proste efekty animacyjne, które nie odwracają uwagi odwiedzających od zawartości strony. Także kod motywu nie jest przeciążony skryptami, dzięki czemu strona będzie szybko ładować się na różnych urządzeniach internautów.

Motyw ViNews zawiera wszystkie niezbędne funkcje do stworzenia profesjonalnego blogu bez stosowania dodatkowych wtyczek. Motyw jest kompatybilny z popularnymi rozszerzeniami z repozytorium WordPress. Motyw także ma czysty kod, który został zaprojektowany zgodnie ze standardami W3C i rekomendacjami wyszukiwarek internetowych. Dzięki temu strona zbudowana na nim będzie przyjazna dla SEO.

ZOBACZ>>>

 

Journeo

Podany motyw można zastosować zarówno do stworzenia blogu podróżniczego jak i realizacji strony dla agencji turystycznych. Templatka posiada do tego wszystkie niezbędne funkcje. Oprócz tego ma gotowe projekty dla nagłówka i stopki oraz wygodne opcje personalizacji. Możesz szybko dopasować wygląd templatki do własnych potrzeb.

Do podanego motywu włączono MegaMenu, galerię i mediatekę, opinie byłych klientów, formularz zapisu na newsletter i formularz kontaktowy. Oprócz tego motyw wspiera fonty webowe Google i technologię Retina. Do użytku dostępny jest Elementor i dodatkowe rozszerzenia do niego – wtyczki JetElements, JetBlocks, JetTabs oraz JetThemeCore. Motyw także jest responsywny i kompatybilny z przeglądarkami internetowymi.

Oglądaj, słuchaj, ćwicz - zdobywaj nowe umiejętności online

ZOBACZ>>>

 

Trip & Guide

Kolejny ciekawy motyw do stworzenia blogu o podróżach oraz strony dla agencji turystycznej. Realizacja tego typu witryn jest możliwa dzięki obecności niezbędnych rozszerzeń i wygodnych opcjie zarządzania wyglądem. Oprócz tego motyw wspiera cudze wtyczki, co pozwala szybko dodać brakujące opcje na stronę. Do innych zalet templatki zaliczyć trzeba wygodną nawigację i proste efekty animacyjne.

Podany motyw zawiera popularne dodatki, w tym dynamiczne menu, suwak Revolution Slider, galerię, newsletter, opcje mediów społecznościowych itd. Oprócz tego motyw zawiera mapę Google i wspiera fonty Google. Za pomocą tych ostatnich można w lekki sposób wyróżniać ważne informacje na stronie. Templatka także ma poprawny kod, który został zaprojektowany w zgodzie ze standardami W3C i rekomendacjami wyszukiwarek internetowych.

ZOBACZ>>>

 

Journez

Ten motyw ma charakterystyczny projekt, który na pewno przypadnie do gustu odwiedzającym. Główny nacisk został położony na jakościowe obrazki i dużą typografię. Oprócz tego strona główna templatki jest wizytówką dla blogu oraz strony biznesowej. Na niej znajdują się kluczowe sekcje z informacjami o autorze, artykułach oraz oferowanych usługach. Motyw także ma wygodne opcje personalizacji i gotowe projekty podstron.

Do użytku dostępne są popularne rozszerzenia, w tym rozwijane menu, kalendarz, manager pasku bocznego, mediateka, mapa Google itd. Motyw także jest kompatybilny z popularnymi wtyczkami z repozytorium WordPress. Więc możesz szybko dodać brakujące opcje na stronę www. Templatka także wspiera fonty webowe Google i technologię Retina.

ZOBACZ>>>

 

24.Storycle

Pisząc o motywach do tworzenia blogu, nie można ominąć 24.Storycle. Ta wielofunkcjonalna templatka posiada 16 gotowych projektów dla strony, w tym i na tematy podróżnicze. Dlatego możecie zbudować stronę, o której dawno marzyliście. Oprócz tego warto wyróżnić szeroki wybór różnych rozszerzeń oraz obecność wysokiej jakości obrazków tematycznych. To pozwoli zbudować w pełni funkcjonalny blog podróżniczy.

Do motywu 24.Storycle zostały dodane popularne wtyczki Cherry i dodatkowe rozszerzenia do wyświetlenia kluczowych tematów niszowych. Oprócz tego templatka posiada wszystkie wtyczki Jet, które rozszerzają wizualny kreator stron Elementor. Ostatni także jest dostępny na pokładzie. Warto także wspomnieć o integracji technologii AMP, co znaczniej przyspiesza ładowanie strony internetowej. 4

ZOBACZ>>>

 

Love Life

Jest to proste i wygodne rozwiązanie do stworzenia blogu o podróżach. Chociaż ten motyw można lekko dostosować także do innych tematów niszowych. Wystarczy zmienić zawartość wpisów i obrazki w artykułach, aby strona wyglądała zupełnie inaczej. Pomogą w tym także rozbudowane opcje personalizacji i obecność Elementora. Dzięki temu nie musicie „wchodzić w kod”, aby zmodyfikować projekt witryny oraz stworzyć unikatowe podstrony.

Podany motyw zawiera tylko kluczowe funkcje. Jednak dostępnych wtyczek i widgetów całkowicie wystarczy do tworzenia nowoczesnego blogu. Do użytku dostępne są rozwijane menu, galeria, mediateka, opcje mediów społecznościowych, manager pasku bocznego itd. Templatka także jest responsywna i kompatybilna z przeglądarkami internetowymi. Dzięki temu będzie poprawnie wyświetlać się na różnych urządzeniach mobilnych użytkowników.

ZOBACZ>>>

 

Gal Walking

Kolejne świetne rozwiązanie do stworzenia blogu na temat przygód i podróży. Motyw ma elegancki projekt, w którym główny nacisk został położony na wysokiej jakości obrazki i typografie. Warto także zauważyć proste efekty animacyjne, które nie odwracają uwagi od zapoznania się z zawartością strony. Oprócz tego kod motywu nie jest przeciążony skryptami. Dlatego strona będzie miała dobre wyniki w testach Google PageSpeed i GTmetrix.

Funkcjonalność podanego motywu jest realizowana w oparciu o Cherry Framework 5.1. To pozwala korzystać z MegaMenu, mediateki, opcje mediów społecznościowych i managera pasku bocznego. Templatka także posiada Elementor i zestaw bloków dla niego – wtyczkę JetElements. Za pomocą tego kreatora stron możesz szybko tworzyć unikatowe projekty stron i łatwo zarządzać elementami na nich.

ZOBACZ>>>

 

Spontaneo

Za pomocą tego motywu można stworzyć nowoczesny blog, w tym i na temat podróży. Templatka ma uniwersalny projekt i wygodne opcje personalizacji. Dzięki temu możesz szybko dopasować wygląd strony do własnych potrzeb. Oprócz tego do użytku dostępne są rozbudowane widgety pozwalające wyświetlać różnego typu zawartość na stronie.

Podany motyw zawiera popularne wtyczki Cherry, Elementor i zestaw rozszerzeń dla niego – wtyczkę JetElements. Oprócz tego motyw jest kompatybilny z popularnymi wtyczkami dla WordPress. Dlatego możesz w dowolnym czasie rozszerzyć funkcjonalność blogu. Templatka także jest przyjazna dla SEO. Więc nie musisz modyfikować jej kodu, aby strona odpowiadała podstawowym wymaganiom SEO.

ZOBACZ>>>

 

Autor: Janusz Kamiński

Leave a Reply

%d bloggers like this: