10 motywów WordPress z efektem Parallax

W dzisiejszym artykule przygotowałem dla Was zestaw motywów używających Parallax Skrolling. Ten efekt sprawi, że Wasze strony zaspokoją najwybredniejszych użytkowników.

Czym jest Parallax? Parallax (od greckiego – zmiana, alternacja)  to zmiana położenia obiektu w stosunku do zdalnego tła, w zależności od położenia widza.

Czym jest Parallax Skrolling? Parallax Skrolling to przewijanie równolegle, które opiera się na sztucznym wywołaniu wrażenia paralaksy podczas przewijania dowolnego obrazu. Ta technika przeszła do projektowania webowego z gier komputerowych 2D, gdzie stosowano odmienne tempo przewijania kilku elementów tła, dzięki czemu uzyskiwano złudzenie efektu trójwymiarowego. W przypadku stron www działa dokładnie ten sam mechanizm – różne elementy tła poruszają się w odmiennym tempie, co daje efekt głębi. Dzięki temu strony korzystające z efektu z Parallax Scrolling przykuwają uwagę użytkowników i zachęcają ich do dalszego korzystania z witryny.

W dzisiejszym zestawie znajdziesz 10 stylowych motywów od TemplateMonster, które zbudowane z użyciem efektu Parallax Skrolling. Wszystkie one są w pełni responsywne i kompatybilne z popularnymi przeglądarkami internetowymi. Oprócz tego templatki zbudowane są zgodnie ze standardami W3C i rekomendacjami wyszukiwarek internetowych, a więc będą przyjazne dla SEO. Każda paczka z motywem zawiera rozszerzoną dokumentację, co pomoże Wam szybko zbudować stronę www.

Uwaga: Nie zamieszczam grafik, bo klikając w ZOBACZ a następnie w przycisk Demo zobaczysz działanie każdej skórki!

Harvest

Motyw Harwest jest poświęcony rolnictwu, a więc będzie idealnie pasować do tworzenia stron dla firm, które działają w tej dziedzinie. Oczywiście projekt można dopasować do innych tematów biznesowych, tym bardziej, że razem z motywem otrzymasz niezbędne pliki PSD. A wszystkie potrzebne opcje zapewnia Cherry Framework. W projekcie motywu zostały połączone obrazki i duża typografia. Oprócz tego jest dynamiczny dzięki połączeniu efektów animacyjnych używających możliwość HTML, CSS i Parallax. Po wejściu na stronę główną użytkownik znajdzie pełnoekranowy suwak, który można używać do celów reklamowych. Także na stronie dostępne są bloki z przeglądem rozdziałów strony, zalet firmy i danymi kontaktowymi. A na samym dołu odwiedzający mogą znaleźć mapę Google. Podany motyw zbudowano w oparciu o Cherry Framework wersje 4.0. Dlatego zawiera szereg wtyczek i widgetów rozszerzających funkcjonalność strony. Oprócz tego do motywu dodano wtyczki MotoPress – wizualny edytor treści z funkcją „Przeciągnij i upuść” i wizualny suwak. Kupując ten motyw dostajesz  roczną licencję na te rozszerzenia.

ZOBACZ>>>

Advisto

Jeśli potrzebujesz stylowego projektu do tworzenia strony typu doradca finansowy, skorzystaj się z motywu Advisto. Ten produkt rozpowszechnia się na licencji GPL, a więc możesz używać go wielokrotnie do tworzenia stron www. A dzięki rozbudowanym opcjom personalizacji nie stanowi żadnego problemu dopasowanie projektu skórki do innej tematyki. Na stronie głównej znajdują się kluczowe informacje pozwalające odwiedzającym zapoznać się z usługami firmy i zdecydować na ich zamówienie. Tutaj jest sekcja z przeglądem oferowanych usług, licznik umiejętności, sekcja z opiniami klientów, partnerami i przeglądem ostatnich wpisów na blogu firmowym. Użytkownicy mogą zadać dowolne pytanie menedżerom strony za pomocą odpowiedniego formularza kontaktowego, który znajduje się na dołu.  Oprócz zalet licencji GPL, motyw ma wbudowane rozszerzenia nowej wersji Cherry Framework. Do użytku dostępne są gotowe układy strony, moduły treściowe i zaawansowane widgety, w tym zakładki, chmura tagów, mapa Google itd. Podany motyw jest całkowicie responsywny i przyjazny dla SEO.

ZOBACZ>>>

 

Caldera

Caldera to funkcjonalny motyw przeznaczony do tworzenia strony stalowni J Jednak możesz dopasować go do innych celów biznesowych, korzystając z rozbudowanych opcji personalizacji. Oprócz tego motyw opiera się o Cherry Framework 5.0, a więc zawiera niezbędne opcje do tworzenia profesjonalnej strony www. Osoby odwiedzające mogą znaleźć interesującą ich informację na stronie głównej. Oprócz tradycyjnego przeglądu usług i kluczowych rozdziałów strony, można znaleźć krótką historię stalowni i zapoznać się z nowościami w przemyśle. Więcej informacji można otrzymać po przejściu do odpowiednich rozdziałów strony za pomocą rozwijanego menu na górze witryny oraz tekstowego menu z rozdziałami w stopce. Caldera zrobiona jest na GPL. Do motywu zostały wbudowane rozwijane menu, Power Page Builder, suwak, Cherry Projects itd. Możesz zainstalować dodatkowe wtyczki z repozytorium WordPress. Ten motyw będzie z nimi kompatybilny.

ZOBACZ>>>

 

Fenimore

Motyw przyda się do tworzenia strony prawniczej, chociaż może być używany do powiązanych tematów. Ma elegancki projekt, w którym połączone są dobre grafiki i proste efekty animacyjne. Przy tym udany wybór kolorów pozwala koncentrować uwagę odwiedzających na zawartości strony, dzięki czemu mogą szybko znaleźć interesującą informację. Na stronie głównej znajduje się dynamiczny suwak, sekcja z przeglądem usług, licznik umiejętności oraz blok z opiniami klientów. Dla odwiedzających dostępne są także dane kontaktowe z mapą Google i formularz  szybkiego kontaktu. Oprócz tego one mogą polubić profile firmy w popularnych sieciach społecznościowych. Podany motyw został zbudowany w oparciu o Cherry Framework, a więc zawiera dodatkowe wtyczki i widgety Cherry. Wśród nich można wyróżnić dynamiczny suwak, rozwijane menu, kalendarz, zakładki, chmurę tagów, mapę Google itd. Oprócz tego motyw wspiera technologię Retina i fonty webowe Google. Także est kompatybilny z popularnymi wtyczkami dla WordPress.

ZOBACZ>>>

Oglądaj, słuchaj, ćwicz - zdobywaj nowe umiejętności online

Marshall

Marshall to nowoczesny motyw biznesowy, który zawiera wszystkie niezbędne opcje do stworzenia profesjonalnej strony internetowej. Projekt został wykonany w jasnych kolorach. Dzięki temu motyw jest przyjazny dla użytkowników, a poszukiwanie informacji nie zajmuje dużo czasu. Przy tym templatka zawiera rozbudowane opcje personalizacji, co pozwala szybko dopasować wygląd strony do potrzeb Twojego biznesu. Kluczowymi elementami strony są dynamiczny suwak, sekcja z przeglądem usług, partnerów i zalet firmy. Oprócz tego na stronie użytkownicy mogą zapoznać się z ostatnimi artykułami opublikowanymi na blogu oraz zapisać się na newsletter i otrzymywać świeże nowości na skrzynkę pocztową. Dzięki obecności przycisku „Powróć do góry strony” można szybko przemieszczać się po stronie. Motyw Marshall rozpowszechnia się na licencji GPL, co rozszerza  jego zastosowania. Oprócz tego zbudowany został w oparciu o najnowszą wersję Cherry Framework, dlatego zawiera szereg opcji. A jeśli ich będzie za mało, zawsze możesz dodać nowe, instalując popularne wtyczki z repozytorium WordPress.

ZOBACZ>>>

Betasso

Apetyczny motyw, który pozwoli Ci stworzyć nowoczesną stronę dla restauracji J Chociaż może być stosowany do realizacji strony dowolnego innego zakładu gastronomicznego. Dzięki rozszerzonym opcjom personalizacji proces dopasowania strony będzie prosty i zajmie mało czasu. Dlatego korzystać się z motywu mogą nawet początkujące użytkownicy WordPress. Na stronie głównej znajdują się specjalne widgety, które pozwolą użytkownikom zapoznać się z menu restauracji i wybrać najsmaczniejsze dania. Oprócz tego na stronie jest informacja powitalna od szefa kuchni, sekcja z opiniami klientów i mapa Google ze szczegółowym adresem restauracji. A jeśli użytkownicy będą chcieli zapoznać się z fotografiami zakładu, mogą przejść do galerii z odpowiedniej sekcji na stronie. Ten motyw zbudowany w oparciu o Cherry Framework 5.0. Dlatego zawiera następujące opcje: opcje układu, możliwość zarezerwować stolika, moduły treściowe, rozwijane menu, kalendarz itd. Motyw jest całkiem responsywny, a więc strona będzie poprawnie wyświetlać się na urządzeniach mobilnych klientów.

ZOBACZ>>>

Jorden

Motyw poświęcony tematom winiarskim i będzie pasować do stron firmowych dla winiarni. Może on być stosowany również do tworzenia blogów hobbystycznych poświęconych winom. A ponieważ jest to motyw GPL, to nie masz żadnych ograniczeń w przebudowywaniu i stosowaniu strony do realizacji dowolnych innych tematycznych stron. Strona główna została podzielona na sekcje, dzięki czemu odwiedzający mogą szybko znaleźć interesującą ich informację. Są to sekcja z nagrodami i ocenami dla win, krótki opis winiarni, informacja powitalna od właściciela, przegląd rodzajów win i najlepsze propozycji win dla klientów. Odwiedzający mogą również zapoznać się z fotografiami z Instagrama oraz zapisać się na newsletter i otrzymywać nowości na skrzynkę pocztową. Motyw jest na 100% GPL. Do jego zalet można zaliczyć rozbudowane opcje personalizacji i dostępność rozszerzeń od Cherry Framework 5.0. Oprócz tego motyw wspiera inne wtyczki i będzie z nimi kompatybilny.

ZOBACZ>>>

HotoPrint

Jeśli zajmujesz się drukiem fotografii, nadrukami na koszulkach, sitodrukiem, drukiem cyfrowym, banerami itd., ten motyw będzie akurat dla Ciebie. Oprócz tego rozpowszechniany jest na licencji GPL, a więc może być używany do tworzenia dowolnej innej stron www. Tym bardziej, że zawiera szereg wbudowanych opcji dostępnych dzięki Cherry Framework. Po wejściu na stronę główną użytkownik może znaleźć ważne informacje o serwisie. Tutaj jest ogólna informacja o usługach, zaletach w porównaniu do konkurencji i ceny za usługi. Do podanego motywu zostały dodane wtyczki i widgety nowej wersji frameworku Cherry. To są rozwijane menu, kalendarz, moduły treściowe, zakładki, opcje mediów społecznościowych itd. Motyw wspiera fonty webowe Google i technologię Retina. To wszystko sprawia, że będzie funkcjonalnym rozwiązaniem dla Twojej firmy.

ZOBACZ>>>

Gutenberg

Za pomocą motywu Gutenberg można zrealizować stylową stronę dla pubu, chociaż przyda się i do innych tematów gastronomicznych. Tym bardziej, że templatka zawiera wszystkie niezbędne do tego możliwości. Motyw ma uniwersalny projekt, który można łatwo dopasować do różnych powiązanych tematów. Strona główna ms wizytówką, oceny lokalu, asortyment i opinie klientów. Także na niej dostępna jest sekcja z mapą Google i fotografiami z profilu na Instagramie. Motyw jest całkiem responsywny i kompatybilny z popularnymi przeglądarkami internetowymi. Dlatego klienci będą mogli przeglądać stronę za pomocą urządzeń mobilny. Oprócz tego skórkę wspiera technologia Retina, co wpływa na jakość wyświetlenia strony na ekranach urządzeń od Apple Inc.

ZOBACZ>>>

Neuton

Ten motyw pozwala zbudować blog hobbistyczny oraz stronę firmową poświęconą nauce. Ma prosty projekt, w którym jednak połączone są styl i funkcjonalność. Dzięki temu strona zbudowana w oparciu o ten motyw będzie ciekawa dla odwiedzających. Strona główna zawiera podstawowe informacje o firmie, oferowanych usługach i osiągnięciach. Użytkownicy mogą również zapoznać się z ostatnio dodanymi artykułami oraz przejść do popularnych sieci społecznościowych i zapisać się na profile firmowe. U dołu strony znajduje się formularz kontaktowy. Podany motyw jest na 100% GPL, a więc możesz używać go do tworzenia dowolnej liczby stron www. Oprócz tego on zawiera zalety Cherry Framework 5.0. Możesz też zainstalować dodatkowe wtyczki z repozytorium WordPress. Templatka będzie kompatybilna z nimi.

ZOBACZ>>>

Janusz Kamiński

Skomentuj!

4 odpowiedzi na “10 motywów WordPress z efektem Parallax”

Leave a Reply

%d bloggers like this: