10 motywów WordPress moda i sztuka

10 nowoczesnych i funkcjonalnych motywów od TemplateMonster związanych z tematem „Styl” oraz „Moda i uroda”. A więc jeśli planujesz uruchomić stronę dla studia urody i piękności, salonu fryzjerskiego, kosmetycznego, tatuażu, agencję modelek lub funkcjonale portfolio dla fotografa, trafiłeś na dobry temat. W tym zestawie na pewno znajdziesz to, co potrzebujesz do stworzenia profesjonalnej strony www.

Wybrane dziś motywy odnoszą się do różnych typów produktów. Wśród nich znajdziesz templatki rozpowszechniane na licencji GPL, jak i motywy, które mają licencję do jednorazowego użytku. Wybór odpowiedniego typu licencji zależy od ostatecznego celu. Jeśli poszukujesz stylowego motywu, który zawiera podstawowe opcje i może być używany do tworzenia dowolnej liczby stron www, optymalne rozwiązanie to motyw GPL. A gdy potrzebujesz funkcjonalną templatkę, którą można zmodyfikować za pomocą dostępnych w paczce plików PSD, na pewno wybór padnie na motyw rozpowszechniany na licencji do jednorazowego użytku.

Przy tym wszystkie motywy mają poprawny kod stworzony zgodny ze standardami W3C. Oprócz tego są przyjazne dla SEO. Więc nie musisz dodatkowo modyfikować kodu zgodnie z rekomendacjami wyszukiwarek. A w przypadku pojawienia się jakichkolwiek problemów związanych z zakupionym motywem możesz skorzystać z pomocy specjalistów wsparcia technicznego 24/7.

Uwaga: Nie zamieszczam grafik, bo klikając w ZOBACZ a następnie w przycisk Zobacz live demo zobaczysz działanie każdej skórki!

Motyw Addison

Motyw Addison to proste i stylowe rozwiązanie do stworzenia portfolio fotograficznego i jego przedstawienia w Internecie. Odnosi się do pierwszych motywów GPL producenta, w którym zostały użyte komponenty nowej wersji Cherry Framework. Wśród nich – funkcjonalna galeria, bez której nie można przedstawić webowego portfolio fotograficznego.

Strona główna tego motywu została rozdzielona na 3 części. Po prawej stronie znajduje się obszar dla widgetów, w którym umieszczone są przyciski do kanałów w mediach społecznościowych i prosta wyszukiwarka. Po lewej stronie – rozwijane menu. A w centrum – albumy z fotografiami. Dzięki takiemu prostemu układowi użytkownicy mogą szybko zapoznać się z pracami fotografa. A dalej już skontaktować się z nim.

Motyw zawiera galerię Cherry. Oprócz tego zostały dodane kalendarz, przycisk „Wróć na górę strony”, rozwijane menu, opcje mediów społecznościowych itd. Motyw wspiera również WPML i inne popularne wtyczki dla WordPress.

ZOBACZ>>>

Motyw ArtWork

Motyw może być stosowany do stworzenia szerokiego spektrum stron związanych ze sztuką. Ma ciekawy układ, stylowe animacje i szereg opcji, co pozwala używać templatkę do prezentacji prac autorskich w postaci obrazków i plików multimedia. Dlatego za pomocą motywu można zrealizować funkcjonalne portfolio dla fotografa a nawet  nowoczesne muzeum sztuki. Wszystko zależy od Twojej fantazji!

W tym motywie zostały połączone efekty animacyjne oparte o HTML i CSS oraz Parallax. Dlatego strona główna tego motywu „ożywa” podczas przewijania i najechania myszką na elementy graficzne. Oprócz tego zawiera charakterystyczne obrazki i wideo, co tworzy odpowiedni klimat dla odwiedzających. Dla wygodnej nawigacji w prawym rogu górnym ekranu znajduje się rozwijane menu.

Motyw ArtWork zawiera galerię z Cherry Framework. Także dla użytkowników dostępne są rozwijane menu, opcje mediów społecznościowych, zakładki, elementy e-commerce. Oprócz tego templatka wspiera fonty webowe Google i technologię Retina.

ZOBACZ>>>

Motyw ArtWork szkoła artystyczna

Motyw Art Work będzie idealnie pasować do stworzenia funkcjonalnej strony szkoły malarskiej. Chociaż można dopasować go do innych potrzeb edukacyjnych związanych ze sztuką. Tym bardziej, że podany motyw zawiera rozbudowane opcje personalizacji, co pozwala zmienić wygląd strony w trybie online.

Na stronie głównej znajdują się kluczowe informacje dotyczące działalności szkoły, które znajdują się w odpowiednich sekcjach. Tu użytkownik może zapoznać się z krótką informacją o szkole, programie studiów, wykładowcami i przeczytać opinie byłych uczniów. Na stronie znajduje się także widget wyświetlający fotografie z profilu na Instragramie. Oprócz tego osoby odwiedzające mogą zapisać się na newsletter oraz przejść na kanały szkoły w mediach społecznościowych.

Podany motyw rozpowszechnia się na licencji GPL. Dlatego możesz stosować go do stworzenia dowolnej liczby stron. A jeśli będziesz potrzebował dodatkowych opcji, możesz zainstalować dodatkowe wtyczki, z którymi motyw jest kompatybilny.

ZOBACZ>>>

Motyw Durano

Jeśli planujesz stworzyć nowoczesną stronę dla salonu fryzjerskiego, trafiłeś na dobry motyw. Ma nie tylko stylowy projekt wykonany w jasnych kolorach, lecz także zawiera wszystkie niezbędne do tego opcje. Oprócz tego motyw jest na 100% GPL, a więc jego projekt można lekko dopasować do własnych potrzeb.

Po wejściu na stronę główną, można znaleźć podstawową informację o salonie. Odwiedzający mogą zapoznać się z oferowanymi usługami i opiniami klientów. Ciekawostką tego motywu jest blok poświęcony znanym stylistom i fryzjerom. Użytkownicy mogą zapisać się na ich kanały w popularnych mediach społecznościowych i śledzić zmiany trendów na bieżąco.

Podany motyw rozpowszechnia się na licencji GPL. To pozwala modyfikować go i używać do realizacji innych stron internetowych. Zawiera dodatkowe wtyczki i widgety, dzięki czemu można zbudować profesjonalną stronę bez instalacji rozszerzeń.

 ZOBACZ>>>

Motyw Madeleine

Za pomocą tego motywu można zbudować świetną stronę dla salonu SPA oraz gabinetu kosmetycznego. Projekt wygląda świeżo i młodzieżowo, przy tym nie jest obciążony nadmierną ilością elementów graficznych oraz animacji. Do innych zalet projektu można zaliczyć prostą i zrozumiałą strukturę, co pozwala odwiedzającym szybko zorientować się na stronie.

Oglądaj, słuchaj, ćwicz - zdobywaj nowe umiejętności online

Na stronie głównej jest krótka informacja o realizowanych usługach, opiniach klientów i przegląd ostatnich artykułów z blogu. Oprócz tego użytkownicy mogą przejść do kalendarza i wybrać dla siebie odpowiedni dzień, czas i zrobić rezerwację. Dla wygodnej nawigacji stroną dostępny jest przycisk „Wróć do góry strony”.

Motyw Madeleine jest w 100% GPL. A więc do niego zostały dodany kluczowe opcje, wśród których można wyróżnić kalendarz, rozwijane menu, chmurę tagów i opcji mediów społecznościowych. Oprócz tego motyw wspiera fonty webowe Google i technologię Retina.

ZOBACZ>>>

Motyw Samson

Projekt motywu Samson związany z przeszczepem włosów, a więc będzie idealnie pasować do stworzenia strony kliniki oferującej tego typu usługi. Chociaż może być dopasowany do innych tematów, np. dla realizacji strony fryzjerskiej. Sam motyw rozpowszechnia się na licencji GPL, a więc pozwala modyfikować jego wygląd w trybie online.

Strona domowa motywu zawiera suwak, do którego można dodawać obrazki reprezentujące działalność kliniki. Także tu można znaleźć informacje o oferowanych usługach, zapoznać się z opiniami klientów. W stopce strony znajduje się niezbędna informacja kontaktowa i godziny przyjęć. Pozostałe informacje kryją się w osobnych rozdziałach, do których  przejść można za pomocą rozwijanego menu górnego.

Wśród głównych  opcji motywu można wymienić rozwijane menu, suwak, kalendarz i zakładki ulubionych stron. Templatka wspiera MailChip, WooCommerce i inne popularne wtyczki dla WordPress. Także ona jest całkiem responsywna i przyjazna dla SEO.

ZOBACZ>>>

Motyw Supreme

Motyw Supreme to dobre rozwiązania dla bloga poświęconego modzie. Chociaż nie ma żadnego problemu dostosować go do innego tematu, tym bardziej, że paczka z motywem zawiera niezbędne pliki PSD. Oprócz plików PSD motyw oparty o Cherry Framework 4.0, co znacznie rozszerza jego funkcjonalność.

Projekt motywu zawiera ciekawe animacje, które łączą w sobie możliwości HTML, CSS i Parallax. Także templatka wspiera wideo w tle. Przy tym strona główna nie jest obciążona nadmierną ilością elementów graficznych. Na niej znajdują się tylko kluczowa informacja o stronie i dane kontaktowe, w tym kontakt i mapa Google.

Motyw Supreme opiera się o Cherry Framework 4.0. Dzięki temu zawiera szereg rozbudowanych opcji, pozwalających zbudować funkcjonalną stronę bez stosowania dodatkowych wtyczek. Przy tym motyw jest kompatybilny z cudzymi rozwiązaniami dla WordPress. A więc możesz śmiało używać ich podczas tworzenia strony www.

ZOBACZ>>>

Motyw Creative Tattoo

Jeśli poszukujecie motywu do stworzenia strony studia tatuaży, to trafiłeś na cudowne rozwiązanie. Oprócz stylowego projektu, obecności efektów animacyjnych, skórka zawiera zestaw opcji, pozwalających zbudować profesjonalną stronę bez użycia dodatkowych wtyczek.

Strona główna podanego motywu jest wizytówką salonu. Dlatego na niej można znaleźć informacje o ekipie (pracownikach salonu), zobaczyć prace w galerii foto i wideo, zapoznać się z oferowanymi usługami i skontaktować z menedżerem. Aby pomóc odwiedzającym szybko znaleźć salon tatuażu w realu, u dołu strony jest mapa Google.

Motyw Creative Tattoo opiera się o Cherry Framework, a więc zawiera w środku funkcjonalną galerię, mega menu, edytor shortcodes, suwak, kalendarz itd. Oprócz tego wspiera fonty webowe Google i pozwala umieszczać wideo w tle. Motyw jest całkiem responsywny i przyjazny dla SEO.

ZOBACZ>>>

Motyw Prestinge

Jeszcze jeden kreatywny motyw, który można używać do tworzenia strony poświęconej modzie i urodzie. Przy tym może to być również strona firmowa, jak i zwykły blog o nowinkach ze światu mody. Projekt motywu został zbudowany za pomocą efektów animacyjnych HTML i CSS, Parallax i Lazy Load. Dzięki temu strona „ożywa” podczas przewijania i najechania muszką na elementy graficzne oraz przyciski.

Na stronie głównej znajduje się pełnoekranowy suwak, przegląd topowych nowości, przegląd trendów i najnowszych fotografii z galerii zdjęć. Na dole strony można znaleźć przyciski do fanpage’ów w popularnych sieciach społecznościowych. Także dla odwiedzających dostępna jest opcja „Live Chat”, co pozwala napisać bezpośrednio do menedżerów i zadać odpowiednie pytania związane z tym serwisem.

Podany motyw opiera się o poprzednią wersję Cherry Framework, co jednak nie ogranicza jego funkcjonalności. Do templatki zostały dodane rozwijane menu, chmura tagów, przycisk „Wróć do góry”, Live Chat, opcje mediów społecznościowych itd. Paczka z motywem zawiera niezbędne pliki PSD i rozszerzoną dokumentację, co pozwoli dopasować wygląd strony do własnych potrzeb.

ZOBACZ>>>

Motyw Vera Bradley

Ten motyw pozwala zbudować stylowy i funkcjonalny blog poświęcony modzie. Przy tym nie musisz martwić się o brak tych lub innych opcji. Motyw Vera Bradley opiera się o Cherry Framework, a więc masz do użytku różne wtyczki i widgety, rozszerzające jego funkcjonalność.

Główny akcent w projekcie motywu został położony na obrazki. Dlatego na stronie domowej znajduje się duży suwak i blok z ostatnimi pracami. Także tutaj można znaleźć przegląd ostatnich nowości z blogu oraz przejść do profilu blogu w mediach społecznościowych. Dla wygodnej nawigacji dostępne są 2 menu: rozwijane menu górne i tekstowe menu w stopce.

Chociaż ten motyw zbudowano w oparciu o poprzednią wersję motywu, obecnych opcji wystarczy dla realizacji funkcjonalnego blogu. Oprócz tego templatka jest kompatybilna z popularnymi wtyczkami, co pozwala dodać nowe opcje, instalując odpowiednie rozszerzenia. Także motyw wspiera fonty Google i jest kompatybilny z popularnymi przeglądarkami internetowymi.

ZOBACZ>>>

Skomentuj!

5 odpowiedzi na “10 motywów WordPress moda i sztuka”

  1. Bardzo ciekawy dobór motywów. Trzeba jednak podkreślić, że wcale nie trzeba wydawać dużych pieniędzy, żeby mieć ładny motyw. No i opłaca się zaoszczędzić na usługach typu „instalacja”, która jest naprawdę banalna.

    • Skórki kupione w sprawdzonych miejscach są bezpieczniejsze, stabilniejsze w pracy, współpracują z różnymi wtyczkami, co w przypadku darmowych lub kupowanych w miejscach, w których nie są już aktualizowane, jest rzadsze.

Leave a Reply

%d bloggers like this: