10 najlepszych motywów WordPress zawierających Elementor

Autor: Janusz Kamiński

Jeśli już macie stronę na WordPress i samodzielnie ją prowadzicie, na pewno słyszeliście o zmianach nadchodzących wraz z nową wersją tego systemu. Pod koniec 2017 roku deweloperzy CMS anonsowali zmianę tradycyjnego edytora treści na nowe rozwiązanie działające według metody „Przeciągnij i upuść”. Jest to wizualny edytor Gutenberg, który będzie wbudowany w WordPress 5.0. Dziś podane rozwiązanie jest dostępne do pobrania na wordpress.org. Możecie go zainstalować, aby zobaczyć koncepcję nowego edytora WordPress. Wtyczka jest kompatybilna z wersją 4.9.6:

Od czasu pojawienia się oficjalnej informacji o wprowadzeniu Gutenberga społeczeństwo WordPress dyskutuje na temat: „A czy potrzebne właśnie te zmiany?” Jesteśmy zwolennikami przebudowy systemu i mamy na to kilka argumentów:

  1. Jeśli przeanalizować rynek systemów zarządzania treścią i porównać go z rynkiem kreatorów stron www (np. Jimdo, Wix, Weebly) można zobaczyć, że tradycyjne CMS pomału tracą popularność. Przy tym serwisy działające według metody „Przeciągnij i Upuść” są coraz częściej wybierane do zakładania stron www. Jest to związane ze zmianą upodobań użytkowników. Dlatego WordPress musi wprowadzać zmiany, aby nadał=l zostać dużym graczem na rynku tworzenia stron internetowych.
  2. Dodatkowym argumentem jest popularność wizualnych edytorów stron dla samego WordPress. W ciągu ostatnich kilku raz ich liczba zwiększyła się kilka razy. Przy tym najpopularniejszymi edytorami są Elementor, Visual Composer, Power Builder, Beaver Builder i Divi. Połowa z tych rozwiązań pojawiła się całkiem niedawno. Na przykład Elementor powstał 2 lata temu i ma już ponad 900+ tysiące aktywnych instalacje, co wskazuje zainteresowaniem użytkowników WordPress wizualnymi edytorami stron.

Jak widać, przebudowa WordPress pod nowe wymagania rynku była sprawą czasu. Dlatego wprowadzenie Gutenberga to na pewno krok do przodu. Jedyne, co może niepokoić to wygląd systemu po przebudowaniu. I czy wprowadzenie nowego edytora będzie miało odpowiedni efekt. Ale będziemy zastanawiać się nad tym już po wydaniu WordPress 5.0.

A póki czekacie  na nową wersją systemu, możecie przetestować Gutenberg oraz sprawdzić alternatywne rozwiązania, zwłaszcza Elementor. Podany wizualny edytor stron posiada darmową wersję, która zawiera niezbędne widgety do tworzenia profesjonalnych stron. A jeśli wyniknie potrzeba dodania nowych widgetów, możecie skorzystać z Elementor marketplace od TemplateMonster. Znajdziecie tutaj szablony i rozszerzenia dla podanego edytora.

Panel administracyjny w Elementorze

A jeśli chcecie  otrzymać profesjonalny motyw, który będzie posiadał Elementor na pokładzie wraz z dodatkowymi rozszerzeniami do niego, możecie skorzystać z naszego dzisiejszego zestawu templatek. Do niego trafiły szaty graficzne poświęcone popularnym tematom niszowym. Oprócz tego motywy można szybko dostosować pod inne projekty. Dlatego na pewno znajdziecie coś ciekawego dla siebie.

Zapraszam do bliższego zapoznania się z motywami.

Klikając w ZOBACZ a następnie w przycisk Zobacz live demo zobaczysz działanie każdej skórki!

Exibitico

Planujecie stworzyć nowoczesną stronę dla galerii fotograficznej? W tym przypadku na pewno warto zwrócić uwagę na motyw Exibitico. Ma nowoczesny projekt, który został wykonany w jaskrawych kolorach i zawiera stylowe efekty animacyjne. Dzięki temu strona przypadnie do gustu odwiedzającym. A jeśli wyniknie potrzeba zmiany wyglądu motywu, możecie skorzystać z wygodnych opcji personalizacji.

Motyw został zbudowany w oparciu o Cherry Framework 5.1 i zawiera popularne wtyczki Cherry, w tym Projecs, Newsletter i PopUps ora Cherry Socialize. Motyw także zawiera Elementor i wtyczkę JetElements, która rozszerza jego funkcjonalność. Templatka wspiera fonty webowe Google i technologię Retina. Ma poprawny kod, który został stworzony w zgodności ze standardami W3C i rekomendacjami wyszukiwarek internetowych.

ZOBACZ>>>

Cryprate

Jak można zrozumieć z nazwy motywu, jest on poświęcony kryptowalutom. Chociaż templatka ma uniwersalny projekt, dlatego może być stosowana do realizacji innych tematów blogowych. Oprócz tego do Waszego użytku  dostępne są rozbudowane opcje personalizacji, które pomogą dopasować wygląd strony do potrzeb projektu. A dzięki szerokiemu wyborowi widgetów możecie dodawać różne typy informacji na stronę www.

Podany motyw zawiera kluczowe funkcje do stworzenia profesjonalnego blogu. Do użytku dostępne są rozwijane menu, opcje mediów społecznościowych, manager panelu bocznego, newsletter i popup itd. Oprócz tego do templatki były włączane dodatkowe wtyczki dla Elementora: JetElements, JetBlog, JetTabs i JetBlocks. Podane rozszerzenia wzbogacą edytor ciekawymi widgetami. Motyw także jest responsywny i kompatybilny z popularnymi przeglądarkami internetowymi.

ZOBACZ>>>

 

Brocade

Za pomocą podanego motywu można stworzyć stylowe portfolio dla fotografa oraz designera webowego. Jego projekt został wykonany w biało-czarnych kolorach, co pozwala skupić maksymalną uwagę odwiedzających na zawartości strony. Oprócz tego templatka nie jest obciążona skryptami i elementami graficznymi. Dlatego strona będzie szybko ładować się na różnych urządzeniach internautów.

Do podanego motywu były dodane tylko kluczowe rozszerzenia, w tym menu „Hamburger”, mediateka, galeria i opcje mediów społecznościowych. Jeśli będziecie potrzebować dodatkowych opcji, możecie skorzystać z popularnych wtyczek dla WordPressa. Podany motyw będzie kompatybilny z nimi. Oprócz tego do templatki były dodane ciekawe wtyczki dla Elementora. To są JetElements, JetBlog, JetTabs i JetBlocks. Motyw również wspiera fonty webowe Google i technologię Retina.

Oglądaj, słuchaj, ćwicz - zdobywaj nowe umiejętności online

ZOBACZ>>>

 

ChampionNews

Poszukujecie motywu do stworzenia blogu sportowego? Wtedy musicie zwrócić uwagę na ChampionNews. Podany motyw ma nie tylko tematyczny projekt, lecz także zawiera szereg widgetów, które pomogą w najlepszy sposób wyświetlać newsy sportowe. Templatka  posiada także wygodne opcje zarządzania wyglądem. Dzięki temu możecie szybko dostosować jej wygląd do potrzeb projektu.

Wybierając podany motyw możecie korzystać z MegaMenu, managera pasku bocznego, mediateki, opcje mediów społecznościowych, newslettera i popupu itd. Templatka także zawiera 5 dodatkowych wtyczek dla Elementora. To są JetElements, JetBlog, JetTabs, JetBlocks oraz JetThemeCore. Oprócz tego motyw ma poprawny kod, który został stworzony w zgodności ze standardami W3C i rekomendacjami wyszukiwarek internetowych.

ZOBACZ>>>

 

Legalor

Podany motyw jest przeznaczany do stworzenia strony dla prawnika. Chociaż bez problemu może być dostosowany pod inne tematy niszowe. Pomogą w tym rozbudowane opcje personalizacji pozwalające wprowadzić zmiany do wyglądu strony w trybie online. Oprócz tego w paczce z motywem dostępne są wszystkie obrazki o wysokiej jakości. Możecie ich używać bez żadnych ograniczeń na stronie.

Podany motyw zawiera tylko kluczowe rozszerzenia do tworzenia personalnej strony. Jeśli potrzebujecie dodatkowych funkcji, możecie zainstalować popularne wtyczki z repozytorium WordPress. Templatka jest kompatybilna z nimi. Do motywu były także dodane rozszerzenia dla Elementora: JetElements, JetBlog, JetTabs i JetBlocks. Dzięki temu macie szereg dodatkowych widgetów do użytku. Ten motyw także wspiera fonty webowe Google i technologię Retina.

ZOBACZ>>>

 

Richard Gore

Jeszcze jeden ciekawy motyw do stworzenia portfolio fotograficznego. Jego projekt został wykonany w czarno-białych kolorach z lekkim dodaniem jasnoniebieskiej barwy. Dzięki temu uwaga odwiedzających będzie skupiona na zawartość strony, w tym na portfolio. Warto także podkreślić obecność prostych efektów animacyjnych, które nie odwracają uwagi odwiedzających.

Do tego motywu były dodane MegaMenu, galeria, licznik umiejętności, formularz kontaktowy i opcje mediów społecznościowych. Templatka także zawiera popularne wtyczki dla Elementora od zespołu ZEMEZ. Motyw również ma poprawny kod, który został stworzony w zgodności do rekomendacji wyszukiwarek internetowych. Dzięki temu Wasza strona będzie przyjazna dla SEO.

ZOBACZ>>>

 

Celerony

Za pomocą tego motywu możecie stworzyć stylową stronę osobistą i dzielić się swoimi umiejętnościami w sieci. Projekt templatki był wykonany w postaci landingu, co pozwala odwiedzającym szybko dostać się do interesującej informacji. Dlatego, aby przewijać karty, warto użyć kółka myszki. Templatka także ma wygodne opcje personalizacji, które pomogą dostosować wygląd strony do potrzeb projektu.

Podany motyw zawiera tylko kluczowe funkcje, które możecie rozszerzyć za pomocą popularnych wtyczek dla WordPress. Do użytku dostępne są licznik umiejętności, galeria i mediateka, opinie byłych klientów i opcje mediów społecznościowych. Motyw Celerony posiada Elementor i popularne rozszerzenia dla niego od zespołu ZEMEZ. Templatka także jest responsywna i kompatybilna z popularnymi przeglądarkami internetowymi.

ZOBACZ>>>

 

Best Planner

Best Planner to cudowny wybór do stworzenia strony dla fotografów ślubnych oraz agencji pracujących w tej dziedzinie. Motyw nie tylko ma charakterystyczny projekt, lecz także zawiera szereg funkcje do tworzenia profesjonalnej strony. Przy tym templatka nie jest obciążona elementami graficznymi oraz skryptami. Dlatego strona oparta na niej będzie miała wysokie wyniki w testach Google PageSpeed i GTmetrix.

Funkcjonalność podanego motywu została realizowana w oparciu o Cherry Framework 5.1. Dzięki temu do templatki były dodane Cherry Projects, Cherry PopUps, Cherry Team Members, Cherry Service List, Cherry Socialize oraz Cherry Search. Oprócz tego motyw wspiera fonty webowe Google, co pozwala używać stylowe typografie do wyróżnienia zawartości tekstowych na stronie.

ZOBACZ>>>

 

24. Storycle

Ten motyw pozwoli Wam stworzyć nowoczesny blog oraz portal informacyjny. Templatka posiada 13 oryginalnych układów dla strony domowej, 10 układów dla osobnych stron, gotowe układy dla nagłówku i stopki. Dzięki temu na pewno znajdziecie odpowiednie rozwiązanie dla własnego projektu. Warto także wydzielić szeroki wybór rozszerzeń, które pomogą zbudować profesjonalną stronę www.

Podany motyw zawiera wszystkie niezbędne wtyczki i widgety do wyświetlenia różnych typów nowości na stronie. Oprócz tego do templatki były dodane 6 rozbudowanych roszeń dla Elementora. To są JetElements, JetMenu, JetBlog, JetTabs, JetReviews oraz JetTricks. Motyw także wspiera WPML, WooCommerce, MailChimp, Yoast SEO i inne popularne wtyczki dla WordPress. Dzięki czemu możecie szybko dodać brakujące opcje na stronę.

ZOBACZ>>>

4news

Jeszcze jeden motyw dla portalu informacyjnego. Jego projekt został wykonany w biało-czarnych kolorach, a główny nacisk robi się na jakościowe obrazki i dużą typografię. Dzięki temu uwaga odwiedzających będzie skupiona na zawartości strony. W projekcie templatki były wykorzystane stylowe efekty animacyjne, które dodają dynamiczności stronie www.

Motyw 4news opiera się o najnowszą wersję Cherry Framework. To pozwala korzystać z rozwijanego menu górnego, mediateki, kalendarza, managera pasku bocznego i opcje mediów społecznościowych. Do motywy także była dodana wtyczka JetElements, które wzbogaca Elementor ciekawymi widgetami. Templatka także jest responsywna i przyjazna dla SEO.

ZOBACZ>>>

 

 

Leave a Reply

%d bloggers like this: