10 Orange WordPress

Autor: Janusz Kamiński

Przedłużamy naszą serię artykułów o kolorach w projektowaniu webowym i przedstawiamy barwę pomarańczową.

Czym jest barwa pomarańczowa? Kolor ten jest zaliczany do rodziny kolorów jaskrawych z palety barw podrzędnych. Powstaje po zmieszaniu dwóch podstawowych barw: czerwonej i żółtej. Nazwa została nadana od owocu – pomarańczy i często jest używana jako oranż.

Kolor ten należy do barwy ciepłej, aktywnej i jaskrawej. Jest jednym z najradośniejszych kolorów. Wprowadza w nas dobry nastrój, posiada w sobie wiele energii, jednak nie jest tak agresywny jak barwa czerwona.

Do jakich stron najlepiej używać kolor pomarańczowy? Jak wspomniałem wyżej, tej barwy używa się rzadziej niż niebieskiej, zielonej lub czerwonej. Jednak duża część stron tematycznych jest ubrana w szaty pomarańczowe. Dlatego zapraszam do zapoznania się z wadami i zaletami tego  koloru.

Zalety barwy pomarańczowej:

 • jest to symbol spontaniczności, zdecydowania i optymistycznego podejścia do życia;
 • jest to kolor energii i dynamiki;
 • kojarzy się z żywnością.

Wady koloru::

 • może kojarzyć z alarmowaniem;
 • może kojarzyć z więzieniem. W wielu krajach na świecie kolor ten noszą na sobie osadzeni w zakładach karnych.

Jak widzisz, barwa pomarańczowa dodaje energii i optymizmu na stronę www. Oprócz tego  zwraca na siebie uwagę odwiedzających. A więc będzie dobrym rozwiązaniem, gdy należy wydzielić ważne informacji oraz przyciski nawigacyjne na stronie. Przy tym należy dodać, że podana barwa jest jedną z najmniej popularnych u obu płci. Zgodnie z badaniami Morgana Browna tylko 5% mężczyzn i kobiet uwielbia kolor pomarańczowy.

Najlepiej używać barwę pomarańczową do takich tematów stron jak:

 • biznes
 • technologia
 • sport
 • jedzenie
 • hotele
 • podróże
 • medycyna.

Nie rekomendujemy używać kolor pomarańczowy do poniższych tematów:

 • energetyka
 • finanse
 • loty
 • samochody.

Biorąc pod uwagę powyższe fakty, można z pewnością powiedzieć, że barwa pomarańczowa jest dobrym rozwiązaniem, gdy należy skupić uwagę odwiedzających na odpowiednich elementach strony oraz ważnych informacjach. Przy tym barwa nie należy do zbyt popularnej wśród użytkowników, a więc trzeba być ostrożnym używając jej jako głównego koloru projektu. Jeśli zdecydujesz się wykorzystać ten kolor, na pewno potrzebujesz dobrych przykładów dla inspiracji. Dlatego przygotowałem zestaw z motywami dla WordPress, które zostały wykonane w pomarańczowej barwie oraz zawierają elementy oranżu. Producentem rozwiązań jest zespół TemplateMonster, który ma doświadczenie w realizacji produktów dla WordPress od 2006 roku.

Do dzisiejszego zestawu były wybrane templatki, które rozpowszechniają się nie tylko na licencji GPL, lecz także na licencji do jednorazowego użytku. Już wielokrotnie pisałem o wadach i zaletach każdego z tych typów licencji, a więc możesz zapoznać się z niezbędną informacją we wcześniejszych artykułach na tej stronie.

Zalety opisanych skórek:

 • Responsywność i kompatybilność z popularnymi przeglądarkami internetowymi. Dzięki temu strona będzie poprawnie wyświetlać się na różnych urządzeniach mobilnych bez względu na rozdzielczość ich ekranu.
 • Oparcie o Cherry Framework. Podane motywy zawierają szereg opcji realizowanych za pomocą frameworku stworzonego przez specjalistów z TemplateMonster.
 • Kompatybilność z popularnymi wtyczkami. Możesz lekko rozszerzyć  funkcjonalność motywów, instalując popularne wtyczki z repozytorium WordPress.
 • Rozszerzona dokumentacja. Razem z motywem dostaniesz dokumentację, która pomoże szybko zapoznać się z możliwościami templatki i zbudować stronę www.
 • Wsparcie techniczne. Przy zakupie motywu użytkownicy dostają dożywotne wsparcie techniczne. Specjaliści firmy dostępni są 24/7 i z chęcią pomogą rozwiązać problem.

Zapraszamy więc do bliższego zapoznania z poniższymi motywami.

Adrenaline

Podany motyw będzie idealnie pasował do stworzenia strony dla biura turystycznego oraz funkcjonalnego blogu o podróżach. Zawiera szereg rozszerzeń niezbędnych do realizacji tego typu witryn, w tym moduł do rezerwacji podróżnej. Ten motyw ma także kreatywny projekt, w którym główny nacisk został zrobiony na jakościowe obrazki i stylowe efekty animacyjne.

Strona główna jest wizytówką firmy. Na niej znajduje się dynamiczny suwak, sekcja z krótkim przeglądem usług zniżkami na podróże. Osoby odwiedzające mogą zapoznać się z rodzajami wycieczek według popularności, czasu trwania oraz ceny. Oprócz tego dla nich dostępne są opinie byłych klientów oraz ciekawe artykuły tematyczne opisujące oferowane podróże.

Podany motyw rozpowszechnia się na licencji do jednorazowego użytku, a więc zawiera pliki PSD i obrazki komercyjne. Dzięki temu możesz szybko dopasować wygląd skórki do potrzeb projektu. Oprócz tego zawiera popularne wtyczki wchodzące w zestaw Cherry Framework 5.0, co pozwala korzystać z szeregu opcji. Motyw również ma poprawny kod i jest przyjazny dla SEO.

ZOBACZ>>>

Kieds Health

Jak wynika z nazwy tego motywu, będzie pasował do realizacji strony dla gabinetu pediatry. Chociaż oczywiście  może być wykorzystany do innych tematów. Tym bardziej, że podana templatka zawiera nie tylko rozbudowane opcje personalizacji, lecz także posiada pliki PSD, które dostępne są w paczce z produktem. Dzięki temu możesz szybko wprowadzić niezbędne zmiany do projektu strony.

Projekt motywu został wykony w jaskrawych kolorach, co pozwala przyciągnąć uwagę odwiedzających do ważnych informacji. Główny akcent kładzie się w nim na dużą typografię, dzięki czemu osoby odziewające mogą szybko znaleźć interesującą ich zawartość na stronie www. Do kolejnych zalet motywu można zaliczyć obecność szerokiego wyboru modułów treściowych. Za ich pomocą możesz umieszczać różne typy informacji na stronie internetowej.

Funkcjonalność motywu została realizowana za pomocą ostatniej wersji Cherry Framework. To pozwala korzystać z rozwijanego menu, managera rezerwacji, mediateki, kalendarza, opcji mediów społecznościowych itd. Oprócz tego motyw zawiera Power Builder, który pozwala zarządzać zawartością strony dzięki technice „Przyciągnij i upuść”.

ZOBACZ>>>

 

Nutrie

Jeśli poszukujesz profesjonalnego motywu do realizacji strony dla trenera personalnego, musisz zwrócić uwagę na Nutrie. Ma nie tylko stylowy projekt, lecz także zawiera szereg opcji niezbędnych to stworzenia funkcjonalnej strony www. Przy tym motyw jest lekki i będzie szybko ładować się na urządzeniach mobilnych użytkowników.

Motyw Nutrie ma nowoczesny projekt, w którym udało się połączyć prostotę i funkcjonalność. Dzięki temu strona główna zawiera tylko niezbędne elementy, które jednak całkowicie wystarczś, aby osoby odwiedzające mogły zapoznać się z oferowanymi usługami. Także tutaj jest licznik umiejętności, informacja powitalna od trenera, opinie klientów i ostatnie artykuły z blogu. Oprócz tego odwiedzający mogą zapisać się na trening korzystając ze specjalnego managera rezerwacji spotkań.

Templatka została zbudowana w oparciu o Cherry Framework 5.0, który znacznie rozszerza jego funkcjonalność. Do użytku dostępne są rozwijane menu, polecane wpisy, mediateka, manager pasku bocznego, projekty Cherry itd. Oprócz tego motyw wspiera WPML i Ecwid i inne popularne wtyczki dostępne na repozytorium WordPress.

ZOBACZ>>>

 

Oglądaj, słuchaj, ćwicz - zdobywaj nowe umiejętności online

Woostroid

Woostroid to motyw flagowy dla najpopularniejszego rozszerzenia e-commerce dla WordPress. A więc, jeśli korzystasz z WooCommerce, to podana templatka na pewno przypadnie Ci do gustu. Z jej pomocą możesz zrealizować szerokie spektrum sklepów www i oferować różne typy produktów bez stosowania cudzych rozwiązań. Motyw jest kompatybilny z popularnymi wtyczkami z serwisu wordpress.org.

Woostroid zawiera 8 tematycznych motów potomnych, poświęconych najpopularniejszym tematom niszowym. Oprócz tego do użytku są dostępne  gotowe układy nagłówka i stopki. To wszystko pozwala szybko modyfikować wygląd templatki, w zależności od potrzeb projektu. Jest też szeroki wybór widgetów i modułów treściowych do użytku. Z ich pomocą można dodawać różne typy informacji i w wygodny sposób przedstawiać je odwiedzającym. Motyw jest lekki i optymizowany pod kątem wyszukiwarek internetowych.

Funkcjonalność Woostroid jest realizowana dzięki Cherry Framework 5.0. Do motywu zostały dodane TM Timeline, MegaMenu, projekty, zespół, wyszukiwarka Cherry itd. Oprócz tego motyw wspiera fonty webowe Google i zawiera Linear Icons.

ZOBACZ>>>

 

Fitpress

Za pomocą tego motywu możesz stworzyć  nowoczesną stronę dla klubu fitness. Jednak nie ma żadnego problemu, aby dostosować go do innych celów biznesowych. Ponadto motyw jest na 100% GPL, co pozwala używać go wielokrotnie. A dzięki rozbudowanym opcjom personalizacji takie przebudowy nie będą stanowiły żadnego problemu.

Główny nacisk w projekcie położono na jakościowe obrazki i dużą typografię. Oprócz tego templatka zawiera tylko proste efekty animacyjne. To wszystko pozwala skupić uwagę odwiedzających na zawartości witryny i pomóc im szybko znaleźć interesującą informację. Należy także podkreślić wygląd strony głównej, który jest wizytówką klubu. Na niej można znaleźć wszystkie niezbędne informacje o usługach i skontaktować się z managerem strony.

Motyw Fitpress opiera się o Cherry Framework 5.0, co pozwala korzystać się z najnowszych możliwości tego frameworku. Do templatki została dodana również wtyczka Power Builder i 25+ modułów treściowe. Z ich pomocą można tworzyć własne nietypowe projekty stron, dodawać różne elementy treściowe i zarządzać nimi jednym kliknięciem myszką.

ZOBACZ>>> 

 

EliteBreed

Projekt tego motywu jest poświęcony wyścigom konnym, jednak może być używany do realizacji innych stron sportowych. Dzięki obecności rozbudowanych opcji personalizacji, takie modyfikacje nie będą stanowiły żadnego problemu. Znajdziesz tu również zestaw wtyczek i widgetów Cherry, które pomogą zbudować profesjonalną stronę bez stosowania cudzych rozwiązań. Motyw będzie znimi kompatybilny.

Na stronie głównej nie ma tradycyjnego suwaka. Zamiast niego można dodać obrazek powitalny, który będzie przedstawiać temat strony. Poniżej umieszczone są sekcjie z rodzajami wyścigów, informacjami o instruktorach i jockeyach oraz o koniach, które biorą udział w wyścigach. Na dole strony znajduje się formularz zapisu na newsletter oraz przyciski do profilu klubu w popularnych sieciach społecznościowych.

Jak pisałem powyżej, do motywu zostały dodane popularne wtyczki wchodzące w zestaw Cherry Framework 5.0. To pozwala  korzystać z rozwijanego menu, mediateki, kalendarza, opcji mediów społecznościowych, managera pasku bocznego itd. Oprócz tego motyw wspiera fonty webowe Google i zawiera mapę Google. Ma poprawny kod wykonany zgodnie ze standardami W3C i rekomendacjemi wyszukiwarek internetowych.

ZOBACZ>>>

 

Fiona

Jeśli potrzebujesz nowoczesny motyw do stworzenia strony dla salonu masażu, Fiona będzie idealnie pasował do realizacji tego celu. Przede wszystkim ma stylowy projekt, w którym zostały połączone proste efekty animacyjne i jakościowe obrazki. Po drugie, templatka opiera się o Cherry Framework, dzięki czemu zawiera szereg opcji do stworzenia profesjonalnej strony www.

Po wejściu na stronę główną można zapoznać się z oferowanymi usługami znaleźć informację powitalną oraz aktualne zniżki na przedstawione usługi. Tutaj także jest sekcja z opiniami klientów i ostatnimi artykułami z bloga. Oprócz tego osoby odwiedzające mogą skorzystać ze specjalnego managera i umówić się na wizytę do salonu masażu jednym kliknięciem myszką. Dostać się do pozostałych działów strony można przez rozwijane menu górne.

Do motywu zostały dodane popularne wtyczki Cherry, które znaczniej rozszerzają funkcjonalność templatki. Oprócz tego do niej był wbudowany Power Builder i moduły treściowe. Pozwalają tworzyć ciekawe projekty stron i zarządzać nimi za pomocą techniki „Przyciągnij i upuść”. Motyw również wspiera fonty webowe Google i zawiera mapę Google.

ZOBACZ>>> 

Coffeera

Jeśli prowadzisz sklep z kawą i chcesz sprzedawać ten smaczny napój w Internecie, podany motyw będzie odpowiedni. Ma prosty i użyteczny projekt, który pomoże odwiedzającym szybko znaleźć interesującą kawę. Oprócz tego skórka ma wygodne opcje personalizacji, które pomogą Ci szybko dostosować projekt do własnych potrzeb.

Na stronie głównej umieszczone są sekcje z kluczowymi informacjami o produktach. Tutaj jest też sekcja ze zniżkami i specjalnymi propozycjami, przegląd nowych i popularnych produktów oraz opiniami zadowolonych produktów. Oprócz tego osoby odwiedzające mogą zapisać się na newsletter oraz dołączyć się do grona fantów sklepu w popularnych sieciach społecznościowych.

Motyw Coffeera opiera się o najnowszą wersję Cherry Framework, dzięki czemu zawiera szereg rozszerzeń. Wśród nich można wyróżnić rozwijane menu, rozwijany koszyk, karuzelę produktów, chmurę tagów, kalendarz, opcje mediów społecznościowych itd. Templatka wspiera WPML, BuddyPress i inne popularne wtyczki dla WordPress. Dzięki temu możesz szybko dodać brakujące opcje na swoją stronę www.

ZOBACZ>>> 

Caldera

Chociaż projekt tego motywu jest poświęcony przedsiębiorstwu stalowemu, to jednak nie przeszkadza używać go do innych celów biznesowych. Tym bardziej, że templatka zawiera rozbudowane opcje personalizacji. Z ich pomocą możesz szybko wprowadzić potrzebne zmiany i obejrzeć je na bieżąco.

Na stronie głównej umieszczona jest niezbędna informacja opisująca działalność firmy. Oprócz tradycyjnego przeglądu usług i ważnych rozdziałów strony, można znaleźć krótką historię firmy i zapoznać się z nowościami w danym biznesie. Dostać się do pozostałych części witryny można przez rozwijane menu górne oraz menu tekstowe dostępne w stopce strony.

Funkcjonalność motywu Caldera została realizowana za pomocą Cherry Framework. Dzięki temu do motywu były wbudowane rozwijane menu, dynamiczny suwak, projekty i wyszukiwarka Cherry itd. A jeśli będziesz potrzebował dodatkowych opcji, możesz zainstalować popularne wtyczki dla WordPress. Ten motyw będzie z nimi kompatybilny.

ZOBACZ>>>

 

Transportation

Transportation odnosi się do motywów potomnych Monstroid – flagowego produktu od TemplateMonster, a więc zawiera szereg opcji niezbędnych do stworzenia profesjonalnej strony internetowej. Dzięki nim możesz stworzyć witrynę, która będzie w pełni spełniała potrzeby Twoich klientów. A jeśli będziesz potrzebował dodatkowych rozszerzeń, możesz zainstalować popularne wtyczki z repozytorium WordPress.

W projekcie motywu zostały wbudowane stylowe efekty animacyjne realizowane za pomocą HTML i JS oraz Parallax. Dzięki temu strona jest dynamiczna i „ożywa” podczas poruszania się po niej. Przy tym motyw nie jest obciążony animacjami i elementami graficznymi, a więc będzie ładować się szybko na różnych urządzeniach klientów. Do kolejnych zalet templatki można zaliczyć wygodną nawigację, co pozwala szybko przejść do interesującej informacji.

I chociaż motyw opiera się na poprzedniej wersji Cherry Framework, to w żaden sposób nie ogranicza to jego funkcjonalności. Zawiera MegaMenu, zakładki ulubionych stron, kalendarz, mapę Google itd. Także do templatki były dodane wizualne wtyczki MotoPress – edytor i suwak. Z ich pomocą można zarządzać zawartością strony w jednym kliknięciem myszki.

ZOBACZ>>> 

Więcej szablonów>>>

5 Comments

 1. olek

  Bardzo ciekawy artukuł, mega mnie zaciawił oby wiecej takich było pozdrawiam.

  1. gucio

   Mi też spodobał. Przyjemnie sie czytało. Czekam za kolejnym atrykułem na temat wordpressa.

   1. Przemysław Pufal

    Na pewno będą!

 2. Ramona

  dobrze wiedzieć

  1. Przemysław Pufal

   Pewnie 🙂

Leave a Reply

%d bloggers like this: