10 stylowych motywów WordPress dla blogów osobistych

Wprawdzie każdy użytkownik WordPress wie o tym, że ten popularny system pojawił się jako rozwiązanie blogierskie, to teraz jest wykorzystywane do tworzenia stron internetowych o różnym stopniu złożoności. Dlatego, aby zadowolić oczekiwania różnych grup docelowych, WordPress został znacznie ulepszony i rozbudowany. Do niego były stworzone zostały tysiące wtyczek, dodające niezbędne opcje. Przy tym jednym z głównych obszarów zastosowania systemu nadal pozostaje temat blogerski.

Oto zestaw motywów TemplateMonster poświęconych blogowaniu. Można ich używać również do tworzenia stron personalnych, jak i blogów hobbistycznych. Tym bardziej, że mają one różną funkcjonalność. To pozwala wybrać najbardziej optymalne rozwiązanie dla strony i nie obciążać jej niepotrzebnymi opcjami.

Przedstawione motywy rozpowszechniane są na 2 typach licencji:

  • Jednorazowego użytku. Templatka nie może być stosowana do tworzenia więcej niż jednaj strony www
  • GPL wersji 3.0. Templatka może być używana wielokrotnie, co pozwala tworzyć dowolną liczbę stron www

W zależności od typu licencji, motywy mają odpowiednie cechy i funkcje. Ale każdy z nich jest responsywny, przyjazny dla SEO i kompatybilny z popularnymi przeglądarkami. Dlatego Twoja strona będzie wyglądać świetnie niezależnie od wybranego rozwiązania.

Uwaga: Nie zamieszczam grafik, bo klikając w ZOBACZ a następnie w przycisk Zobacz live demo zobaczysz działanie każdej skórki!

Motyw Madeleine

Przedstawiony motyw poświęcony jest tematowi SPA, a więc będzie idealnie pasować do prowadzenia blogów związanych z urodą, odnową biologiczną, relaksacją oraz wypoczynkiem. Chociaż może być również lekko przerobiony pod inne cele, tym bardziej, że rozpowszechnia się na licencji GPL.

Projekt motywu wykonany jest w przyjemnych biało- karmazynowych kolorach. Połączenie stylowych efektów animacyjnych i grafiki robi go przyjaznym dla użytkowników. A jeśli wyniknie potrzeba zmiany układu elementów na stronie oraz ustawienia własnych kolorów, to można to zrobić szybko za pomocą rozbudowanych opcji personalizacji strony.

ZOBACZ>>>

Motyw MyCraft

Motyw MyCraft, co sugeruje jego nazwa, przyda się do tworzenia blogów hobbistycznych. Ma prosty i czysty projekt, w którym główny akcent położony jest na grafikę i typografię. Dzięki temu strona domowa przyciąga uwagę odwiedzających.

Motyw MyCraft zawiera szereg opcji. Do nich można zaliczyć rozbudowane portfolio, fajną stronę kontaktu, mapę Google, formę zapisywania na newsletter itd. Te wszystkie funkcje realizowane są w oparciu o CherryFramework 4.0. Można znacznie rozszerzyć projekt dzięki instalacji dodatkowych wtyczek dla WordPress. Tym bardziej, że przedstawiona templatka jest kompatybilna z popularnymi rozwiązaniami dostępnymi na wordpress.org.

ZOBACZ>>>

Motyw Editorso

Editorso to typowy motyw dla blogerów, który łączy w sobie prostotę, stylowy projekt i niezbędne opcje. Strona główna tego motywu zawiera duży suwak, przegląd ostatnich wpisów z blogu i fotografii z Intstagrama, chmurę tagów i możliwość zapisać się na newsletter. Także w projekcie motywu użyte prostych efektów animacyjnych opartych o technologię HTML i CSS, co dodaje dynamiczności elementom strony.

Motywy Editorso rozpowszechnia się na licencji GPL 3.0, dzięki czemu go można stosować do tworzenia dowolnej liczby stron www. A obecność plików PSD w paczce z motywem znacznie upraszcza proces dopasowania strony do własnych potrzeb.

ZOBACZ>>>

Motyw TripTastic

TripTastic to wygodne rozwiązania do tworzenia bloga o podróżach i przygodach. Jego projekt nie jest zbyt obciążony efektami animacyjnymi i nadmierną ilością widgetów. Chociaż na stronie głównej dostępne są przyciski mediów społecznościowych, funkcja zapisywania na newsletter, chmura tagów i kalendarz. Ale te elementy ułożony w taki sposób, że nie przeszkadzają odwiedzającym zapoznawać się z informacjami na stronie. Także na stronie głównej znajdują się pełnoekranowy suwak, przegląd ostatnich artykułów oraz informacja o autorze.

Podany motyw jest na 100% GPL, a więc może być wielokrotnie używany do realizacji stron internetowych. Do innych istotnych cech tej templatki można zaliczyć rozbudowane opcje personalizacji pozwalające w wygodny sposób zmieniać wygląd strony. Także motyw jest całkiem responsywny i przyjazny dla SEO.

ZOBACZ>>>

Motyw Style Park

Jeśli chcesz stworzyć blog poświęcony modzie, stylizacji i odzieży, Style Park będzie idealnie pasować. Ten motyw ma stylowy projekt nasycony kolorami, jakościowymi obrazkami oraz animacjami. Oprócz kreatywnego wyglądu templatka posiada szereg opcji. Wśród nich można wyróżnić mapę Google, kalendarz, przyciski mediów społecznościowych, rozwijane menu, przycisk do góry itd.

Oglądaj, słuchaj, ćwicz - zdobywaj nowe umiejętności online

Motyw Style Park rozpowszechnia się na licencji GPL wersji 3.0. Opiera się o Bootstrap 3.3.1, dlatego jest responsywny i kompatybilny z przeglądarkami internetowymi. Do efektów animacyjnych użyte są technologie HTML i CSS.

ZOBACZ>>>

Motyw Kustrix

Jeszcze jeden kreatywny motyw poświęcony modzie i stylowi. Chociaż jego elegancki projekt można lekko też dopasować do innych tematów. Tym bardziej, że paczka z motywem zawiera niezbędne do tego pliki PSD.

Strona główna motywu Kustrix nie jest obciążona elementami graficznymi i widgetami. Umieszczone są pełnoekranowy suwak, przegląd artykułów, informacja o autorze, przyciski do profili w popularnych mediach społecznościowych, możliwość sortowania wpisów według kategorii i funkcja zapisu na newsletter. Także w środku motywu dostępne są inne ciekawe funkcje.

Ten motyw jest całkiem responsywny. Oprócz tego ma poprawny kod zbudowany zgodnie standardów W3C i rekomendacji wyszukiwarek internetowych. Templatka rozpowszechnia się na licencji GPL 3.0.

ZOBACZ>>>

Motyw Simona S.

Ten motyw to prosty sposób, aby powiedzieć o sobie światu. Jesteś ambitnym człowiekiem, który ma swoją pasję? Tworzysz kreatywne rzeczy i chcesz je pokazać szerszej publiczności? Zrób to z motywem Simona S. 🙂

Podany motyw opiera się o CherryFramework 4.0, a więc zawiera wszystkie niezbędne opcje do realizacji Twoich pomysłów. Do kluczowych zalet templatki można zaliczyć obecność mapy Google, funkcji kontaktu, galerii z filtrami, wsparcia web fontów Google itd. Oprócz tego w paczce z motywem dostępne są pliki PSD i rozszerzona dokumentacja. To pozwoli szybko dopasować wygląd strony do własnych potrzeb i oczekiwań użytkowników.

ZOBACZ>>>

Motyw Waylard

Podany motyw stworzono pod blog modowy. Jednak ma dojść wygodny projekt, który można sprawnie dopasować do innych tematów. Tym bardziej, że w paczce z motywem dostępne są pliki PSD.

Autorzy motywu zaprojektowali Waylard w taki sposób, aby uwaga odwiedzających była skierowana na zawartość. Stąd biało-czarne kolory typografii i elementów, brak suwaka i niepotrzebnych opcji. Na stronie głównej motywu są tylko artykuły ułożone na różne sposoby. Chociaż jest też możliwość zapisania się na newsletter i profile w popularnych sieciach społecznościowych.

Motyw Waylard jest na 100% GPL, co pozwala użytkownikom używać go wielokrotnie do tworzenia stron i przebudowywać na własną rękę.

ZOBACZ>>>

Motyw Travelop

Motyw Travelop to dobry wybór dla osób, które chcą stworzyć stronę poświęconą podróżom. Ma czysty i przejasny dla użytkowników projekt, nie obciążony elementami graficznymi i efektami animacyjnymi. Przy tym strona wygląda bardzo stylowo i zachęca użytkowników do przeczytania artykułów.

Oprócz kreatywnego projektu, motyw Travelop zawiera ciekawe funkcje, które dostępne są dzięki wbudowanym wtyczkom i widgetom. Są to suwak, rozwijane menu, przyciski mediów społecznościowych, mapa Google itd. A dzięki kompatybilności z popularnymi rozszerzeniami na stronie wordpress.org, do motywu można podłączyć inne opcje.

Motyw Travelop odnosi się do nowej generacji produktów producenta – motywów GPL 3.0, – a więc jest prostym i wygodnym instrumentem do tworzenia blogów tematycznych.

ZOBACZ>>>

Motyw John Milford

Ten motyw przyda się osobom, które chcą przedstawić swoje usługi dla klientów. W tym przypadku to projekt motywu poświęcony autorowi książek. Ale jego temat można dostosować do potrzeb copywritera, programisty, projektanta stron www itd.

Wychodząc z potrzeby przedstawienia usług klientom, strona domowa motywu jednocześnie jest jego wizytówką. Na niej można znaleźć informację o ostatnich projektach, zapoznać się z oferowanymi usługami, opiniami klientów oraz zapisać się na newsletter. A dzięki rozwijanemu menu można szybko dostać się do innych informacji.

Motyw John Milford opiera się o Cherry Framework wersji 3.1.5. Dzięki temu on ma sporo dodatkowych opcji, które pozwalają zbudować profesjonalną stronę www. Motyw opiera się o Bootstrap 2.3, co pozwala stronie poprawnie wyświetlać się na różnych urządzeniach mobilnych.

ZOBACZ>>>

Więcej szablonów>>>

One Comment

  1. marcin

    Motyw MyCraft mi sie podoba z tych co zaproponowałeś

Leave a Reply

%d bloggers like this: