10 stylowych projektów dla bloga na WordPressie

Liczba stron internetowych na świecie ciągle się zwiększa. Zgodnie z danymi serwisu statista.com (od lutego 2019 r.) na świecie jest ponad 1,6 miliarda stron internetowych, a ponad 500 milionów to są blogi. Wśród dostępnych blogów ponad 50 milionów to są strony oparte na WordPress.

Jakie wnioski można wyciągnąć z tych danych? Po pierwsze, jeśli planujecie stworzyć blog, warto zerknąć na WordPress. Temu systemowi ufają miliony użytkowników na całym świecie. Po drugie, konkurencja wśród blogów jest duża. Więc, aby Wasza strona zyskała popularna, musicie zadbać nie tylko o jakość zawartości oraz optymalizację witryny, lecz także o jej wygląd. Blog powinien przyciągać do siebie uwagę internautów i być wygodny w użytkowaniu. Dlatego warto odpowiedzialnie podchodzić do wyboru motywu i zwracać uwagę tak na funkcje, jak i na projekt.

Jeśli nie macie czasu na poszukiwanie i wybranie najlepszego motywu z pośród tysięcy pozycji, trafiliście na dobry temat. Zebraliśmy 10 ciekawych motywów dla bloga na WordPressie. Oprócz tego możecie znaleźć sporo innych tematycznych templatek dla popularnego CMS w rozdziału „Blogowanie i ebiznes”.

Do zalet poniższych motywów można zaliczyć:

  • Użycie jaskrawych kolorów w projektach. Każda templatka ma ciekawy projekt, w którym stosowane są jaskrawe kolory i obrazy. Dzięki temu blog będzie wyglądać stylowo i młodzieżowo.
  • Poprawny kod przyjazny do SEO. Motywy zaprojektowane są w zgodności ze standardami W3C i rekomendacjami wyszukiwarki Google.
  • Własne wtyczki i widgety. Każda templatka posiada własne rozszerzenia, które pomogą zbudować profesjonalny blog. Oprócz tego możecie skorzystać z popularnych wtyczek dostępnych na repozytorium WordPress. Motywy są kompatybilne z nimi.
  • Responsywność i kompatybilność z przeglądarkami www. Wasze blogi będą poprawnie wyświetlać się na różnych urządzeniach internautów.
  • Dokumentacja. W paczce z templatką można znaleźć niezbędną dokumentację oraz odnośnik do dokumentacji na stronie producenta. Za pomocą tej informacji możecie szybko opanować funkcje motywu.
  • Wsparcie techniczne. Wsparcie techniczne jest zapewniane przez twórców motywu. Dlatego w razie pojawienia jakiegokolwiek problemu możecie liczyć na wykwalifikowaną pomóc.

Jak widać, wybrane motywy pomogą Wam zbudować profesjonalny blog, o którym dawno marzyliście, więc zapraszamy lektury.

Klikając w ZOBACZ a następnie w przycisk Zobacz live demo zobaczysz działanie każdej skórki!

 

GutenX

GutenX to rozbudowany motyw dla popularnych typów blogów. Do użytku dostępnych jest 5 unikatowych projektów dla strony, gotowe układy dla elementów witryny i wygodne opcje personalizacji. Oprócz tego możecie skorzystać z różnych widgetów, aby dodać ciekawe informacji na stronę. Dozalet projektu można dopisać duże obrazy, proste efekty animacyjne i wygodne opcje nawigacji.

Podany motyw jest dopasowany pod możliwości Gutenbergu. Zawiera także MegaMenu, suwak, formularz zapisywania na newsletter, opcje mediów społecznościowych itd. Templatka wspiera fonty webowe Google i technologię Retina. Jej kod został dopasowany pod wymagania standardu W3C i rekomendacji Google. Dlatego strona będzie przyjazna do SEO.

ZOBACZ>>>

 

Adit

Prosty i wygodny motyw do stworzenia bloga personalnego. Projekt templatki został wykonany w biało-czarnych kolorach. Dodatkowo jest stosowana pomarańczowa barwa, która wyróżnia elementy nawigacyjne i dodatkowe informacje na stronie. Także warto wyróżnić duże obrazy i typografie, które pomagają przykuć uwagę internautów do zawartości.

Motyw Adit zawiera niezbędne rozszerzenia, w tym rozwijane menu, galerię, opcje mediów społecznościowych, formularz kontaktowy i różne widgety nawigacyjne. Jeśli wyniknie potrzeba dodać nowe funkcji, możecie zainstalować popularne motywy dla WordPress. Podana templatka jest kompatybilna z nimi. Ona także ma czysty kod i jest przyjazna dla SEO.

ZOBACZ>>>

Holes

Ten motyw ma uniwersalny projekt wykonany w jasnych kolach. Dzięki temu oraz obecności ciekawych widgetów, może być dostosowanych do różnych tekstów niszowych. Od poprzedników motyw Holes wyróżniają ciekawe efekty animacyjne. One dodają dynamiczności stronie, przy tym nie obciążają jej. Dlatego blog będzie szybko ładować się na różnych urządzeniach internautów.

Do motywu zostały dodane MegaMenu, suwak, manager panelu bocznego, galeria, opcje mediów społecznościowych. Także można skorzystać z Elementora i wtyczki JetElements, która rozszerza możliwości kreatora stron. Motyw także wspiera WPML, Yoast SEO, MailChimp i inne popularne wtyczki dla WordPress. On jest responsywny i kompatybilny z przeglądarkami www.

ZOBACZ>>>

24.Storycle

Jeśli poszukujecie  uniwersalnego motywu do stworzenia różnych typów blogów, na pewno musicie zwrócić uwagę na 24.Storycle. Templatka posiada 16 unikatowych układów dla strony głównej, 10 układów dla osobnego wpisu, gotowe projekty dla nagłówku i stopki. Także warto podkreślić rozbudowane opcje personalizacji i różne widgety. To wszystko pozwoli Wam szybko stworzyć blog, o którym dawno marzyliście.

Oglądaj, słuchaj, ćwicz - zdobywaj nowe umiejętności online

Motyw opiera się o Cherry Framework 5.1 i posiada popularne wtyczki Cherry na pokładzie. Do templatki został dodany Elementor i dodatkowe wtyczki do niego od zespołu ZEMEZ. To są JetElements, JetMenu, JetBlog, JetTab, JetReviews, JetTricks itd. Motyw Także wspiera WMPL, Yoast SEO, MailChimp i inne wtyczki z repozytorium WordPress.

ZOBACZ>>>

4News

Ten motyw pasuje zarówno do realizacji portali informacyjnych, jak i blogów. Takie szeroki spektrum zastosowania templatki jest możliwe dzięki uniwersalnemu projektowi, obecności gotowych układów elementów witryny, wygodnym opcjom personalizacji oraz ciekawym wtyczkom. Dlatego możecie szybko zmodyfikować wygląd zgodnie z Waszymi potrzebami.

Motyw 4News opiera się o Cherry Framework 5.1 i posiada kluczowe wtyczki Cherry. Dzięki temu możecie skorzystać z rozwijanego menu, galerii, mediateki, managera panelu bocznego, opcje mediów społecznościowych itd. Templatka również posiada Elementor i wtyczki JetElements oraz JetBlog do niego. Ona ma czysty kod i jest optymalizowana pod kątem SEO.

ZOBACZ>>>

Relarum

Proste i wygodne rozwiązanie do tworzenia kobiecych blogów o modzie, urodzie, lifestyle itd. Do użytku dostępnych jest 7 ciekawych układów dla strony głównej, 10 układów dla osobnych postów, rozszerzone opcje personalizacji i obrazy komercyjne. Dodatkowo macie szereg ciekawych widgetów do użycia. Dzięki temu możecie wybrać interesujący projekt i dalej przebudować go w zależności od potrzeb.

Ten motyw posiada MegaMenu, suwak, mediatekę, opcje mediów społecznościowych itd. Także możesz skorzystać z Elementora i wtyczek JetElements oraz JetBlog. Motyw również wspiera WPML, Yoast SEO, MailChimp i inne popularne rozszerzenia dla WordPress. Do innych przewag templatki można odnieść responsywność i kompatybilność z przeglądarkami internetowymi. 

ZOBACZ>>>

WorldMap

Planujecie dzielić się swoim doświadczeniem i historiami z podróży? Za pomocą tego szablonu możecie stworzyć nowoczesny blog, który spełni Wasze potrzeby i oczekiwania internautów. Ma ciekawy projekt, w którym główny nacisk został zrobiony na duże obrazy i typografie. Dostępne są ciekawe widgety, w tym nawigacyjne. Dzięki im można szybko przejść do interesującego tematu.

Podana templatka posiada rozwijane menu, mediatekę, manager pasku bocznego, opcje mediów społecznościowych, kreator stron Elementor itd. Motyw również wspiera fonty webowe Google, co pozwala podłączać 900+ ciekawych typografie na stronie. Kod templatki został zbudowany w zgodności ze standardami W3C i rekomendacjami wyszukiwarek www. Dlatego strona będzie przyjazna do SEO.

ZOBACZ>>>

Techtonix

Za pomocą tego motywu można stworzyć ciekawy blog o technologiach webowych, narzędziach i gadżetach. Projekt templatki zawiera czarną, białą i niebiską barwę. Ich połączenie razem z jaskrawymi obrazami i ciekawymi typografiami przykuwa uwagę odwiedzających do zawartości tekstowych na stronie. Zarządzać kolorami, widgetami i układami elementów można za pomocą opcji personalizacji w panelu administracyjnym.

Do motywu Techtonix zostały dodane Elementor, MegaMenu, mediateka, manager panelu bocznego, formularz zapisywania na newsletter i szereg innych widgetów. Templatka także wspiera fonty webowe Google i technologię Retina. Oprócz tego możecie skorzystać z popularnych wtyczek dostępnych na repozytorium WordPress. Motyw jest kompatybilny z nimi.

ZOBACZ>>>

Techguide

Jeszcze jeden ciekawy motyw do stworzenia bloga w temacie technicznym. Templatka ma charakterystyczny projekt i szereg widgetów do wyświetlenia różnych typów informacji na stronie. Także warto zauważyć proste efekty animacyjne. One dodają dynamiczności stronie, jednak nie odwracają uwagi odwiedzających od przeglądu wpisów.

Motyw Techquide zawiera tylko kluczowe rozszerzenia, w tym rozwijane menu, galerię i mediatekę, opcje mediów społecznościowych itd. Jeśli wyniknie potrzeba dodać nowe funkcji, możecie śmiało instalować popularne wtyczki do WordPress. Strona na pewno nie „posypie się”. Motyw również wspiera fonty Google i technologię Retina.

https://www.templatemonster.com/pl/szablony-wordpress-71739.html?aff=pufal

 

Vulitin

Vulitin to ciekawy i rozbudowany szablon do tworzenia blogów o różnych tematach niszowych. Templatka posiada 4 unikatowe układy dla strony głównej, gotowe projekty nagłówka i stopki oraz wizualny kreator stron WPBakery. Dzięki temu możecie wybrać interesujący projekt i szybko zmodyfikować go w trybie wizualnym.

Podany motyw opiera się o Redux Framework i posiada wszystkie niezbędne funkcji do tworzenia profesjonalnego blogu. Do użytku dostępne są rozwijane menu, suwak, galeria, opcje mediów społecznościowych itd. Templatka także wspiera WPML, Yoast SEO, WooCommerce i inne popularne wtyczki ze strony wordpress.org. Ona ma czysty kod i jest przyjazna do SEO.

ZOBACZ>>>

Autor: Janusz Kamiński

 

Leave a Reply

%d bloggers like this: