Banki zdjęć, czyli jak zarobić na zdjęciach

Fotolia

Zarabianie na fotografii, jak już wspomniałem TUTAJ, to tak naprawdę dwie możliwości:

  1. Sprzedaż własnych zdjęć.
  2. Polecenia stocków, czyli zarabianie prowizji z polecania serwisów ze zdjęciami.

Jeśli ktoś jest fotografem, to oczywiście może połączyć obie formy zarabiania.

Z pewnością sprzedaż wykonanych przez siebie fotografii jest trudniejsza. Trzeba posiadać sprzęt fotograficzny, umieć robić zdjęcia, umieć je obrobić w programie graficznym. Zaleta jest taka, że z pewnością na sprzedaży własnych zdjęć będziesz zarabiać więcej, niż polecając korzystanie z banków zdjęć.

Ta druga forma zarabiania jest dla osób, które chcą dostawać prowizje za promowanie zdjęć do kupienia na blogi, strony, do reklam drukowanych, na banery itd. I to nas bardziej interesuje.

Oczywiście w internecie można znaleźć darmowe zdjęcia do wykorzystania, ale wiążą się z tym różne problemy: a to nie można ich wykorzystać komercyjnie, a to już połowa stron zamieściła je u siebie, a to część jest marnej jakości. Sporo osób szuka więc dobrej jakości fotografii, które można zamieścić gdzie się chce i wykorzystać je w celach komercyjnych.
Co stoi na przeszkodzie, żeby na tym zarobić? Tylko Twoje chęci 🙂 Oczywiście trzeba się zarejestrować w poszczególnych serwisach, potwierdzić rejestrację, a następnie znaleźć linki referencyjne i zacząć promować stocki.

Oglądaj, słuchaj, ćwicz - zdobywaj nowe umiejętności online

Banki zdjęć, choć nie wszystkie oczywiście, dają taką możliwość zarabiania na polecaniu ich usług. Korzystanie z ich programów afiliacyjnych jest bezpłatne.

Możesz skorzystać z poniższej listy i spróbować zarabiania na polecaniu banków zdjęć. Powodzenia!

Linki do banków zdjęć:

123rf

Crestock

Fotolia

Depositphotos

Dreamstime

Yaymicro

Skomentuj!

Leave a Reply

%d bloggers like this: