Błędy i strach przed porażką w biznesie

Błędy i strach przed porażką w biznesie to sprawy często, jeśli nie bardzo częste. Błędy popełniają wszyscy i to jest banał. Za to o kolejnym banalnym stwierdzeniu nie wszyscy pamiętają, a przecież może ono ułatwić każde zarabianie.

Pamiętasz, żeby uczyć się na błędach innych osób?

Oczywiście można uczyć się na własnych błędach, jednak można ich łatwo uniknąć i zaoszczędzić czas, pieniądz i nerwy. Wystarczy poczytać, pogadać, popytać, aby dowiedzieć się czego nie należy robić, jakich biznesów unikać, jakie działania nie przyniosą skutków, to jest oczywiście pieniędzy. Ludzie naprawdę dzielą się swoimi doświadczeniami, również złymi, również popełnionymi błędami, nie jest to jakaś tajemna wiedza. Dzięki niej można uniknąć własnych błędów i mieć prostszą drogę do pieniędzy.

Oglądaj, słuchaj, ćwicz - zdobywaj nowe umiejętności online

Strach przed porażką jest również nieodłącznym elementem jakiegokolwiek działania, również jeśli chodzi o zarabianie i biznes. Gorzej, jeśli rośnie on nieproporcjonalnie do ewentualnego zagrożenia i paraliżuje podejmowanie decyzji i działań. To jest prosta droga do porażki, ale nie dlatego, że komuś brakuje chęci czy umiejętności, ale dlatego, że dał się sparaliżować lękowi i nie umie sobie z nim poradzić.

Błędy i strach przed porażką w biznesie to codzienność. Wszystko zależy od Twojej reakcji na popełnione przez siebie błędy i pojawiający się strach przed porażką. Wyciąganie wniosków z własnych błędów, uczenie się na nich i na błędach innych, oswojenie strachu przed doznaniem porażki – te działania powinny stać się stałym elementem Twojej codzienności.

 

Leave a Reply

%d bloggers like this: