Coaching i doradztwo zawodowe

514597d95c1cee87372db36437d8f217Podobno aż 90% ludzi nie lubi swojej pracy. Nie wszyscy jednak mają możliwość, żeby ją zmienić na inną, w której będą się lepiej czuli.

Inni z kolei będą jednak zmieniać pracę częściej, niż mogły to sobie wyobrazić wcześniejsze pokolenia. Bardzo często nie będzie to tylko miejsce pracy, ale również zawód. Po prostu nastały takie czasy…

Jak się w tym odnaleźć? Czy na pewno wiesz jakie są Twoje słabe i mocne strony zawodowe? Dlaczego źle się czujesz w aktualnej pracy? Nie zauważasz swoich dotychczasowych sukcesów? A może nie wiesz jak zmienić pracę? Jak podejść do rozmowy kwalifikacyjnej, a potem zaadaptować się w nowym miejscu? Może boisz się nowych wyzwań zawodowych?

A być w ogóle nie wiesz co chcesz robić w swoim życiu?

Oglądaj, słuchaj, ćwicz - zdobywaj nowe umiejętności online

Jeśli jakieś pytania pojawiają się także w Twoim myśleniu, to znaczy, że może Ci pomóc coach. Taki trener w zakresie dotyczącym właśnie kariery zawodowej i pracy. Obiektywne spojrzenie, takie z zewnątrz, bez emocji, które targają Tobą i Twoimi bliskimi, może okazać się przełomem.

Może polubisz pracę? Zaczniesz odnosić w niej sukcesy. A może z sukcesem zmienisz pracę i w końcu poczujesz się na swoim miejscu?

Pamiętaj, że praca to jedna z podstawowych ludzkich aktywności. Zajmująca znaczną część naszego czasu i wpływająca na nasze samopoczucie, samoocenę, poczucie własnej wartości.

Nie warto zaniedbywać tej sfery życia, bo zemści się to i wpłynie negatywnie na całe życie i inne jego obszary.

Zobacz, to Ci nie zaszkodzi, a może pomóc>>>

2 Comments

  1. worker

    Możesz lubić swoją pracę ale jak masz przełożonego z którym się nie dogadujesz i codziennie przechodzisz stres w pracy to sprawa lubieniaczy nielubienia pracy schodzi na drugi plan w myślach o potencjalneh zmianie pracy.

    1. Przemysław Pufal

      Zawsze można próbować rozwiązywać te konflikty z przełożonym. Może się okazać, że po zmianie pracy nowego szefa też nie lubimy…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *