Commentluv – wtyczka do komentowania i pozycjonowania

Commentluv,

czyli wtyczka WordPress do komentowania i zdobywania linków

Commentluv, czyli wtyczka, która umożliwia komentowanie, ale ma funkcje, które sprawiają, że zamieszczenie komentarza jest atrakcyjne dla komentującego. Ale po kolei. Wtyczka Commentluv istnieje w wersjach płatnej jak i darmowej. Darmową wersję znajdziesz w WordPress tutaj

Wtyczka różni się tym od innych rodzajów komentarzy tym, że ja, jako administrator, mogę ustawić linki zostawiane w komentarzach jako dofollow, czyli „przekazujące moc pozycjonerską”, w przeciwieństwie do nofollow (choć i te są potrzebne). Tak więc moja strona przekazuje moc pozycjonerską na stronę, do której prowadzi link. Ale też dobry komentarz skłania osoby czytające do kliknięcia w link.

To są korzyści dla komentującego, a jakie są dla właściciela strony?

Teoretycznie powinna wzrosnąć liczba komentarzy, ponieważ wiele osób poszukuje blogów z tą wtyczką, aby pozostawić swój link.

Minusem może być wzrost komentarzy spamujących, ale dopóki jestem w stanie nad zapanować, to sądzę, że nie ma problemu.

A co do tego, że umieszczam linki dofollow na blogu. Wielu pozycjonerów twierdzi, że naturalne jest, że z blogu prowadzą dalej linki każdego rodzaju: zarówno nofollow jak i dofollow, ponieważ Google lubi naturalność, a nie tylko jeden rodzaj linków. Bo wydawałoby się, że jeśli z mojej strony wychodzą tylko linki nofollow, to lepiej dla niej.

Ustawienia Commentluv

Jeszcze informacje do co ustawienia i działania wtyczki. Otóż po wgraniu wtyczki i jej włączeniu (tak samo jak inne), możesz ustawić jak ma działać.

Główne ustawienia

Tu ustawiasz czy wtyczka ma być włączona, a jeśli tak, to możesz nawet wybrać gdzie, czy przy artykułach, czy stronach, czy i tu i tu, jak również czy ma być aktywna dla Ciebie, jako administratora.

Oglądaj, słuchaj, ćwicz - zdobywaj nowe umiejętności online

Wygląd

Tu ustawiasz wygląda, możesz sobie dobrać zarówno obrazek jak i kolory do designu swojej strony.

Wiadomości

Tu ustawione są treści wiadomości dla komentujących. To o tyle ważne, że Commentluv posiada funkcję, dzięki której osoby zarejestrowane mogą w komentarzu zostawić link do jednego z 10 ostatnich swoich wpisów na własnej stronie. Dzięki temu mogą wybrać, który wpis ma być podlinkowany, na przykład, aby jak najbardziej pasował do treści komentowanego artykułu. Może to być oczywiście również strona główna.

Zarządzanie ustawieniami

Tu decydujesz, którym użytkownikom przyznać 10 ostatnich postów do wyboru podczas komentowania. I które linki powinny być dofollow: czy tylko dla zarejestrowanych użytkowników, czy dla wszystkich komentujących, czy są w ogóle wyłączone.

Czy używać Commentluv

Oczywiście są zarówno entuzjaści jak i przeciwnicy używania tej wtyczki, którzy podają argument, że na stronie pojawi się wiele linków ze stron mało wartościowych, z niskimi PR (umowna wartość strony), co negatywnie wpłynie na postrzeganie strony przez Google. Argumentem przemawiającym za jej używaniem, jest zdobycie wielu komentarzy, a za tym może iść zbudowanie wokół bloga własnej społeczności – osób, które jednak będą pamiętać o stronie  będą na nią wracać.

Czy będą to komentarze w miarę naturalne, odnoszące się do treści, czy też dawane tylko po to, aby zdobyć link? Pewnie będą i te i te. Pozostaje liczyć na to, że komentujący będą chcieli pozostawić długie i wartościowe komentarze.

Jak ograniczyć spam

Gdy po zainstalowaniu Commentluv zaleje Cię fala spamu, zainstaluj wtyczki, które ograniczają spam. Wpisz w WordPressie w wyszukiwarkę wtyczek „spam” i przetestuj znalezione wtyczki.

Jakie jest Twoje zdanie na temat Commentluv, jej stosowania i i efektów? Zapraszam do dyskusji!

 

Skomentuj!

14 odpowiedzi na “Commentluv – wtyczka do komentowania i pozycjonowania”

 1. A czy jesteś w stanie powiedzieć jak wygląda sprawa z pozyskiwaniem linków do swojej strony? Zastanawia mnie czy ta wtyczka może mi jakoś mocno wpłynąć na pozycjonowanie mojej strony. Z góry dziękuje za pomoc w mojej niewiedzy.
  Ps. pierwszy raz spotykam się z taką wtyczką a więc szukam stosownych informacji na ten temat.

  • Nie trzeba mieć wtyczki na swojej stronie, żeby pozyskiwać do niej linii komentując na innych blogach i stronach. Komentarz na dobrej stronie to pozyskanie dobrego linka, co w oczach Google jest cenne, nawet jeśli ten link jest nofollow. A samo zainstalowanie wtyczki to większy ruch na stronie, więcej osób poznaje stronę – to też się liczy.

 2. Same plusy właściwie z takiej wtyczki 😀 jedyny to rzeczywiście może być spam… Jak ma się czas na moderację to rozwiązanie jak najbardziej do przyjęcia. Ale czy pozycjonowanie poprzez commentluv ma dużą moc? Bo linki wyglądają bardzo naturalnie. Jak wujek Google się zapatruje? 😉

  • Linki pozostawione na blogach w komentarzach mogą być dofollow i nofollow. Te pierwsze są lepsze dla pozycjonowania, ale naturalnie wygląda, gdy do strony prowadzą również te drugie. Nie mówiąc o tym, że komentując, dajemy się poznać i budujemy swoją markę.

 3. Witaj, też mam na imię Przemek:)..zaglądam czasem na twojego bloga, poczytuję to i owo, np o e-biznesie, pozycjonowaniu, wordpressie, różnych ciekawych narzędziach ..Nie prowadzę jeszcze swojego biznesu (na razie), ale interesuję się w/w tematami, być może zapiszę się na twoją listę mailingową, a na pewno dodam bloga do swoich zakładek..pozdrawiam

  • Dzięki za miłe słowa. PS. Bo wszystkie Przemki to fajne chłopaki po prostu! 🙂

 4. Czy jest jakiś sposób, program, który odszukał by automatycznie blogi commmentluv powiązane tematycznie z treścią mojego bloga? piszę o walce z uzależnieniem od leków uspokajających..Czy muszę po prostu serfować po sieci i szukać po kolei, metodą prób i błędów?..

  • Nie znam takiej metody, po prostu trzeba szukać, choć spodziewams się, że niewiele jest blogów o tej tematyce i do tego z tą wtyczką. Ale nie muszą być takie same tematy blogów, mogą być zbliżone.

 5. Jeśli ktoś szuka listy blogów Cluv na których komentarz został zatwierdzony w 2014 i szuka blogów gdzie link będzie miał atrybut dofollow to znajdzie na moim blogu

 6. Wtyczkę CommentLuv jak najbardziej warto używać chociażby z tego względu, że ściąga komentujących na bloga. Im więcej komentarzy (tematycznych) tym wpis robi się dłuższy, a Google lubi treść, długie artykuły szybciej awansują 🙂

 7. Jak dobrze rozumiem linki zamieszczane przez komentujących są niezależne ode mnie. Nie mówię tu o spam linkach, ale czy linki wychodzące do treści zupełnie niezwiązanych z tematyką strony to dobry pomysł?

  • A to zależy kogo spytasz 🙂 Jedni mówią, żeby linki wiązały się tematycznie. Inni, żeby były zróżnicowane.

Leave a Reply

%d bloggers like this: