Czas wolny i sposoby jego spędzania

 Masz czas wolny?

Ile tygodniowo pozostaje tylko do Twojej dyspozycji?

Z kim go spędzasz?

Dysponujesz również czasem wolnym tylko dla siebie?

Czy porzuciłeś swoje młodzieńcze zainteresowania?

Czy jest coś co przeszkadza Ci w dobrej zabawie?

Czy te przeszkody można obejść?

 

Zaraz, chwileczkę, powiesz, a co to ma wspólnego z jakością życia? Ważne są praca, rodzina, pieniądze, majątek, a czas wolny i hobby to sprawy drugorzędne.

Oglądaj, słuchaj, ćwicz - zdobywaj nowe umiejętności online

Z pewnością tak, ale nie można z nich zrezygnować czy nawet lekceważyć. Gdyby nie była to ważna sfera naszego życia, pracoholicy byliby bardzo szczęśliwymi ludźmi. A nie są.

Epoka, w której czas wolny był reglamentowany i zagospodarowywany przez czynniki polityczne (aby nikomu nic głupiego nie przyszło do głowy) minęła. Na szczęście. Możesz dowolnie wykorzystać wolne popołudnia czy weekendy chociażby na różnego rodzaju aktywność. Możesz połączyć przyjemne z pożytecznym i uprawiać sporty. Możesz, jeśli Ci to służy, od czasu do czasu poleniuchować przed telewizorem.

Przypomnij sobie, czym interesowałeś się jak byłeś dzieckiem, w okresie dorastania. Może jest jakieś hobby, które zarzuciłeś po założeniu rodziny, a na które teraz, jeśli będziesz chciał, znajdziesz czas.

A może marzysz o zajmowaniu się czymś, na co kiedyś nie było Cię stać? Teraz masz na to pieniądze i nie ma przeszkód, aby na przykład kupić łódkę i wypłynąć w rejs po mazurskich jeziorach?

Dobrze Ci to posłuży.

Więcej w mojej książce: Jakość życia. Jak ją podnieść i cieszyć się życiem!

Leave a Reply

%d bloggers like this: