Czego się boisz?

Strach i lęk w biznesie

Czego się boisz, czego się lękasz w biznesie? Podjęcia ryzyka? Ciężkiej pracy? Niepowodzenia?

Masz prawo się zastanawiać a nawet może bać. To zdrowy odruch, który nie pozwoli Ci na szarżowanie i podejmowanie jakich nieodpowiedzialnych decyzji. Każdy się boi, każdy się zastanawia czy to wszystko wypali. To nic złego czy dziwnego.

Gorzej, jeśli ten strach paraliżuje Twoje działania. Może być tak silny, że nie będziesz w stanie podjąć żadnej decyzji, bo będziesz się bać każdego ruchu, każdej konsekwencji, nawet, jeśli nie będzie miała dramatycznych skutków dla Ciebie czy dla Twoich finansów.

Oglądaj, słuchaj, ćwicz - zdobywaj nowe umiejętności online

Tak to już w życiu bywa, że musimy znaleźć złoty środek, także jeśli chodzi o to, czego się boimy w biznesie. Znaleźć i wyważyć racje między paraliżem decyzyjnym a rzucaniem się na głęboką wodę bez zabezpieczenia.

Jak to zrobić? Ryzyko możesz zawsze zminimalizować przyłączając się do biznesu, który już przynosi efekty innym i uczyć się od nich.

Pamiętaj jednak, że codziennie podejmujesz ryzykowne decyzje, nawet wychodząc z domu i przechodząc przez ruchliwą ulicę. Osobie, która boi się podejmowania decyzji i nawet zminimalizowanego ryzyka, żyje się ciężko. Taka osoba raczej niech nie podejmuje decyzji o działaniu w ebiznesie. I w jakimkolwiek innym biznesie też nie. I raczej niech nie wychodzi też z domu.

2 Comments

  1. Hubert Oleszczuk

    Wyjście z domu jest ryzykowne? A co dopiero zostanie w nim? Wybuch butli z gazem, włamanie, tornado, trzęsienie ziemi, potknięcie się i uderzenie głową o krawędź, zostanie przywalonym przez meble, zawalenie się domu, wybuch niewypału sprzed wojny. A to i tak tylko część możliwości 😉

    Tak na serio to samo życie i oddychanie jest związane z ryzykiem, jeżeli ktoś nie umie sobie z tym radzić, to ma poważne kłopoty.

    1. 147992

      Fakt! 🙂

Leave a Reply

%d bloggers like this: