Czubek czubka czubkiem pogania

Całe tłumy ich!

Kiedyś taki wariat jeden z drugim, nie człowiek chory psychicznie tylko wariat, znany był we własnej wiosce, ewentualnie w najbliższej okolicy. Zazwyczaj jego poglądy były napiętnowane i tak sobie żył w przeświadczeniu, że ma rację, a inni się mylą.

Oglądaj, słuchaj, ćwicz - zdobywaj nowe umiejętności online

Teraz, gdy mamy i telewizję i internet w szczególności, każdy wariat może mieć publiczność, która akceptuje jego pomysły i popiera w jego szaleństwie. Dodaje mu otuchy, potwierdza jego punkt widzenia i dodaje szczegóły do jego chorych rojeń. Szaleńcy mają wtedy wrażenie, że te 100, a niechby i 1000 osób z całego świata, to świat cały właśnie. Szaleńcom wydaje się, że kilka słów pochwały, jakiś lajk, komentarz potwierdzają jego bełkot i sprawiają, że jest prawdziwy. Otoczenie odrzuca ich majaczenie, bo wiedzą, że są kompletnymi świrami, ale co tam! Mają swoją nową publiczność w internecie. Tak samo szaloną jak oni.

Fałszywe teorie, chore wizje, szalone pomysły, niebezpieczne wynalazki i zwykłe głupoty, to wszystko znalazło swoje miejsce w internecie. To wszystko tkwi w głowach szaleńców.

Na szczęście strony internetowe, tak samo jak telewizor, mają przyciski, którymi można wyłączyć ten cały syf i nie wspierać oglądaniem bełkoczących czubków.

Leave a Reply

%d bloggers like this: