Czy pisać artykuły na bloga, gdy nie ma się dużej wiedzy na konkretny temat

Pisanie bloga to nie jest łatwe zajęcie. Trzeba wymyślać tematy, ubrać swoje myśli w słowa, przerzucić je do komputera. Pół biedy, gdy się na czymś znasz i o tym chcesz pisać.

Ale co w sytuacji, gdy masz ochotę na prowadzenie bloga i pisanie tekstów na temat, o którym masz małą wiedzę, albo nie posiadasz jej w ogóle? Robić to ryzykując wpadki i ośmieszenie, czy dać sobie spokój?

Pisać. Wiele osób chętnie wyszukuje podstawowe wiadomości na różne tematy, więc i Ty możesz mieć czytelników bloga, na którym zaczniesz dany temat omawiać od podstaw. Nie jest więc tak, że internauci wiedzą już wszystko i czytują tylko blogi wysokospecjalistyczne, w których omawia się niuanse różnych tematów. Przypomnij sobie ile razy szukałeś w internecie informacji naprawdę podstawowych, dla początkujących, dla tych, którzy nie wiedzą jeszcze nic, ale chcą się czegoś dowiedzieć. To jest Twoja szansa.

Oglądaj, słuchaj, ćwicz - zdobywaj nowe umiejętności online

Po drugie to jest również szansa dla Ciebie, żeby poznać daną tematykę od podstaw i stać się specjalistą od na przykład marketingu, budowania latawców czy robienia profesjonalnego makijażu. Jakikolwiek temat chcesz poznać, zawsze przecież zaczynasz od podstaw, następnie dopiero przechodzisz do spraw bardziej skomplikowanych, trudniejszych. Zamieszczaj więc na swoim blogu artykuły, które jesteś w stanie na danym etapie tematu napisać, przy okazji ucząc się, rozwijając i pokazując to swoim czytelnikom.

Taki sposób to również budowanie wizerunku osoby znającej się na czymś tam konkretnym, czyli budowanie wizerunku eksperta. Pokazujesz czytelnikom, że jesteś osobą ambitną, pracowitą i wytrwałą, co jest ważne, jeśli mają z Tobą w jakiś sposób współpracować, wracać na Twojego bloga i ufać Ci.

Z czasem Twoje teksty i blog będą coraz bardziej profesjonalne, coraz bardziej szczegółowe, z coraz większą dawką wiedzy.

I przy okazji: części swojej wiedzy nigdy nie ujawnisz na blogu. Dlaczego? Bo będziesz ją chciał sprzedawać w formie szkoleń i kursów 🙂

Skomentuj!

Leave a Reply

%d bloggers like this: