Dobre małżeństwo to raj na ziemi

Zemanta Related Posts ThumbnailDobre małżeństwo to raj na ziemi.

Przysłowie ludowe

Mądrości ludowe nie zawsze są naprawdę mądre. Jednak to powiedzenie, którego wcześniej nie znałem, dobrze oddaje naturę małżeństwa. Udanego małżeństwa, które może zapewnić coś na kształt raju, czyli miejsca, w którym ludzie są szczęśliwi, nie mają trosk, problemów, a najważniejsza jest miłość.

Dobre małżeństwo nie jest czymś, co jest niemożliwe w praktyce, choć wiele osób tak sądzi. Twierdzą tak głównie ci, którym nie udało się stworzyć takiego związku, w którym szczęśliwie udałoby im się przeżyć wiele lat. 

Oglądaj, słuchaj, ćwicz - zdobywaj nowe umiejętności online

Wszyscy inni, którzy sami są szczęśliwymi małżonkami wiedzą, że dobre małżeństwo to bardzo często jednocześnie udane życie: bo pracę można zmienić, bo znajomi przychodzą i odchodzą, bo sytuacja wokół nas się zmienia. A to jedna, jedyna osoba, którą świadomie wybrało się na życiową partnerkę czy życiowego partnera, jest fundamentem tego, co nam się w życiu przydarza. Daje siłę do walki, jest motywatorem do ciężkiej pracy. Współmałżonek jest również osobę, dzięki której walczymy ze swoim egoizmem, bo chcemy troszczyć się o kogoś innego, nie tylko siebie. Wychodzimy poza swoje ograniczenia i słabości, bo chcemy, aby żony i mężowie byli szczęśliwi. Bo ich szczęście, to nasze szczęście.

Raj na ziemi? Być może to ludowe powiedzenie jest przesadzone. Dobrze jednak obrazuje, jakie można mieć życie, gdy ma się udane małżeństwo…

 

Skomentuj!

2 odpowiedzi na “Dobre małżeństwo to raj na ziemi”

Leave a Reply

%d bloggers like this: