Dywersyfikacja źródeł dochodów

Dywersyfikacja źródeł dochodów, czyli stworzenie kilku źródeł dochodów, to zabezpieczenie przed utratą wszystkich dochodów, gdy masz je z jednego źródła. Czy będzie to pensja za pracę na etacie czy współpraca z jedną firmą MLM czy jednym programem partnerski, w każdej chwili może wydarzyć się coś złego, co sprawi, że zostaniesz bez dochodów. Firma może upaść, może na rynek wejść lepszy produkt, który polecany przez Ciebie wykosi z rynku. Różne mogą być scenariusze.

Podzielenie swojego dochodu na różne koszyki, jak w oszczędzaniu, pozwoli Ci przeżyć tego typu wydarzenia bez utraty wszystkich dochodów.

Jak zdywersyfikować źródła dochodu

Oglądaj, słuchaj, ćwicz - zdobywaj nowe umiejętności online

1. Buduj listę mailingową i swoje relacje z osobami na nią zapisanymi. Będziesz mógł jej zaoferować w razie czego współpracę z nową firmą czy promowanie nowego produktu. W końcu oni również chcą mieć kilka źródeł dochodu.

2. Przyglądaj się rynkowi. Zarówno jeśli chodzi o kondycję firm, z którymi już współpracujesz, jak i szukaj firm, z którymi możesz współpracować. W razie sytuacji kryzysowej, będziesz wiedzieć z kim warto kooperować, jakie produkty promować.

3. Przygotuj swoje produkty, na przykład infoprodukty. Własne ebooki, szkolenia, kursy możesz sprzedawać zawsze, na przykład u mnie>>>

To są trzy podstawowe działania, które pozwolą Ci dywersyfikować źródła dochodu a tym samym czuć się bezpiecznie, nawet jeśli jedno ze źródeł z jakiegoś powodu wyschnie. 

Skomentuj!

Leave a Reply

%d bloggers like this: