Dzień Matki

Historia Dnia Matki

Już starożytni Grecy i Rzymianie obchodzili coś w rodzaju Dnia Matki, a między XVII a XIX wiekiem w Anglii mieli (nie starożytni, Angole) wolne z powodu niedzieli u matki. W USA Ann Marie Jarvis udało się ustanowić Dzień Matki w 1905 roku. W Polsce po raz pierwszy obchodzono w Krakowie w 1914 roku. Krakusy wyprzedziły wszystkich!

Kiedy jest Dzień Matki

Dzień Matki w różnych krajach obchodzony jest w różne dni roku.

W Polsce, jak wielu już wie, a innym uświadamiam, Dzień Matki obchodzony jest 26 maja.

Oglądaj, słuchaj, ćwicz - zdobywaj nowe umiejętności online

A Dzień Ojca, to kurde, co?!

Nie byłbym sobą, gdybym nie przypomniał, że istnieje również Dzień Ojca i już kiedyś pisałem, że z jego obchodzeniem nie jest różowo (jakkolwiek się ten kolor kojarzy). 

Moje zdumienie wzrasta za każdym razem, gdy czytam, tak jak dzisiaj na Twitterze, żeby złożyć mamom życzenia, bo to jedyne istoty, którym warto składać życzenia „na tym łez padole”.

Owszem, warto, większości matek należą się super życzenia, ale nic im nie ujmując, na świecie istnieją jeszcze inni! I im też warto składać życzenia! A tacy, wspomniani już, ojcowie? A dzieci? A rodzeństwo? A przyjaciele? A sympatyczni znajomi? To co oni wszyscy są, nie ludzie?

Idę złożyć życzenia mojej mamie. A wy nie zapomnijcie o własnych. 

0 Comments

  1. Tomasz

    W sumie dzień matki już minął, ale gdyby nie twój post to bym o nich zapomniał. Chciałem ci podziękować za przypomnienie, niestety teraz ale wcześniej nie miałem na to czasu. Pozdrawiam.

Leave a Reply

%d bloggers like this: