Dzienniki heroinowe Nikki Sixx

Nikki Sixx to lider amerykańskiego zespołu Motley Crue, swego czasu megapopularnego zespołu. Nigdy nie byłem fanem Motley Crue, ale oczywiście znałem ich dokonania.

Lustrzanka cyfrowa - kurs obsługi

Nikki Sixx po latach postanowił podzielić się zapiskami ze swojego dziennika z lat 1986 – 1987. Jak sam tytuł wskazuje, facet nie nudził się. Ćpał, chlał, umierała, ale wciąż żyje. Teraz, a przynajmniej gdy opracowywał tę książkę, wolny od części nałogów. Do dzienników dodano wypowiedzi autora i osób, które znały go w tamtym czasie. Niektórzy z nich już nie żyją.

Jak to się stało, że Franklin Carlton Serafino Ferrana został narkomanem i alkoholikiem? Sam wskazuje na nieudane dzieciństwo, toksyczną matkę i brak ojca. Oczywiście dużą rolę odegrało również niebezpieczne muzyczne środowisko, które przyciągnęło wciąż wpadającego w tarapaty Nikkiego Sixxa. Jak udało mu się, przynajmniej do czasu, godzić ćpanie i międzynarodową karierę? Był liderem zespołu, pisał piosenki i przynosił dochody zespołowi i firmie, więc był tolerowany.

Książka zawiera wiele przerażających opowieści, choć również zabawnych, ale cały czas pamięta się, że ich bohaterem był nieszczęśliwy, uzależniony od heroiny i tkwiący w depresji człowiek. Sam uznawał, że inne narkotyki, alkohol i seks nie były dla niego zagrożeniem. Przedawkowywał wszystko i ma szczęście, że żyje.

„Dzienniki heroinowe” to książka nie tylko dla fanów Motley Crue i Sixxa, ale również oczywiście książka ku przestrodze dla wszystkich. Książkę wydano efektownie, ale forma nie ułatwiała mi czytania. Przypomina stare fanziny i polskie pisma muzyczne przełomu lat 80-tych i 90-tych. 

Książka „Dzienniki heroinowe” Nikki Sixx >>>

Kurs Social Media dla biznesu

Skomentuj!

Dodaj komentarz

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: