EdgeRank

FacebookCo to jest EdgeRank

Facebookowy EdgeRank to algorytm, który określa wyświetlanie postów w Aktualnościach użytkowników. Algorytm ten ocenia czy dany wpis jest i w jakim stopniu atrakcyjny dla fanów i dodatkowo dla jakiej grupy spośród nich.

Najlepiej widoczne będą zatem te wpisy, które są atrakcyjne, zaciekawiają, angażują do jakiejś interakcji – polubienia, skomentowania. Gdy uda Ci się zamieszczać takie właśnie posty, EdgeRank Twojej facebookowej strony wzrośnie, w związku z czym posty będą miały większy zasięg, czyli dotrą do większej ilości osób.

Jak zwiększyć EdgeRank i zasięg postów na Facebooku

1. Twórz ciekawe posty

czyli atrakcyjne zarówno w treści jak i wizualnie.

2. Nie usuwaj postów

a jeśli zauważyłeś błąd, literówkę, popraw go w komentarzu, ale nie usuwaj całości, bo źle to wpływa na EdgeRank.

3. Odpowiadaj na posty, komentarze

tak szybko jak się da, aby nikt nie musiał czekać, żeby było widać, że fanpage żyje, w ten sposób wzmacniasz też relacje z fanami i zachęcasz do kolejnych interakcji.

4. Zachęcaj do pozostawiania komentarzy

na przykład przez zadawanie pytań (prostych i konkretnych), kontrowersyjne treści (ale nie nazbyt kontrowersyjne!), pisanie o aktualnych wydarzeniach wzbudzających emocje, zadawanie zagadek.

5. Nie publikuj byle czego

ponieważ nie spodoba się to ani odbiorcom (np. nie związane tematycznie posty z charakterem fanpage`a), ani nie wpływa dobrze na EdgeRank.

6. Określ kiedy najlepiej zamieszczać posty

aby docierały do jak największej liczby ludzi: kiedy Twoi fani siedzą na Facebooku, czy przed czy po szkole, pracy, czy w pracy, może wieczorem. Publikuj, gdy są najbardziej aktywni.

7. Testuj i sprawdzaj.

Facebook zmienia swój algorytm, dlatego śledź na bieżąco zasięg swoich postów i dostosowuj swoje działania do tych zmian.

Powodem, dla których Facebook ogranicza widoczność postów jest oczywiście zmuszenie użytkowników do korzystania z płatnych reklam. Tak jest, nie zmienisz tego i jeśli chcesz docierać do jak największej ilości użytkowników to dbaj o EdgeRank swoich stron.

darmowy kurs ebiznesu

 

Skomentuj!

Leave a Reply

%d bloggers like this: