Gdzie ci mężczyźni? – Philip Zimbardo, Nikita S. Coulombe Recenzja w kilku słowach

Świat zmienia się tak szybko, ludzie również, trudno jest nadążyć za tymi zmianami. Zmieniają się role pełnione przez kobiety i mężczyzn. Autorzy książki postarali się zdiagnozować problemy, jakie mają współcześni mężczyźni ze swoją tożsamością, zdrowiem, próbami odnalezienia się w tym, co ich otacza.
Tych dwoje psychologów dość dokładnie omówiło objawy kryzysu mężczyzn i męskości, a także wskazali skąd się on wziął, czyli jakie są jego przyczyny. Podają przykłady, wyniki badań, sporo statystyk. Aby zobrazować o czym mowa, padają również wypowiedzi mężczyzn, którzy nie radzą sobie w różnych sferach życia, mają problemy ze sobą.
Mężczyźni nie radzą sobie na różnych płaszczyznach życia: edukacyjnej, społecznej i seksualnej. Oprócz predyspozycji, przyczynami według autorów książki są również dorastanie bez ojców, gry i pornografia, przepisy pomijające prawa mężczyzn, środowisko wpływające negatywnie na zdrowie, wpływ mediów, brak pracy, system kształcenia.
Co ważne, w książce nie tylko mamy diagnozę kryzysu, ale również recepty na jego przezwyciężenie. Co możemy zrobić my, mężczyźni, co kobiety, szkoła, media, rodzice? Tego dowiecie się z tej ciekawej książki. Napisanej przystępnym językiem, choć jak najbardziej trzeba ją zaliczyć do literatury naukowej.
Warto przeczytać, niezależnie od tego czy jesteś facetem, czy kobietą!

Oglądaj, słuchaj, ćwicz - zdobywaj nowe umiejętności online

Leave a Reply

%d bloggers like this: