Google AdSense

AdSenseGoogle AdSense to propozycja zarabiania dla właścicieli stron i forów i dla zarządzających nimi na umieszczaniu reklam Google. Reklama kontekstowa jest powiązana z treściami umieszczonymi na stronie. Jeśli piszesz o zarabianiu, to reklamy o takiej treści będą się ukazywać obok tekstów na ten temat. Oczywiście wszystko to jest zautomatyzowane, więc czasami temat reklamy może być bardziej odległy od tematu tekstu. W większości przypadków jednak one współgrają ze sobą, co oznacza, że zainteresują czytelników Twojej strony. A to oznacza, że będą klikać w reklamę a Ty otrzymasz prowizję.

Reklama kontekstowa jest powiązana z treścią strony, co też pozytywnie wpłynie na jej ocenę przez odwiedzających, ponieważ reklama daje im możliwość znalezienia kolejnych informacji na interesujący ich temat.

Oczywiście rejestracja i korzystanie z AdSense jest bezpłatne. Reklamy rozliczane są według modelu CPC – cost per click, czyli prowizję otrzymasz za kilknięcie (a nie np. za samo wyświetlenie reklamy). Wszystko odbywa się automatycznie, po rejestracji masz dostęp do swojego panelu, w którym możesz na bieżąco sprawdzać swoje zarobki.

Formaty reklam możesz sobie wybrać. Mogą to być zarówno małe jednostki reklamowe, jak i duże i bardzo duże. Mogą to być tylko reklamy tekstowe, linki, lub tylko reklamy displayowe, graficzne, albo i obydwa te rodzaje wymiennie. Reklamy AdSense można dobrać tak, aby pasowały do strony, zarówno jeśli chodzi o estetykę, jak i miejsce wyświetlania strony: ekran komputerowy, tablet, telefon komórkowy.

Google AdSense to również ułatwienie, jeśli chodzi o dobór reklamodawców na Twoją stronę. Nie musisz robić tego samodzielnie, główkować, reklamy jakich programów zamieścić na stronie. Tu masz automatyzację. Reklamy AdSense znane są internautom, więc wiedzą na czym polegają, są do nich przyzwyczajeni, wiedzą jak z nich korzystać.

A gdy uważasz, że reklamy o konkretnej treści nie mają się z jakichś powodów pojawiać na Twojej stronie, możesz je zablokować.

Oglądaj, słuchaj, ćwicz - zdobywaj nowe umiejętności online

Na stronie możesz również zamieścić AdSense dla wyszukiwania, czyli wyszukiwarkę- każde wyszukanie przez kogoś treści oznacza prowizję dla Ciebie.

System podpowiada jak można zoptymalizować zamieszczane u siebie reklamy, aby przynosiły jak największy dochód. Samodzielnie również trzeba testować i zobaczyć co na jakiej stronie jest najskuteczniejsze.

Narzędzia do raportowania skuteczności reklam AdSense są rozbudowane i zawierają takie informacje jak liczba wyświetleń reklamy, liczba kliknięć, współczynnik klikalności. Możesz śledzić skuteczność określonych formatów reklam, kolorów i stron, a także szybko i łatwo wykrywać rozmaite trendy.

Ile można zarobić w AdSense

„Za wyświetlanie reklam w ramach AdSense dla treści wydawcy otrzymują 68% przychodów pobieranych przez Google w związku z usługą. W przypadku AdSense dla wyszukiwania wydawcy otrzymują 51% kwoty pobieranej przez Google. Te wartości procentowe są stałe i nie zależą od lokalizacji geograficznej wydawcy.” Co to oznacza? Za jedno kliknięcie możesz zarobić od paru groszy do kilku złotych. Wszystko zależy od typu reklam pojawiających się na Twoich stronach, ich ceny, typu reklam, treści strony a tym samym treści reklam, umiejscowienia reklam. I oczywiście także od ilości odwiedzających stronę. Im więcej odwiedzających, tym większa szansa na kliknięcia.

Jak wstawić kod AdSense na stronę

Wszystko zależy od tego czy Twoja strona to gotowy skrypt, czy jakiś autorski. Na blogach typu Blogger możesz to zrobić automatycznie za pomocą gotowych modułów. Na WordPressie na własnym hostingu za pomocą wtyczek, które również zautomatyzują cały proces. A jeśli to jest jakiś nietypowy skrypt, to być może trzeba będzie pogrzebać w kodzie.

Kod pobiera się bardzo łatwo poprzez skopiowanie w swoim panelu.

Pamiętaj o przestrzeganiu zasad, bowiem ich łamanie może grozić usunięciem konta. Informacje na ten i inne tematy związane z AdSense znajdziesz w Support Google 

Zarejestrujesz się tutaj 

 

Skomentuj!

5 odpowiedzi na “Google AdSense”

  1. Słyszałam już wcześniej o Google Adsense, ale nie wiedziałam, do końca na czym polega jego działanie. Poczytam jeszcze trochę o tym skrypcie(?) – może pozwoli to na jakiś mały zarobek i nabycie doświadczenia w kwestii reklamy.

    • Adsense bardzo dobrze sprawdza się w przypadku serwisów informacyjnych lub rozrywkowych (duża liczba odwiedzających). Jeżeli do tego dodać dobre rozmieszczenie reklam to mamy gotowy przepis na zarobek.

Leave a Reply

%d bloggers like this: