Google AdWords

google adwordsCo to jest Google AdWords

To nic innego jak reklamy w wyszukiwarce Google i serwisach z nią związanych. Po wpisaniu czegoś w wyszukiwarkę i kliknięciu Szukaj, pokazują Ci się wyniki wyszukiwania konkretnego hasła. Ale nie tylko, ponieważ całkiem u góry strony, a także z prawej strony, pokazują się linki sponsorowane. Są opisane jako reklamy i mają kolorowe tło. Część internautów w ogóle nie odróżnia reklam od prawdziwych wyników wyszukiwania i nie zauważa ich, klikając po prostu w reklamy. Dla reklamodawcy to oczywiście dobrze, dla innych – po prostu muszą być uważni. 

Jak działa Adwords

Oglądaj, słuchaj, ćwicz - zdobywaj nowe umiejętności online

AdWords działa na zasadzie słów kluczowych. W zależności od poszukiwanych słów w wyszukiwarce Google lub słów użytych na stronie w artykule, pojawiają się reklamy w zamierzeniu mające mieć powiązane z treścią słów kluczowych. Nie zawsze kontekst jest dla programu jakim jest przecież Google jasny, stąd może dochodzić do pokazywania dziwnych reklam nie pasujących logicznie do słów kluczowych. 

Wszystkiego o Google Adwords dowiesz się głównie z oficjalnych stron tego programu reklamowego, czyli np. stąd https://support.google.com/adwords/ i z oficjalnego bloga https://support.google.com/adwords/

A jeśli nie chcesz samemu bawić się w układanie reklam, szukanie słów kluczowych, dostosowywanie stawek itd., to zawsze możesz to zlecić wyspecjalizowanym agencjom, firmom. Pamiętaj jednak, że w taki przypadku oczywiście cała kwota nie idzie na opłacenie reklam, ale również na prowizję dla firmy. Jak znaleźć najlepszych? Możesz poszukać opinii w internecie lub zdać się na system poleceń i skorzystać z usług firmy poleconej przez kogoś komu ufasz. 

2 Comments

  1. Olek

    Google AdWords to nie jest prosta sprawa i lepiej zlecić obsługę kampanii agencji. Próbowałem sam, ale bardzo kiepsko mi to szło. Poza tym trzeba znaleźć czas, żeby jednak sprawdzać te kampanie, sterować stawkami.

    1. Przemysław Pufal

      Zawsze można kupić dobry kurs i nauczyć się, aby samemu mieć kontrolę nad swoimi reklamami.

Leave a Reply

%d bloggers like this: